depresja dwubiegunowa

Inne zaburzenia.

Depresja dwubiegunowa

przez AJ 09 maja 2007, 15:22
Czy ktos z Was ma depresje maniakalna?Prosze odezwijcie sie, potrzebuje sie dowiedziec wiecej o tej chorobie.
AJ

Coma White

przez Vermi 18 maja 2007, 02:25
Tu masz trochę o tej chorobie;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_af ... ubiegunowa
http://afektywne.webpark.pl/afektywne.html
Forum;
http://www.bipolardisorder.fora.pl/

Jeśli jesteś nią zainteresowany to powiem Ci że ja podejrzewam, że ją mam. Chociaż nigdy nie ma sie całkowitej pewności czy jest to ChAD, czy ChAJ, ponieważ czasem w ChAJu występują elementy ChADa. Uogólniając; ekstaza, totalny szał twórczy, trzeba strasznie się chamować, ażeby nie wydurniac się przy ludziach. W porównaniu z 1 fazą depresyjną, trwa bardzo krótko, ale człowiek czuje się jak dziecko z ADHD :D
Vermi

nerwica afektywna dwubiegunowa

przez Pirania 21 maja 2007, 20:43
witam, choruje na nerwice maniakalno - depresyjną. Borykam się z tą chorobą już dosyć długo - przeszłam przez epizody depresyjne, epizody maniaklne, rok temu fazy mieszane. odkąd choruję na nerwicę przyplątało się też szereg chorób towarzyszących - prolaktynemia polekowa, która spowodowała otyłość, łuszczyca na tle nerwowym, zespół jelita drażliwego, problemy ze stawami - szczególnie ujawniające się w trakcie epizodów choroby. Brałam różne leki, na które fatalnie reaguje. No to ponarzekałam sobie trochę. Recepta na utrzymanie choroby w remisji? - bo wyleczyć sie jej nie da, można ja tylko uśpić. Życie w tzw równowadze jest piękne i "normalne" - trzeba stale brać leki i być pod kontrolą lekarza, wyłapywać najdrobniejsze symptomy nadchodzących epizodów i w pore reagować. pozdrawiam wszystkich. R.
Pirania

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez .Kinga. 21 maja 2007, 21:27
Tak się zastanawiam, bo wcześniej na to nie zwracałam uwagi... Ja oprócz stanów depresyjnych mam stany euforii (właśnie w tym momencie z takim jestem), kiedy rozpiera mnie niesamowita energia, jakaś paniczna radość, której wprost opanować nie potrafię. Nosi mnie strasznie.. Mam o tym powiedzieć psychiatrze? Czy może to być depresja maniakalna?
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez uni. 21 maja 2007, 21:44
mi też przytrafia się cos podobnego - wahania nastrojów, z tym, że stan euforii trwa niezwykle krótko, czasem dzień, czasem godzinę - potem znów wracają ponure myśli (wracają to chyba złe słowo, one ciągle we mnie są, ale jakby przytłumione). gdyby tak na oko policzyć to mam w miesiącu ok. 25 smutnych dni, przeplatanych z tymi 5 dniami szału.
to mnie ZABIJA.
nie wiem czy to depresja maniakalna - dowiem się w piątek, po wizycie u psychiatry
i'd feel better dead

przez Agarfieldka 13 cze 2007, 01:17
Zdaje się, że też mam cos takiego.
W stanie "manii" jestem strasznie pobudzona, budze się wcześnie rano, od razu mam natłok różnych myśli, do domu wracam późnym wieczorem, w zasadzie przychodze tylko spać. W ciągu dnia dużo pracuję, załatwiam masę spraw na raz, umawiam się z ludźmi, odnawiam kontakty. Czuję się straszliwie szczęśliwa, mądra, piękna itp... Jestem przekonana, że wszystko będzie dobrze, że czeka mnie niemal świetlana przyszłość. Z reguły trwa to parę/parenaście dni. Minus jest taki, że nie mogę się uspokoić. Chciałabym odpocząć a nie mogę, coś mnie nieustannie podkręca. Im dłużej taka faza eufori trwa tym "niżej" spadam potem w depresję.
Ostatnio edytowano 25 cze 2007, 11:43 przez Agarfieldka, łącznie edytowano 1 raz
Wszyscy kłamią - ale to nic nie szkodzi, bo i tak nikt nikomu nie wierzy.

