Jakich ludzi się boicie?

Inne zaburzenia.

Jakich ludzi się boicie?

przez iiwaa 25 lip 2016, 19:20
Reynevan napisał(a):Ludzi niepotrafiących dostrzegać subtelnych różnic między płciami i akceptować ich istnienia. Mam tutaj na myśli agresywnych mizoginów.

Moim zdaniem to dotyczy nie tylko mizoginów, ale przede wszystkim... wojujących feministek - one nie akceptują różnic między płcią.
Wojujące, czyli takie, które robią to na naszą niekorzyść. Przykład - Marta Frej, cytat z wywiadu:

O tym, że mężczyźni się pogubili, świadczy też to, że wielu z nich nie wie, czy kobiety powinno się całować w rękę albo przepuszczać w drzwiach. Uważają, że należą się im jakieś "przywileje" należne ze względu na płeć. Trudno się dziwić - tak zostali wychowani. W dodatku mają mnóstwo znajomych kobiet, które to lubią. To jak, mają je przepuszczać w tych drzwiach czy nie? Jeśli zaczną wychodzić pierwsi, będą musieli zawieść tę grupę kobiet, która to lubi. Są zdezorientowani. Przez lata to robili, kobiety były zadowolone, a teraz pojawiają się inne kobiety i mówią, że to nieodpowiednie. A oni chcą być w porządku. Nie widzą w tym relacji władzy.

Przywileje należne ze względu na płeć się należą. Gdyby mąż mnie nie przepuścił w drzwiach, powiedziałabym od razu: "kochanie, przepraszam, ale co ty odwalasz?"
Facet ma te drzwi i trzymać i czekać, aż sobie spokojnie przejdę.

A Frej zachowuje się idiotycznie.

O, właśnie, i feministek może nie tyle się boję, ile skrajnie działają mi na nerwy ;)

Jakich ludzi się boicie?

przez NN4V 25 lip 2016, 19:35
iiwaa napisał(a):....Facet ma te drzwi i trzymać i czekać, aż sobie spokojnie przejdę. ...

No raczej nie.
Facet powinien zadbać, by kobieta czuła się komfortowo. Z czysto technicznego punktu widzenia bywa, że sztywne trzymanie się "zasady" wymaganego komfortu nie zapewni (bo fizyczna niemożliwość występuje). Stąd owszem, zazwyczaj "ma trzymać", co jednak nie zwalnia od myślenia i przewidywania skutków podjętych działań.

Natomiast jeśli kobieta czuje się niekomfortowo w takiej sytuacji, facet powinien odstąpić od zasady.
Elastyczność ponad wszystko. :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Jakich ludzi się boicie?

przez iiwaa 25 lip 2016, 19:47
NN4V napisał(a):
iiwaa napisał(a):....Facet ma te drzwi i trzymać i czekać, aż sobie spokojnie przejdę. ...

No raczej nie.
Facet powinien zadbać, by kobieta czuła się komfortowo. Z czysto technicznego punktu widzenia bywa, że sztywne trzymanie się "zasady" wymaganego komfortu nie zapewni (bo fizyczna niemożliwość występuje). Stąd owszem, zazwyczaj "ma trzymać", co jednak nie zwalnia od myślenia i przewidywania skutków podjętych działań.

Natomiast jeśli kobieta czuje się niekomfortowo w takiej sytuacji, facet powinien odstąpić od zasady.
Elastyczność ponad wszystko. :lol:

Tylko że ta mniejszość nam buntuje facetów :D Mówiąc facet nie miałam na myśli tylko swojego męża. I to widzę nawet i w pracy. Zupełnie inaczej wygląda komunikacja między mną i kolegą - doktorem (właściwie w tym samym wieku), a zupełnie inaczej między naszą doktorantką i doktorantem. A to ten sam typ relacji. Co więcej, ona jest od niego starsza jakieś 4 lata.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jakich ludzi się boicie?

przez NN4V 25 lip 2016, 20:00
iiwaa napisał(a):...Tylko że ta mniejszość nam buntuje facetów :D ...

Trudno byście wszystkie były takie same - jak kozy. :mrgreen:

Jakich ludzi się boicie?

przez iiwaa 26 lip 2016, 00:31
NN4V napisał(a):
iiwaa napisał(a):...Tylko że ta mniejszość nam buntuje facetów :D ...

Trudno byście wszystkie były takie same - jak kozy. :mrgreen:

Kozy też nie są, każda ma inny głos :D
Przynajmniej w zoo - a to moje ulubione zwierzęta do odwiedzania :D

Jakich ludzi się boicie?

przez Reynevan 26 lip 2016, 11:32
iiwaa napisał(a):Tylko że ta mniejszość nam buntuje facetów :D Mówiąc facet nie miałam na myśli tylko swojego męża. I to widzę nawet i w pracy. Zupełnie inaczej wygląda komunikacja między mną i kolegą - doktorem (właściwie w tym samym wieku), a zupełnie inaczej między naszą doktorantką i doktorantem. A to ten sam typ relacji. Co więcej, ona jest od niego starsza jakieś 4 lata.

Relacje między kobietami a mężczyznami są zależne od tego, na ile pozwala kobieta, o ile nie ma się do czynienia z półgłówkiem. Widocznie różnisz się od doktorantki stosunkiem do tradycji.
Lubię facetów, tych inteligentnych traktuję po przyjacielsku. Przyznam, że mam nawet więcej kolegów niż koleżanek, bo z nimi jest mi dużo łatwiej się porozumieć, a wulgarnym babochłopem bynajmniej nie jestem.
Reynevan

Jakich ludzi się boicie?

przez takie tam 26 lip 2016, 12:34
Przepuszczanie w drzwiach jako oznaka władzy? No proszę, terroryzuję żonę :P I sąsiadów, ale to pewnie manifestacja władzy nad starszymi osobami...
takie tam

Jakich ludzi się boicie?

przez wiejskifilozof 26 lip 2016, 13:00
Cwaniaki są najgorsze ludzie.

