Łaknienie na cukier

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Łaknienie na cukier

przez juik 09 gru 2012, 20:59
Galanina reguluje wydzielanie hormonów części gruczołowej i nerwowej przysadki mózgowej. Zważywszy na to, że w części gruczołowej wydzielany jest hormon wzrostu, prolaktyna (odpowiedzialna głównie za laktację), hormon luteinizujący (podtrzymujący u kobiet jajeczkowanie i produkcję progesteronu, a u mężczyzn pobudzający wytwarzanie testosteronu) czy hormony tarczycy, natomiast w części nerwowej magazynowana oksytocyna i wazopresyna (głównie regulująca zasoby wody w organizmie), wiele wskazuje na to, że potrzeba wielu, wielu lat, by naukowcy odkryli wszystkie tajemnice galaniny.
Moje hobby to aislantes termicos para techos - Pozdrawiam M4r3tika :-)

Łaknienie na cukier

przez adar102 12 gru 2012, 11:52
W rzeczywistości, przychodzimy na ten świat z wrodzoną skłonnością do słodkiego smaku. Obserwacje dokonane metodą obrazowania medycznego pokazały, że od siódmego miesiąca ciąży, płód pochłania więcej płynu owodniowego, kiedy ten ostatni zawiera więcej glukozy. Może to nawet sprawić, że płód się uśmiechnie.

Ten pociąg do słodkiego smaku występuje również u innych ssaków, ale nie tylko, bo także u ptaków, insektów, a nawet bakterii. Krótko mówiąc, coś związanego z genetyką jest tu na rzeczy! Wydaje się, że właśnie między 6 miesiącem a drugim rokiem życia dziecko uczy się akceptować pokarmy z lub bez słodkiego smaku. Na przykład, dziecko, które zostało przyzwyczajone do picia czystej wody, będzie odrzucać wodę słodką. Jednakże, w obliczu nowego pokarmu, dziecko woli zazwyczaj wersję słodką.

Następnie, pociąg do słodkiego stopniowo zmniejsza się u większości ludzi, mimo iż istnieje wiele różnych postaw w stosunku do tego smaku. Czy istnieje więc uzależnienie od cukru? Czy naprawdę możemy się uzależnić od cukru i utracić kontrolę nad jego spożywaniem? Autorzy popularnych książek oraz stron internetowych utrzymują, że tak, ale aż do teraz, żadne dane naukowe pochodzące z badań przeprowadzonych na człowieku nie pozwalają tego potwierdzić.
Moje hobby to campamentos verano - Pozdrawiam M4r3tik4 :-)

Łaknienie na cukier

przez warning 17 maja 2016, 08:47
Kalebx3 napisał(a):Witam , jak się nie sprawdzi do końca chrom organiczny w podwójnej dobowej dawce polecam METFORMINĘ. Zniszczy wszelki pociąg do słodkiego! Trzeba jednak dobrze trafić z dawką , wiedzieć ile ,o której ,(przed ,czy po jedzeniu i ile czasu. Każdy ma w tym względzie inaczej .Metformina działa na takiej samej zasadzie( i uruchamia te same mechanizmy ) co głodówka zdrowotna . Po głodówce (sama woda ,bez soków ,owoców ,wszystkiego zdrowego ,a słodkiego). Ochota na słodkości przechodzi jak ręka odjął. Jest to lek na receptę pierwszego rzutu w cukrzycy, regulujący mechanizmy wrażliwości insuliny na tkanki ciała. Można go śmiało wyrwać od lekarza podstawowej opieki ,a potem juz tylko poeksperymentować i znależć odpowiedni dla siebie constans(wielkość ,najlepsza porę dnia , czas przed / po jedzeniu i ile tego czasu )Polecam ,na mnie to działa znakomicie ,wręcz idealnie .Jestem jednak szczupły i mimo 40 ważę tyle samo co w wieku 18 lat,moge zjeśc konia z kopytami i jeszcze dziesięć pączków ,a i tak nie przytyję.Polecam @metforminę (siofor ,chyba najlepszy).

Odświeżam stary wątek. Kalebx: W jakiej dawce i o jakiej porze przyjmujesz (przyjmowałeś) metforminę? Brałeś wersję o przedłużonym uwalnianiu? Nie miałeś problemów z wątrobą/nerkami?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Łaknienie na cukier

przez wiejskifilozof 18 maja 2016, 14:37
Ja mam bardzo wrodzony smak,do cukru.I lubię pić słodkie i jeść też.

Łaknienie na cukier

przez Kalebx3 18 maja 2016, 18:11
warning,
Na początku brałem metforminę w dawce 250 mg z rana na czczo- po porannej kawie . Potem dołożyłem drugie 250 mg na noc po posiłku ( obiadokolacji ) .
Czyli w sumie 500 mg /dziennie . Nie miałem żadnych problemów z nerkami /wątroba . Zresztą czytałem na forum dla wątrobowców ,że leczą Oni tym stłuszczenie wątroby , razem z heparegenem .
Jednak od jakiegoś dłuższego czasu nie mogę brać metforminy . Jak i kiedy bym jej nie wziął podrażnia mi ona sluzówkę żołądka i jest lipa , dośc mocny ból zoładka . Dlatego lek odstawiłem.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Łaknienie na cukier

przez SrebrnaSowa 18 maja 2016, 18:46
Kalebx3 napisał(a):warning,
Na początku brałem metforminę w dawce 250 mg z rana na czczo- po porannej kawie . Potem dołożyłem drugie 250 mg na noc po posiłku ( obiadokolacji ) .
Czyli w sumie 500 mg /dziennie . Nie miałem żadnych problemów z nerkami /wątroba . Zresztą czytałem na forum dla wątrobowców ,że leczą Oni tym stłuszczenie wątroby , razem z heparegenem .
Jednak od jakiegoś dłuższego czasu nie mogę brać metforminy . Jak i kiedy bym jej nie wziął podrażnia mi ona sluzówkę żołądka i jest lipa , dośc mocny ból zoładka . Dlatego lek odstawiłem.

