Zespół przewlekłego zmęczenia (CFS)

Inne zaburzenia.

przez Siding Spring 06 cze 2013, 21:17
Na sen tylko doraznie hydroksyzyne. innych rzeczy unikam. Slabo bardzo slabo sypiam..czuje ze lata brania antydepresantow cos mi poprzestawialy w glowie. Kiedys jak zasypialem to do rana spalem bez przebudzenia. Teraz spie tak plytko , ze odnosze wrazenie jakbym caly czas czuwal.

przez kornelia_lilia 06 cze 2013, 21:25
lubudubu, czyli od brania leków masz gorszy sen?
Współczuję.

Ja biorę Triticco od 6 m-cy, ale problemy ze snem miałam od dawna, a leki nic nie zmieniły w sprawie snu.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Siding Spring 06 cze 2013, 21:30
Raczej tak ale trzeba jakos ciagnac dalej.

Popros lekarza o mala dawke mianseryny max 10 mg albo kwetiapiny tez max 25 mg i na pewno zasniesz. Male dawki moze nie spowoduja ze na drugi dzien bedziesz "zmulona". Kwetiapina moze jednakze sciac Cie z nog ale jak juz nie moglabys zasnac to zawsze jest to jakis sposob. 3 maj sie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kornelia_lilia 06 cze 2013, 21:49
lubudubu, ok. tak zrobię, dzięki.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Siding Spring 06 cze 2013, 22:18
Spoko. Jakbys miala jeszcze jakis problem to pisz smialo:)

przez CórkaNocy 06 cze 2013, 22:26
ja od pół roku biorę mirtagen i śpię idealnie, aż za dobrze. Mimo spania 8-10 godzin z trudem wstaję i często czuję się niewyspana no i zmęczona.
CórkaNocy

przez coccinella 06 cze 2013, 22:54
O, widzę, że temat dla mnie :) Że też wcześniej go nie widziałam. Od ponad pół roku jestem stale zmęczona. Aż sama nie mogę uwierzyć, że to trwa już tak długo i że tyle czasu tak funkcjonuję. Jestem w trakcie terapii, od stycznia biorę leki (najpierw fluo, teraz wenla). Mam zero energii. Potrafię przespać dzień i noc. Ciągle czuję się zmęczona. W dzien jak staram się funkcjonować to muszę się położyć i chociaz poleżeć. Czuje się jak cholerny leń, bo nawet posprzątać mi sie nie chce. Czasem potrafię cały dzień przesiedziec w łóżku w piżamie. Naprawdę chciałabym mieć siłę i motywację do działania, a jest coraz gorzej :( Byłam u lekarza, miałam robione badania i wszystkie wyniki mam w normie. Bezimienna123 podsunęła mi pomysł z Wellbutrinem, który ma dodawać energii, więc zagadamy z psychiatrą jak będę następnym razem. Może ktoś coś jeszcze poradzi?:(
Nie chce mi się.

przez partycja 23 cze 2013, 07:14
Przyznam, że sama miałam potworne problemy ze zmęczeniem i innymi objawami zespołu przewlekłego zmęczenia, które przez długi czas nie dawały mi spokoju. Udało mi się powrócić do normalnego stanu po wielu próbach i błędach. Najbardziej skuteczne były porady kolegi, który sam zresztą borykał się z tą przypadłością kilka dobrych lat. Po tak prostych działaniach, jak m.in. zmiana diety i wychodzenie na słońce zmęczenie zaczęło mijać. Dokładniej opisał to na stronie zpz.naturalneleczenie.com.pl/index.html Nic się tam nie sprzedaje, są jedynie wskazówki, które może tak, jak i mnie kogoś naprowadzą.

-- 23 cze 2013, 07:50 --

Przepraszam za nieaktywny link w poprzednim poście, wstawiam tutaj ponownie http://www.zpz.naturalneleczenie.com.pl

przez Keji 15 mar 2014, 19:32
Ile się natrułam lekarzom o tym. Większość pierwiastków mam w porządku, tarczyca już nie najgorzej, badania morfologiczne wszystkie takoż. Do pełni "szczęścia" brakuje mi tylko badań tomograficznych głowy po urazach, które miałam.

A jednak od wielu, wielu miesięcy czuję się niemal codziennie, jak na granicy omdlenia, choć nigdy mi się to nie zdarzyło. Od roku mam potyliczne bóle głowy, czasem światłowstręt, a najgorsza w tym- "mgła" mózgu. W rzeczy samej, to nic innego jak odczucie, jakby cały twój umysł był za grubą warstwą mgły, gdzieś poza moim dostępem, działając na najniższych obrotach. Czuję się wtedy jak zombie. Zdarzały mi się halucynacje świetlne, a żeby tego było mało, moje ataki paniki w ostatnim czasie (a cierpię na nie od przeszło 7 lat- mam dziewiętnaście i chyba nic mnie nie dziwi w tym zakresie) stały się także jeszcze bardziej wykańczające; popadam w stan, w którym każdy przedmiot wydaje mi się obcy, groźny, barwy i kształty są wręcz przerażające, jakby za chwilę miały przemienić się w coś okropnego. Rzadko kiedy się wysypiam, mój rekord spania to 22 godziny z drobnymi przerwami. Rano doświadczam paraliżu sennego, nie mogę ruszyć się z łóżka, zasypiam do szkoły na pierwsze, drugie i trzecie godziny. Kiedyś samotnie uprawiałam kolarstwo na długie dystanse- teraz to odpada. Muszę szukać towarzystwa, bo boję się, że w drodze coś mi się stanie, stracę przytomność, poczuję się gorzej.
Keji

Sortuj wg