Jakich ludzi się boicie?

Inne zaburzenia.

Jakich ludzi się boicie?

przez iiwaa 26 lip 2016, 15:13
wiejskifilozof napisał(a):Cwaniaki są najgorsze ludzie.

Zależy, co rozumiemy przez słowo cwaniak. Sporo osób, które nie dają sobie rady w życiu, tym mianem określa tych zaradnych.

Jakich ludzi się boicie?

przez Michellea 26 lip 2016, 16:29
iiwaa napisał(a):O, właśnie, i feministek może nie tyle się boję, ile skrajnie działają mi na nerwy ;)

Mnie też. I właśnie przez takie wojujące feministki nie nazywam się feministką, chociaż poglądy na niektóre sprawy mam feministyczne. Ale nie chcę, żeby mnie utożsamiano z osobami, które czepiają się takich rzeczy jak to, o czym pisałaś.

takie tam napisał(a):Przepuszczanie w drzwiach jako oznaka władzy? No proszę, terroryzuję żonę :P I sąsiadów, ale to pewnie manifestacja władzy nad starszymi osobami...

Trzeba to zgłosić do prokuratury. Nie możemy pozwolić, żebyś tak bezkarnie napastował innych ludzi :lol:

iiwaa napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Cwaniaki są najgorsze ludzie.

Zależy, co rozumiemy przez słowo cwaniak. Sporo osób, które nie dają sobie rady w życiu, tym mianem określa tych zaradnych.

Wg mnie jak ktoś nie łamie tą zaradnością prawa albo nie jest nie fair w stosunku do innych, to nie ma problemu. Dla mnie słowo "cwaniak" nie jest pejoratywne.

Jakich ludzi się boicie?

przez iiwaa 26 lip 2016, 17:17
Michellea napisał(a):Mnie też. I właśnie przez takie wojujące feministki nie nazywam się feministką, chociaż poglądy na niektóre sprawy mam feministyczne. Ale nie chcę, żeby mnie utożsamiano z osobami, które czepiają się takich rzeczy jak to, o czym pisałaś.

Mam podobnie. Uważam np. że kobieta powinna być samodzielna - sama na siebie zarobić, kształcić się itd.
Ale są feministki, które w ramach "manifestacji swoich poglądów" biegną ileś tam kilometrów bez podpaski/tamponu (czyli z ogromną plamą krwi na tych sportowych spodenkach) - co dla mnie jest żenujące i absurdalne, o higienie już nie wspominając. W ogóle ostatnio zauważyłam, że bardzo się zawzięły na manifestowanie, że kobiety mają miesiączkę - jakby to dla kogoś była nowość. Uważają, że kobiety powinny głośno o tym mówić. Dla mnie to tak, jakby ktoś (niezależnie od płci) chwalił się, że ma - za przeproszeniem - sraczkę. Nie robię jakieś wielkiej tajemnicy z tego, że mam okres, ale to tak, jakbym szła na uczelnie i trąbiła wszystkim "uwaga, brzuch mnie boli, okres mam"....
Chociaż niektórzy posuwają się za daleko w swoich twierdzeniach - mówiąc wszem i wobec, że kobieta, która miesiączkuje nie powinna np. składać oświadczeń woli i że powinno się taką BADAĆ na tę okoliczność. Czyli zdaniem jednego z profesorów - zresztą znajomego - ja, np. dzisiaj, gdybym podpisała testament u notariusza, to byłby nieważny/ewentualnie wzruszalny - dla mnie to absurd, bo nie ma u mnie ani braku świadomości/ani braku swobody.

Wg mnie jak ktoś nie łamie tą zaradnością prawa albo nie jest nie fair w stosunku do innych, to nie ma problemu. Dla mnie słowo "cwaniak" nie jest pejoratywne.

