Anoreksja niszczy emocje

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Anoreksja niszczy emocje

przez polifonka 22 lip 2009, 17:56
Witajcie. choruj na anoreksje od 2 lat ostatni rok sie lecze: jem normalnie, mam prawidłową masę ciała.
tylko wciąż jestem ogarnięta apatią... czytałam że to powikłania neurologiczne i nie wiem jak z tym walczyć ani czy to da sie odwrócić... byłabym wdzięczna za wszelkie odpowiedzi to dla mnie bardzo ważne...

Re: Anoreksja niszczy emocje

przez StahuPL 22 lip 2009, 18:04
Bardzo dobrze że z tego ywszłaś i odżywiasz się normalnie. Jak byłem na oddziale miałem kontakt z anorektyczkami, nawet ładne dzieczyny, ale nic. Ty masz władzę nad swoimi emocjami i reakcjami, więc nie dawaj się opanować przez ten marazm, przecież jakieś złe emocje nie mogą toba kierować.
Obrazek
Obrazek

przez verdemia 23 lip 2009, 20:58
wiesz moze to dlatego ze zaburzeniami odzywiania czesto w parze idzie depresja. Moze u ciebie to byc tylko apatia. Skataktuj sie ze swoim lekarzem. Moze wystarczy tylko przeczekac i zande proszki nie beda potrzebne. A moze po prostu czesc ciebie sie zmienila?Wyciszyla? uspokoila?
verdemia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evelina 11 sie 2009, 19:38
Anoreksja "pozbawiła " mnie normalnych emocji. Chorowałam 7lat.. wkońcu trafiłam na oddział zamknięty. Z perspektywy czasu wiem, że sama bym nie dała rady... Da się z "tego " wyjśćtylko najważniejsze to stanąć z sobą w prawdzie i zapytać samego siebie. _CZY CHCĘ? A MOŻE MAM Z CHOROBY JAKIEŚ KORZYŚCI?.... Wiem trudne pytania, ale warto na nie poszukać odpowiedzi..
evelina

przez Natascha 12 sie 2009, 02:13
Nie chcę Cię osłabiać, ale w przypadku anoreksji ustabilizowanie masy ciała to tylko częściowe rozwiązanie problemu. Pamiętaj, że to przede wszystkim choroba psychiki.
Powinnaś zastanowić się nad tym co pchnęło Cię w chorobę i czy zostało to wyeliminowane z Twojego życia- bo jeśli nie- to sama poprawa zdrowia fizycznego nie wiele da.
Pozdrawiam i 3mam za Ciebie kciuki
Natascha

przez Anna Maria 13 gru 2010, 16:54
Miałam stwierdzoną anoreksje.
Jadłam miałam "doła" ,myśli samobójcze,moja wciąż rosnąca waga wpędzała mnie wciąż to gorszy stan.
Teraz udało mi się pokonać jedzenie,jestem pełna optymizmu "na lepszy czas",nakręciłam się,jestem jakby w narkotycznym stanie euforii.
Czy coś jest ze mną rzeczywiście nie tak?
Anna Maria

przez _asia_ 13 gru 2010, 18:38
nie wiem czy niszczy, ale anoreksja na pewno zdecydowanie skutecznie tlumi emocje. pamietam, ze zarowno za pierwszym jak i za drugim razem nie czulam - smutku, zlosci, frustracji, zagubienia, bezradnosci i innych emocji. bylam jak z kamienia, ze stali. silna, dzielna, radzaca sobie ze wszystkim.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez majster69xxx 10 sty 2011, 21:15
Zgadzam się z przedmówczynią.

Sortuj wg