Czy anoreksja może występować bez chęci schudnięcia??? pilne

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Re: Czy anoreksja może występować bez chęci schudnięcia??? pilne

przez Kaseina 23 lis 2009, 02:06
mp1 napisał(a):
MOCca napisał(a): mp1, podałeś ciekawy przykład, ale jaki odsetek tych kobiet popadło w anoreksję? Jeżli dobrze zrozumiałam, to chodziło o to, że są inne nieuwarunkowane przyczyny choroby?

co do odsetka to nie mam wiedzy,
mi chodziło głównie o to, że deklarowane przyczyny choroby okazują się tymi dość powierzchownymi, a często faktyczne (znacznie głębiej tkwiące) wychodzą w trakcie leczenia

Tak zgodzę się z tym .Faktycznie tak jest dlatego jednak to jadłowstręt psychiczny pomimo innego powodu nie jedzenia jak w typowej anoreksji.Psychiatrzy mają racje.I teraz dochodze do tego ,że jednak wcześniej dobrze napisałam.... :)Tylko ktoś mnie tu zmyla ...:)
Dawna ESTER :)

"I mówię do Was: wstań,nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach,wyprostuj się...Wstań i idż". (Jan Paweł II, 1986)

przez Natascha 23 lis 2009, 02:47
Jaki by nie był powód dla, którego anorektyk chce się odchudzać, jedno jest niezmienne każdy chce chudnąć. Nie ma czegoś takiego jak anorektyk martwiący się, że chudnie :lol:
Natascha

przez mp1 23 lis 2009, 16:33
Natascha napisał(a): Nie ma czegoś takiego jak anorektyk martwiący się, że chudnie :lol:

w tej kwestii najlepiej jakby się wypowiedział ktoś kto ma "epizod", ale...
jeśli osoba chora widzi "błędne koło" mechanizmów chorobowych a nie umie ich przezwyciężać, to może się martwić tym, że dalej chudnie
mp1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natascha 24 lis 2009, 00:13
Zgadza się :smile: , ale najpierw musi zdać sobie sprawę, że ma problem i niszczy sobie życie. A uwierz mi trudno dotrzeć do anorektyczki bo ma zaburzony obraz własnego ciała.
Chore bardzo bardzo boją się terapii bo paradoksalnie boją się utraty kontroli, której złudzenie dawała im choroba.
Natascha

przez mp1 24 lis 2009, 01:49
Tylko, czy to rzeczywiście jest "złudzenie kontroli"? No bo jeśli ma dzięki chorobie "uwagę, troskę otoczenia", to jest to konkret a nie złudzenie (albo ja coś mieszam).
Odwracając sytuację - nie będzie być może jej miała (uwagi) w takim wymiarze, kiedy wyzdrowieje.
Co jest oczywiście chore, ale jednak wymierne.
mp1

przez Babooshka 25 lis 2009, 12:21
Wielki dzięki za wyczerpujący odzew z Waszej strony!!!!!!
Wydaje mi się, że przypadek o który pytałam to raczej jadłowstrę na tle nerwowym. Osoba októrej piszę nie nic wspólnego z odchudzaniem i robi wszystko, aby zobaczyć co jest przyczyna jadłowstrętu - więc chorobliwe odchudzanie się nie wchodzi w gre.

Pozdrawiam Wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!

przez verdemia 17 gru 2009, 01:30
Jadłowstręt na tle nerwowym to tez anorexia nervosa. Tak się to diagnozuje.
verdemia

przez świat nocy 16 sty 2010, 20:45
Ja mam tak ze chudnę mimo tego ze nie chce już schudnąć.W ciągu roku schudłam 10 kg i teraz przy wzroście 160 cm warze góra 48 kg. Schudłam przez stres potem był okres spokoju i waga stanęła w miejscu a teraz znowu to samo. Boję się że jestem na coś chora ale to chyba przez zamartwianie się chudnę. A nie chcę już. Wystają mi kości i nie mogę na siebie patrzeć w lustrze.Każdy mi juz powtarza że źle wyglądam. Wszyscy myślą że się celowo odchudzam ale oni nie mogą zrozumieć że ja tego nie chcę. Kiedyś chciałam schudnąć bo uważałam że jestem za gruba chociaż nie byłam, ale my laski tak już mamy prawda. Ale teraz już mnie to nie śmieszy i nie cieszy. Nie wiem co am robić.Jem już więcej niż kiedyś nawet jak głodna nie jestem to jem żeby chociaż 1 głupi kg na wadze zobaczyć więcej a tu nic

