Łaknienie na cukier

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Re: Łaknienie na cukier

przez linka 27 lis 2009, 15:58
Itsari, miałeś/aś robione badania na cukier i tak zwaną "krzywą cukrową" ??
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez polakita 27 lis 2009, 17:19
ja tak raczej nie mam, u mnie ataki były niezależne od jedzenia. Ale zobacz temat
nie-widz-wyj-cia-z-sytuacji-prosz-niech-mi-kto-pomo-e-t18030.html
Joaśka leczy u siebie drożdże candida, one lubią cukier, może ona z racji tego że ma trochę doświadczenia coś będzie w stanie powiedzieć.
polakita

przez magdalenabmw 27 lis 2009, 18:07
Też pomyślałam o Candidzie. Może nawet nerwicę masz przez przerost tego grzyba. :?
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mp1 29 lis 2009, 02:19
ja mam podobnie, ale nie tak często np. zdarzało mi się jak mało jadłem w ciągu dnia, a potem byłem na spacerze intensywnym, to dopadały mnie lekkie drgawki i słabość ogólna, zawroty, pot, jak coś zjadłem było już lepiej, przy czym ja mam to stosunkowo rzadko, ale też mnie to niepokoiło, przy czym ja to kojarzyłem z wahnięciami cukru, ale wiesz jak to jest z samo-diagnozą ;)
do lekarza nie szedłem, bo rzadko się zdarza, ale zjawisko jest mi znane od kilku lat
mp1

przez realista 29 lis 2009, 17:30
Ja mam totalny problem z przyrostem masy ciała, co dopadło mnie po rożnych lekach, teraz staram się to zmienić, stabilizując i minimalizując leki, natomiast apetyt na słodycze dał mi w kość najbardziej, mam go do dziś, ale to się powoli zmienia, bardzo powoli, po odstawieniu leku antydepresyjnego, który powodował to tycie.
realista

przez Joaśka 29 lis 2009, 18:57
Uwierz mi Itsari , że nie fajnie by było... Bo ja się z tym szajsem męczę strasznie :( Ale trzeba walczyć. Pamiętaj, że Candida rośnie przede wszystkim na cukrze, i na mleku... Zajrzyj na mój temat, który podała Polakita... No i dałam Ci chyba moje gg, jak masz jakieś pytania co do Candidy to pisz! I na siłę najpierw ogranicz, a potem wyeliminuj z diety cukier i wszelkie słodycze, bo nerwica będzie Ci sięnasilać coraz bardziej a nieprzyjemnych dolegliwości będzie coraz więcej!
Joaśka

przez Aldik 30 lis 2009, 02:56
Ja noc w nocy od chyba 10 lat jem słodycze (od 2 prince polo a wcześniej tabliczke mlecznej czekolady), ale to tylko w nocy, w dzień nie mam takiej ochoty na słodkie. Budze sie i wcinam przez sen a jak mi braknie albo mam za mało to łaże po całym domu i wyszukuje co sie da oby czekolada...

przez Viridian 30 lis 2009, 22:50
Itsari napisał(a):Hej mam zdiagnozowaną silną nerwicę lękową i czesto występuje u mnie głód na cukier dostaje wtedy drgawek miesniowuch poce sie nie moge sie skupic i robi mi się słabo ,po zjedzeniu czegos np słodkiego lub węglowodanów przechodzi na czas bycia najedzonym gdy sie robie głodny występują te same objawy ,cukrzycy nie mam na pewno bo sie badałem czy to moze byc objaw nerwicy czy ma ktoś to samo pozdrawiam

Jeżeli dobrze pamiętam biochemię :P, to przy niskim poziomie cukru we krwi wydzielana jest adrenalina, co powoduje m.in. drżenie mięśni, niepokój, przyspieszone bicie serca.
Pocenie się, uczucie słabości to także objawy niskiego cukru.

ps
Jeżeli masz takie objawy często to porozmawiaj z lekarzem, bo nie tylko nerwica może być przyczyną.

przez Viridian 01 gru 2009, 01:11
Np. zaburzenia hormonalne.

przez polakita 01 gru 2009, 10:58
Viridian napisał(a):Np. zaburzenia hormonalne.

ale zaburzenia hormonalne chyba nie występują przy niskim cukrze we krwi - nie dają objawów uczucia głodu na cukier, tylko niezależnie od tego?
polakita

przez Viridian 01 gru 2009, 20:54
Hormony regulują poziom cukru we krwi (np. insulina to hormon), zresztą niekoniecznie musi to być problem z insuliną.

Ale na badania powinien kierować lekarz, bo przyczyny mogą być naprawdę różne, nie tylko stres. Nie wszystko można zwalać na nerwicę.

przez MARIAN1967 02 gru 2009, 19:42
Muszę Wam opisać przypadek ,kiedy to lekarze osobie ,która była chora na cukrzycę zaniżyli zbyt mocno poziom cukru we krwi.Osoba wpadła w śpiączkę i po dwu tygodniach zmarła.Do prawidłowej pracy mózgu potrzebny jest prawidłowy poziom cukru we krwi oraz prawidłowe krążenie krwi.Prawidłowa praca mózgu oznacza też prawidłowe funkcjonowanie wzroku ,słuchu, błędnika ,mięśni.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez polakita 03 gru 2009, 13:02
Itsari, nie ma zawsze od razu prostych rozwiązań, jak widzisz przyczyny mogą być różne. Spróbuj jeszcze raz zrobić rundę u lekarzy żeby wykluczyć cukrzycę lub zaburzenia hormonalne. A jeśli badania wyjdą ok, to wtedy możesz spróbować medycyny "alternatywnej" która czasem pomaga wtedy gdy tradycyjna nam nie daje rozwiązań. Po prostu trzeba szukać aż się znajdzie. Mnie nerwica bardzo dopingowała do tego żeby działać, chodzić po lekarzach, robić sobie dodatkowe płatne badania itp itd.
polakita

przez paradoksy 03 gru 2009, 20:52
Itsari napisał(a):Hej mam zdiagnozowaną silną nerwicę lękową i czesto występuje u mnie głód na cukier dostaje wtedy drgawek miesniowuch poce sie nie moge sie skupic i robi mi się słabo ,po zjedzeniu czegos np słodkiego lub węglowodanów przechodzi na czas bycia najedzonym gdy sie robie głodny występują te same objawy ,cukrzycy nie mam na pewno bo sie badałem czy to moze byc objaw nerwicy czy ma ktoś to samo pozdrawiam

drgawki i pocenie to może byc i nerwica i cukrzyca ;)
wiesz, że cukrzycę można nabyć w czasie życia, więc upewnij się na 100% że jej nie masz teraz.
to co opisujesz wygląda jak stan odcukrzenia.
albo źle się odżywiasz. tak czy siak, powienieneś najpierw skierować się do rodzinnego.
paradoksy

Sortuj wg