przez laven 13 cze 2007, 13:07
Ja póki co mam zdiagnozowaną CHAJ. Choć zanim to wszystko się zaczęło miałam epizod kiedy byłam wysłannikiem absolutu, ideałem człowieka i kwintesencją mądrości i piękna. Lecz było to 2 lata temu. Nie pamiętam ile to trwało ale miesiąc raczej tak. Teraz czasem zdarza mi się wpaść w megalomanię w okresie depresji. Ale to w sumie nic nie znaczy.

przez Pstryk 13 cze 2007, 17:50
Manię przechodzę dość często. To i tak lepiej niż było - wcześniej trwała parę lat. Absurdem jest, że wpadłam przez to w anoreksje, potem bulimię - podczas dołów znęcałam się nad sobą, a podczas lotów byłam the best. Teraz ta huśtawka trochę sie zrównoważyła, ale i tak bardzo to męczące :?
Pstryk

przez smutasek43 25 cze 2007, 11:29
Im więcej czytam o depresji dwubiegunowej tym bardziej jestem przekonana, że dotyczy ona również mnie. Myślałam że to normalne przecież każdy człowiek raz czuje się lepiej a raz gorzej, jednakże to moje lepiej i gorzej jest zdecydowanie silniejsze niż u innych.... w stanach euforii wierze w to że wszystko dam radę naprawić i nadrobić co w stanie doła zaniedbałam, że kontakty z ludżmi dadzą się naprawić... z tą wiarą próbuje to robić a gdy się nie udaje to zastanawiam się dlaczego nie można tego naprawić i wtedy wszystko mi się przypomnina że przecież sama jestem sobie winna... sama wszystko popsułam.... odaliłam się od innych bo było mi wszystko jedno a teraz nie da się tego naprawić, oczywiście można probować i może czasami się uda tylko pojawia się pytanie po co? skoro za jakiś czas znowu będzie mi wszystko jedno......

przez Margaret 26 cze 2007, 10:57
Mam Chad z zaburzeniami schizoafektywnymi ( daleko posunięta psychoza :mrgreen: ) Powiem jedno: daje popalić i odechciewa się żyć!
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

depresja dwubiegunowa

przez lusia21 18 sie 2007, 11:22
Witam, mam nawrot choroby po 2 latach. Teraz jest juz duzo lepiej bo biore znowu leki od ponad miesiąca. Ale leki mi raczej nie mijają. Jest cheć życia, mam ciagle nadzieje ze niedlugo i one miną... Ale kiedy zaczął się poprawiać nastrój zaczelam sie zastanawiac czy to nhie depresja dwubiegunowa. Mało spię, ale to przez ten niepokój raczej, ale kiedy mam ochote coś zrobic, smieje sie, to od razu zaczynam się bać że wpadne w jakąś manię... czy to normalne? Dlatego pytam kto ma depresje dwubiegunową, żeby mi coś poopowiadał...prosze

przez Goplaneczka 18 sie 2007, 11:26
Hej-swoje wątpliwości powinnaś skonsultować z lekarzem. Dość trudno jest stwierdzić ją u samego siebie- ja też się momentami zastanawiam, czy sama jej nie mam. Ale może to po prostu optymistyczny znak, że działają leki?
Goplaneczka

przez vegge 18 sie 2007, 14:40
lol, poprostu zdrowiejesz, nie dostajesz zadnej manii

poczytaj jakie jest nasilenie objawow gdy sie ma manie, spisz po 2h na dobe a reszte latasz jak narecona i robisz setki rzeczy na raz
zesraj sie a nie daj sie

Choroba afektywna dwubiegunowa

przez ghia 13 lis 2007, 16:59
Choroba afektywna dwubiegunowa -co to takiego?
Podjęłam terapię u psychologa i przy okazji skorzystałam z porady psychiatry.Przepisał mi Convulex -wyczytałam,ze bierze się go przy chorobie afektywnej dwubiegunowej i padaczce . Jestem przerażona ,czyżbym na to cierpiała ???Moze ktoś mi powiedzieć coś więcej na ten temat ??/
"Chciałam robić wszystko tylko raz jeden ,jedyny raz. I to raz na zawsze ."

Sortuj wg