przez in_the_dark 07 lut 2010, 15:36
świat nocy napisał(a):Ja mam tak ze chudnę mimo tego ze nie chce już schudnąć.W ciągu roku schudłam 10 kg i teraz przy wzroście 160 cm warze góra 48 kg. Schudłam przez stres potem był okres spokoju i waga stanęła w miejscu a teraz znowu to samo. Boję się że jestem na coś chora ale to chyba przez zamartwianie się chudnę. A nie chcę już. Wystają mi kości i nie mogę na siebie patrzeć w lustrze.Każdy mi juz powtarza że źle wyglądam. Wszyscy myślą że się celowo odchudzam ale oni nie mogą zrozumieć że ja tego nie chcę. Kiedyś chciałam schudnąć bo uważałam że jestem za gruba chociaż nie byłam, ale my laski tak już mamy prawda. Ale teraz już mnie to nie śmieszy i nie cieszy. Nie wiem co am robić.Jem już więcej niż kiedyś nawet jak głodna nie jestem to jem żeby chociaż 1 głupi kg na wadze zobaczyć więcej a tu nic

hej
mam ten sam problem... ale nie jedyny. zawsze byłam szczupła. najwiecej ważyłam 48 kg/przy wzroście 168. pozniej studia i inne problemy spadłam do 40 kg !! :( w żaden sposób nie mozna tego łączyć z anoreksją. choć może mieć to podłoże psychiczne chociażby na tle nerwowym. ostatnie miesiace były tragiczne. myslałam ze umrę.. przestałam totalnie jeść (wystarczyła mi jedna kromka na dzien)..słabłam.. ale miałam straszne mdłośći... jedzenie przez gardło mi nie chciało przejsc.. zmuszałam sie..pozniej na samą myśl ze przed i po zjedzeniu bedzie mnie mdliło to odechciewało mi sie wszystkiego. psychiatra nie stwierdzil zaburzeń odżywiania. ale silną nerwicę żołądka ...lęki.. itd. mam przepisane leki. mam nadzieje ze uspokoje sie.. i zaczne normalnie jesc.. i nabierać mase...czego i Tobie życze

przez Helvetti 21 sie 2010, 21:43
W szpitalu, jak ja byłam były 3 anorektycznki. Jedna z nich nie chciała być chuda, poprostu karała sie za niepowodzenia, i twierdzila że jej ciało nie zasługuje na jedzenie.
got a date with suicide.

przez chojrakowa 22 sie 2010, 18:10
Ekhm... no to może jako eks?anorktyczka się wypowiem.
Anoreksja to przede wszystkim stan umysłu, a dopiero jego konsekwencją jest chudnięcie. To autodestrukcja przez duże A - nienawiść do siebie, swoich słabości i skoncentrowanie się na tym, co zmienić można - na ciele. Ciało jest złe, słabe, często nie daje rady. Jest obleśne, domaga się jedzenia. Nie mając kontroli nad swoim życiem szukamy jej gdzie indziej, więc czemu właśnie nie tu? Brak okresu - dobrze, ten potwór słabnie, anemia - dobrze, 1:0 dla mnie. I chudość, ta niedościgniona z wybiegów, zdjęc, koleżanek. Anorektyczka to osoba z zerowym poczuciem własnej wartości - jest lepsza tylko od grubasów i tych, którzy jedzą - bo ona nie musi. To nie organizm rządzi, tylko ona - nakarmi go dopiero kiedy ona zdecyduje, że można jeść. To frustracja, ciągła walka, bo przecież nielatwo wygrać z fizjologią i potężna potrzebą jaką jest głód. Ale to walka satysfakcjonująca, każdy dekagram mniej to nagroda, motywacja. Anoreksja bardzo ogranicza, izoluje - wszyscy żrą, to ohydne. Ja nie rozumiałam np jak można w kinie wpieprzać popcorn, tyle kalorii a idzie się oglądać a nie żreć. ;) Niestety, mimo małych sukcesów ciało ciągle jest niedoskonałe, odruchy podobne jak przy jadłowstręcie nasilają się, a organizm wykończony głodówką nie tylko niedomaga, ale umiera. To piękne dla takiej dziewcyzny, piękne choć smutne i bolesne.
Tak przeżyłam ostrą anoreksję ja, za anorektyczkę nadal się uważam, chociaż waże normalnie - przez brak psychoterapi mój umysł nadal choruje, tylko ciało szaleje, a ze świadomością choroby dużo ciężej mi wkręcic się w anorektyczną rutynę chudnięcia, moze to i dobrze?
Rozpisałam się, mam nadzieje, że komuś się przyda.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez frytka 23 sie 2010, 10:05
helvetti88, zgadza się, tak też bywa. Ja tak miałam. Powodem, przez który zaczęłam się odchudzać było karanie siebie za to, że tatuś mnie już tak mocn nie kocha... bo przyniosłam 4kę nie 5tkę ze szkoły to robił fochy na ogół nie odzywał się do mnie, unikał, a gdy już się spotkaliśmy na korytarzu patrzał na mnie jakbym była winna morderstwa. "Adorował" wówczas siostrę, która mogła ledwo przechodzić z rozku na rok w zawodówce i nigdy jej uwagi nie zwrócił. Pomyślałam, że skoro nie jestem za mądra bo może jak będę tak ładna jak siostra to będzie git. I bum - 10 lat koszmaru sobie zafundowałam w ten sposób. Oczywiście później przeniosło się to na wszystkie dziedziny życia i wszelkie kontakty. Z anoreksji się wyleczyłam - relacje mam skrzywione do dziś. Do dziś karzę się nawet za to, że ktoś mnie lubi - zachowuję się agresywnie i autoagresywnie....
Anioły są wśród Nas