Niektórzy nadużywają tego słowa, dając upust swojej zazdrości. Sama słyszałam (na swoich zajęciach) słowo "cwaniak" odnośnie studenta, który wygrał Diamentowy Grant. Przepraszam bardzo, napisał genialny tekst, to teraz ma prawo spijania śmietanki swego sukcesu i nikt nie może mu tego prawa odebrać. Co więcej - każdy mógł próbować. Tak samo naszego siostrzeńca określano takimi epitetami - a chłopak (cały czas tak o nim mówię, a jest ode mnie tylko ciut ponad dekadę młodszy i to dorosły facet) jest po prostu ponadprzeciętnie inteligentny i nie chce utrzymywać kontaktów z ludźmi o przeciętnej inteligencji, ale nie robi przy tym nikomu krzywdy, robi swoje i tyle.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jakich ludzi się boicie?

przez Ḍryāgan 26 lip 2016, 17:20
ja się generalnie boję wszystkich obcych ludzi, ale tak szczególnie to fanatyków wszelakiej maści
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

Jakich ludzi się boicie?

przez Liber8 26 lip 2016, 18:38
A pięknych kobiet nikt się nie boi? :D
Rodząc się płaczemy,
Żeśmy na wielką błaznów przyszli scenę.

Jakich ludzi się boicie?

przez NN4V 26 lip 2016, 21:01
Liber8 napisał(a):A pięknych kobiet nikt się nie boi? :D

Zbierają się w wątku dla prawiczków.... :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags Obrazek

Jakich ludzi się boicie?

przez nieboszczyk 01 sie 2016, 11:00
jebał pies motłoch.pasje są od tego aby mieć wyjebane na ludzi którzy są zazwyczaj gównozjadami,mają swój urojony majestat którego broń boże nie wolno obrazić w żaden sposób i którzy roją sobie że jak mi pożyczą długopis,linijkę to oddam im ten długopis czy linijkę ale z trądem w postaci lepromatycznej i poco poznawać innych?.ale czy napewno?tu pojawia się problem.nie można całkowicie spełniać się w pasjach zabierając swojego kałasznikowa,ZPU 4,PTRD 41 czy Barrett M82,pojechać z tym do Kornwalii i walić bez opamiętania do Kornijskich klifów napawając się dzwięcznymi rykoszetami i ładnymi lejami wejściowymi w granicie z odległości kilometra czy na swojej paralotni polatać sobie nad miastem zażywając pozytywnej adrenaliny i przestrzennej wolności bo fizycznie nie masz zdrowia przez co zapomnij o zezwoleniach czy licencjach.niestety trzeba iść do określonego obiektu,zapłacić instruktorowi,zadzwonić do pilota paralotni/skoczka spadochronowego który przed lotem przypnie cie pasami do swojego ciała i umówić się z nim na określony termin a to znacząco obrzydza pasje.instruktor może dziwnie się zachowywać a pilot/skoczek spadochronowy może ci odmówić obsługi ni z gruszki ni z pietruszki.samopas można jedynie zrobić sobie wypad do Auschwitz Birkenau gdzie nikt za tobą nie łazi i nikt cie nie obcina.można zamknąć sie w domu,pospuszczać zasłony i nie wychodzić całymi tygodniami ale niestety jedzenie się szybko kończy i trzeba wyjść do sklepu,opłaty trzeba zrobić.

Jakich ludzi się boicie?

przez salir 02 sie 2016, 21:57
Boję się też ludzi którzy nie mają już nic do stracenia bo są zdolni do wszystkiego....

Jakich ludzi się boicie?

przez ExAnima 02 sie 2016, 23:13
Małych, szalonych, zaczepnych i przy tym nieopanowanych :P
In the land of the blind, the one-eyed man is king.

Jakich ludzi się boicie?

przez helloafrica 06 sie 2016, 08:49
Mój kumpel boi się swojej żony, kiedyś przyznała mu się, że śni jej się że uderza go młotkiem w głowę, tak dla zabawy i że później sobie żartują jakie to było zabawne i że ten sen miała już kilka razy. Kobieta podobno uwielbia horrory, kiedy wypruwają flaki z jakiegoś gościa ona się śmieje zamiast się bać... Nie wiem co sądzić o tej całe sprawie, troche przerażające.
helloafrica

Jakich ludzi się boicie?

przez Ḍryāgan 06 sie 2016, 09:45
Boje się kosmitów, Niemampomysłu jest kosmitką
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

Jakich ludzi się boicie?

przez Monster6 06 sie 2016, 11:28
helloafrica, Ja też na horrorach się śmieje.Żaden mnie nie rusza.Jak już ''ponoć'' robi się strasznie to dla mnie to jest śmieszne.Co do tego jakich ludzi się boję to zależy od fazy w jakiej jestem.W depresji potrafię się bać każdego a w manii nikogo.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
Bezlekowo
Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.
Niemożliwe nie istnieje.

Sortuj wg