Jakich ludzi się boicie?

przez iiwaa 26 lip 2016, 15:13
wiejskifilozof napisał(a):Cwaniaki są najgorsze ludzie.

Zależy, co rozumiemy przez słowo cwaniak. Sporo osób, które nie dają sobie rady w życiu, tym mianem określa tych zaradnych.

Jakich ludzi się boicie?

przez Michellea 26 lip 2016, 16:29
iiwaa napisał(a):O, właśnie, i feministek może nie tyle się boję, ile skrajnie działają mi na nerwy ;)

Mnie też. I właśnie przez takie wojujące feministki nie nazywam się feministką, chociaż poglądy na niektóre sprawy mam feministyczne. Ale nie chcę, żeby mnie utożsamiano z osobami, które czepiają się takich rzeczy jak to, o czym pisałaś.

takie tam napisał(a):Przepuszczanie w drzwiach jako oznaka władzy? No proszę, terroryzuję żonę :P I sąsiadów, ale to pewnie manifestacja władzy nad starszymi osobami...

Trzeba to zgłosić do prokuratury. Nie możemy pozwolić, żebyś tak bezkarnie napastował innych ludzi :lol:

iiwaa napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Cwaniaki są najgorsze ludzie.

Zależy, co rozumiemy przez słowo cwaniak. Sporo osób, które nie dają sobie rady w życiu, tym mianem określa tych zaradnych.

Wg mnie jak ktoś nie łamie tą zaradnością prawa albo nie jest nie fair w stosunku do innych, to nie ma problemu. Dla mnie słowo "cwaniak" nie jest pejoratywne.

Jakich ludzi się boicie?

przez iiwaa 26 lip 2016, 17:17
Michellea napisał(a):Mnie też. I właśnie przez takie wojujące feministki nie nazywam się feministką, chociaż poglądy na niektóre sprawy mam feministyczne. Ale nie chcę, żeby mnie utożsamiano z osobami, które czepiają się takich rzeczy jak to, o czym pisałaś.

Mam podobnie. Uważam np. że kobieta powinna być samodzielna - sama na siebie zarobić, kształcić się itd.
Ale są feministki, które w ramach "manifestacji swoich poglądów" biegną ileś tam kilometrów bez podpaski/tamponu (czyli z ogromną plamą krwi na tych sportowych spodenkach) - co dla mnie jest żenujące i absurdalne, o higienie już nie wspominając. W ogóle ostatnio zauważyłam, że bardzo się zawzięły na manifestowanie, że kobiety mają miesiączkę - jakby to dla kogoś była nowość. Uważają, że kobiety powinny głośno o tym mówić. Dla mnie to tak, jakby ktoś (niezależnie od płci) chwalił się, że ma - za przeproszeniem - sraczkę. Nie robię jakieś wielkiej tajemnicy z tego, że mam okres, ale to tak, jakbym szła na uczelnie i trąbiła wszystkim "uwaga, brzuch mnie boli, okres mam"....
Chociaż niektórzy posuwają się za daleko w swoich twierdzeniach - mówiąc wszem i wobec, że kobieta, która miesiączkuje nie powinna np. składać oświadczeń woli i że powinno się taką BADAĆ na tę okoliczność. Czyli zdaniem jednego z profesorów - zresztą znajomego - ja, np. dzisiaj, gdybym podpisała testament u notariusza, to byłby nieważny/ewentualnie wzruszalny - dla mnie to absurd, bo nie ma u mnie ani braku świadomości/ani braku swobody.

Wg mnie jak ktoś nie łamie tą zaradnością prawa albo nie jest nie fair w stosunku do innych, to nie ma problemu. Dla mnie słowo "cwaniak" nie jest pejoratywne.

Niektórzy nadużywają tego słowa, dając upust swojej zazdrości. Sama słyszałam (na swoich zajęciach) słowo "cwaniak" odnośnie studenta, który wygrał Diamentowy Grant. Przepraszam bardzo, napisał genialny tekst, to teraz ma prawo spijania śmietanki swego sukcesu i nikt nie może mu tego prawa odebrać. Co więcej - każdy mógł próbować. Tak samo naszego siostrzeńca określano takimi epitetami - a chłopak (cały czas tak o nim mówię, a jest ode mnie tylko ciut ponad dekadę młodszy i to dorosły facet) jest po prostu ponadprzeciętnie inteligentny i nie chce utrzymywać kontaktów z ludźmi o przeciętnej inteligencji, ale nie robi przy tym nikomu krzywdy, robi swoje i tyle.

Jakich ludzi się boicie?

przez Ḍryāgan 26 lip 2016, 17:20
ja się generalnie boję wszystkich obcych ludzi, ale tak szczególnie to fanatyków wszelakiej maści
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Jakich ludzi się boicie?

przez Liber8 26 lip 2016, 18:38
A pięknych kobiet nikt się nie boi? :D
I don't need a hand to hold
Even when the night is cold
I got that fire in my soul

Jakich ludzi się boicie?

przez NN4V 26 lip 2016, 21:01
Liber8 napisał(a):A pięknych kobiet nikt się nie boi? :D

Zbierają się w wątku dla prawiczków.... :mrgreen:

Sortuj wg