przez gbuczek 04 wrz 2010, 20:50
Tak, ja coś takiego doświadczyłem, bycmoże teraz jak jest internet, to beda musieli sie przeciwstawić i zacząc diagnozowac. Diagnozowano to juz w IX w. /choroba spoleczna/. Zespół Glenarda to jest obniżenie przepony i jelit, stad te wszystkie dolegliwości. Niestrawnosc, bóle , biegunka, bóle pod mostkiem, zapalenie jelita, IBS, melancholia, nerwica wegetatywna, anoreksja, skączywszy na schizofreni /tak twierdził Dr Lane/. Cały czas wprowadzają wszystkich w błąd faszerując tabletkami a nie diagnozują i nie prowadzą badań i nie ulepszają operacji na ten zespół. Bycmoże część osób choruje na NW, ale co można powiedzieć jak nie ma pełnej diagnozy opuszczenia trzewi i nie mozna stwierdzić statystycznie kiedy jest nerwica a kiedy zespół glenarda. Pisze że np. 9 osób na 500 po porodzie ma zespół glenarda.

Czy anoreksja może występować bez chęci schudnięcia??? pilne

przez PanMedialny 06 paź 2012, 00:47
Odgrzewam temat. Mam tak samo jak Wy, czyli jadłowstręt jak tylko wystąpi jakikolwiek stres. A najgorsze jest to że to powoduje błędne koło, bo boje się jeść w obecności innych bo boje się że zwymiotuje (odruch wymiotny) co powoduje stras, który powoduje.. ee, sami rozumiecie.
Od jak dawna tak mam? ..od wielu wielu lat.. zbyt wielu. W zależności od nasilenia są to problemy z przełykaniem jedzenia (długotrwałe przeżuwanie potęguje problem) aż po sam widok, zapach jedzenia.. Pamiętam jak mnie raz zemdliło na widok dziewczyny jedzącej jakąś pachnącą drożdżówkę z serem w autobusie - ale udało się przetrwać.

Nie wiem jak u Was, ale wydaje mi się, że wiąże się to z faktem, że jako dziecko byłem niejadkiem i byłem ZMUSZANY do jedzenia, co wyzwalało ogromne pokłady stresu. No cóż pozostaje mi apelować, żebyście nie zmuszali dzieci do jedzenia ponad to co są w stanie..

Z tego co widzę, najskuteczniejsze w leczeniu tego wydają się być neuroleptyki bo:
- powodują wyciszenie myśli, czyli nie będziemy się napędzać tym co nas stresuje,
- działają na receptory H1, przez co zwiększają łaknienie,
- powodują przyrost masy ciała (czyli w końcu przybieramy na upragnionej wadze!).
A i działa jeszcze hydroksyzyna (i inne przeciwwymiotne), ale czy ktoś lubi być zamulony przez cały dzień?

Sortuj wg