I jakieś skutki odstawienia u siebie zaobserwowałeś ?

Łaknienie na cukier

przez warning 18 maja 2016, 18:52
Kalebx3 napisał(a):warning,

Dziękuję Kalebx. Czy przyjmując metforminę straciłeś na wadze? Jeśli tak, czy zmiana ta utrzymała się po odstawieniu?

Łaknienie na cukier

przez Kalebx3 19 maja 2016, 14:48
Dziękuję Kalebx. Czy przyjmując metforminę straciłeś na wadze? Jeśli tak, czy zmiana ta utrzymała się po odstawieniu?

warning,
Metforminy nie brałem w celach odchudzająco- estetycznych ,,, bo z wagą nie mam problemu ile bym nie zjadł , a co do wyglądu to i tak ile bym nie ważył wszyscy mnie mylą z Wladimirem Putinem ;)
Met. brałem,bo kużwa jak sie chwyciłem czekolady to potrafiłem i ze 3 tabliczki wpałaszować, aż mnie mdliło . I tylko w tym celu brałem met + chrom ,żeby zlikwidować chciwę na słodki ,swoistą hipoglikemię.
Obecnie czekoladowy nałóg pokonałem . Nie jem czekolad i czekoladopodobnych juz prawie 2 lata , nie ciągnie w ogóle .

Łaknienie na cukier

przez Kalebx3 19 maja 2016, 14:52
I jakieś skutki odstawienia u siebie zaobserwowałeś ?

SrebrnaSowa, po metformnie nie ma skutków odstawienia ,,, to nie Paroksetyna ani inny zbawienny apteczny narkotyk.
Kiedyś na Discowery był film o długowieczności , chwalono tam bardzo zalety metforminy . Podobnież sama substancja jest "wyizolowana " z natury , ale teraz pewny nie jestem .

Łaknienie na cukier

przez Kalebx3 19 maja 2016, 14:54

Łaknienie na cukier

przez SrebrnaSowa 19 maja 2016, 14:56
Dzięki za odpowiedź , poczytam sobie we wskazanym miejscu .
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

Łaknienie na cukier

przez Kalebx3 19 maja 2016, 15:10
poczytam sobie we wskazanym miejscu .

______

o tak czytaj Piękna i pięknem swym sie baw ,,,
potem rozłoż stól , nakryj go i ,,, wypierdooool stamtąd słodki świat
dzieciństwa świat,,, ;)
- sorry jebie mnie dziś , ;) :yeah:

Łaknienie na cukier

przez Lord Kapucyn 19 maja 2016, 15:25
Metformina to nie jest remedium na wzmożone łaknienie na słodkości ani problemy naturo dietetyczno-estetycznej. Ten lek stosuje się przy cukrzycy typu 2 (gdy cukier >126mg/dl), w stanach przedcukrzycowych(gdy cukier 100-125mg/dl) u osób w grupie podwyższonego ryzyka cukrzycą t.2 (otyłość, dieta bogata w tłuszcze nasycone i cukry, niska aktywność fizyczna, palenie tytoniu itp.) oraz w PCOS. W badaniach też wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Tego leku powinny unikać (albo brać pod ścisłą kontrolą lekarza) osoby z wszelkimi chorobami, które mogą przebiegać z podwyższeniem kwasu mlekowego we krwi (choroby wątroby*, nerek, płuc). Nie bez powodu ten lek był przez kilkadziesiąt lat wycofany/ niedostępny w USA.

*Eksperymentalnie bada się jej przydatność w leczeniu raka wątroby(i nie tylko), a także niealkoholowego stłuszczenia wątroby, ale te badania to są na razie w powijakach i rezultaty jakoś mocno nie napawają optymizmem.

Kalebx3 napisał(a):Jednak od jakiegoś dłuższego czasu nie mogę brać metforminy . Jak i kiedy bym jej nie wziął podrażnia mi ona sluzówkę żołądka i jest lipa , dośc mocny ból zoładka . Dlatego lek odstawiłem.

Nic dziwnego, bo metformina najczęściej powoduje zaburzenia w obrębie układu pokarmowego- wzdęcia, nudności, biegunki, skurcze mięśni gładkich pp, bóle brzucha itp. , statystycznie częściej niż jakikolwiek inny lek przeciwcukrzycowy.

A taka ciekawostka- berberyna, naturalny alkaloid występujący m.in. w berberysie w badaniach klinicznych wykazywał aktywność hipoglikemizującą (skuteczniej zbijał cukier), obniżał markery cukrzycy(HbA1c) przy tym zwiększając wrażliwość na insulinę na poziomie równym jak metformina oraz glibenklamid- dwa chyba najpopularniejsze leki przeciwcukrzycowe. Odsyłam do badań naukowych- http://examine.com/supplements/Berberine/#effect-matrix
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Łaknienie na cukier

przez Kalebx3 19 maja 2016, 15:48
z naturalnych najmocniej według mnie obniża cukier - szuszone włókna grejfruta ,wysuszone, zmielone na proszek i zakapsułkowamne .
Robiłem takie eksperymenty , grejfrut chyba nie ma sobie równych , jedzie z cukrem na cacy .
Berbesys nie wiem .

Sortuj wg