Zespół przewlekłego zmęczenia (CFS)

Inne zaburzenia.

przez namiestnik 04 mar 2012, 17:38
a macie tak, że zawsze czujecie zmęczenie, ale jak już coś się uda zrobić, to prócz zmęczenia więcej energii by je pokonać i mimo to próbować dalej?

przez Kiya 04 mar 2012, 18:15
namiestnik, czasami. Parę dni temu miałam np. tak, że jak już zmusiłam się, żeby pozmywać, to potem posprzątałam jeszcze całą kuchnię, a po przerwie i łazienkę. Dziś po tych kilku naczyniach wciąż jestem wyczerpana... Nie chcę tak żyć...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez pisanka 04 mar 2012, 18:24
hahaha w sumie trochę tak :D podejrzewałam jeszcze zapalenie migdałków i pilną potrzebą wycięcia ich, oraz z śmiertelną chorobą autoagresywną przez którą zostało mi jakieś 6 dni życia :D (za tydzień mam szkołę ;))

aaa zapomniałam jeszcze i śmiertelnej chorobie mózgu ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 04 mar 2012, 19:07
jak zapominasz - to może jeszcze problemy z pamięcią :yeah: tylko nie wkręcaj sobie

przez pisanka 04 mar 2012, 19:35
hehe ;) Nie, nie wkręcam. Teraz sobie tylko żartuję. Ja ogólnie rzadko wkręcam sobie jakieś choroby, czasami mam tylko jazdy, że czegoś lekarze u mnie nie zauważyli przy badaniach czy coś tam, ale przy przeziębieniu wiem, że to tylko przeziębienie ;) chociaż moje gardło teraz mnie tak irytuje, że to masakra :/

przez Kiya 08 mar 2012, 22:19
Ciągle to czuje... :(
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez Anna Maria 07 wrz 2012, 13:12
Wiecznie chodzę zmęczona.Nie pomaga sen.Budzę się już zmęczona i obolała.Boli mnie głowa,kości,stawy,mięśnie,oczy.Morfologię mam wręcz rewelacyjną więc to nie anemia.To jest na skutek stresu?Napięcia mięśniowego które cały czas czuję do bólu.Leki biorę jak w podpisie.Słyszałam,że lit działa na poczucie zmęczenia,ale kiedy go nie brałam też się tak czułam.Trochę pomaga świeże powietrze w połączeniu z niewielkim ruchem jak powolny spacer.Czasem też dobrze wpływa zapomnieć się np. przy zabawie z psiakami.
Co Wy na to?Jestem ciekawa Waszych opinii.
Anna Maria

przez Siding Spring 07 wrz 2012, 13:18
no nie dziw sie ze tak jest. Bierzesz tyle lekow wiec musi to jakos oddzialywac na organizm

przez ekspert_abcZdrowie 07 wrz 2012, 13:35
kasiątko, Twoje złe samopoczucie fizyczne i psychiczne, jak najbardziej może wynikać ze stresu, jaki ciągle Ci towarzyszy. Masz za sobą traumatyczne przeżycia, które dają o sobie znać. Ruch, zabawa z psami, relaks pomagają Ci się trochę odprężyć i wówczas czujesz się lepiej.

Dla tych, którzy chcieliby więcej dowiedzieć się o CFS, polecam poniższe linki:
http://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest- ... -zmeczenia
http://portal.abczdrowie.pl/syndrom-chr ... -zmeczenia
http://portal.abczdrowie.pl/zespol-chro ... -zmeczenia
Psycholog

przez Anna Maria 07 wrz 2012, 14:27
ekspert_abcZdrowie, to jak temu zaradzić?Psychoterapia?
Trochę mam dosyć na razie terapii.
Anna Maria

przez ekspert_abcZdrowie 10 wrz 2012, 14:45
kasiątko, nie wiem, czy ktokolwiek zdiagnozował u Ciebie w ogóle CFS. Symptomy zespołu chronicznego zmęczenia należałoby potwierdzić badaniami laboratoryjnymi, np. OB, morfologią, badaniem moczu, analizą P i Ca we krwi, poziomem glukozy, mocznika, badaniem poziomu hormonów tarczycy. CFS bowiem może być mylony z innymi schorzeniami, np. zaburzeniami nastroju, depresją, chorobami reumatycznymi, niedoczynnością tarczycy, przeziębieniem. Czasem CFS wynika z braku czasu na odpoczynek, z przepracowania, życia w ciągłym stresie i pod presją czasu. Leczenie CFS jest o tyle skuteczne, o ile określi się przyczynę choroby - czasami np. wystarczy uzupełnić niedobory składników odżywczych. Ważna jest także odpowiednia ilość snu, czas na relaks i odprężenie się, uprawianie sportów. Czasami zaleca się psychoterapię, ale nie jest ona konieczna. Wypróbować można także suplementy diety, np. witaminy z grupy B, magnez, żelazo. Wydaje mi się, że w Twoim przypadku pomóc może ruch i aktywność fizyczna, dlatego jeżeli spacery z psami wprawiają Cię w lepszy nastrój, nie rezygnuj z tego!
Psycholog

przez nieboszczyk 10 wrz 2012, 15:21
hm...jeśli chodzi o chroniczne zmęczenie i badania krwi to we krwi raczej by stwierdzili dużą ilość kwasu mlekowego.już jeden kretyn chciał mnie na takie wysłać bo był zdziwiony moim "osłabieniem" po codziennych noszeniach szaf,pralek,lodówek po schodach na piętra i wczesnym wstawaniem z łóżka.myślał że ćpam.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez QueenForever 10 wrz 2012, 15:23
Trudno w dzisiejszych czasach gdzie codziennie trzeba być dysponowanym na conajmniej 8 godzin nie cierpieć na syndrom przewlekłego zmęczenia.
QueenForever

przez nieboszczyk 10 wrz 2012, 15:26
ja zapierdzielałem codziennie u niego i po 18 godzin.a zdarzało się że od rana do rana.co to jest 8 godzin kupa śmiechu

-- 10 wrz 2012, 15:27 --

oprócz tego nie było świąt,nie było urlopów,nie było sobót,czasami i niedziele sie zarywało.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Sortuj wg