Jakich ludzi się boicie?

Inne zaburzenia.

Jakich ludzi się boicie?

przez Niemampomysłu 13 lip 2016, 17:28
...czy wśród nich są też ludzie których znacie lub kojarzycie? Co musi zrobić, powiedzieć taki człowiek abyście się go bali?
Pytam bo sama czuję jakby ludzie się mnie bali.

Jakich ludzi się boicie?

przez wiejskifilozof 13 lip 2016, 17:54
Możesz rozwinąć temat,co w Tobie jest strasznego.Że się Ciebie ludzie boją ?

Jakich ludzi się boicie?

przez Niemampomysłu 13 lip 2016, 18:12
...głównie moja postawa, zachowanie i mowa a raczej jej brak bo jestem małomówna. Moje decyzję czasami są mniej a czasami bardziej przemyślane. Wyjście gdziekolwiek sprawia mi trudności aktualnie bo dawniej jeszcze nie było aż tak źle. Jakoś dawałam sobie radę. Nie wiem ale nie potrafię chyba nawiązać rozmowy z drugim człowiekiem i nie potrafię się zachować odpowiednio. Staram się być szczera i robić wszystko tak jak czuję, że powinnam. Jeżeli czułam, że powinnam kogoś odwiedzić to robiłam to i zawsze był do tego jakiś powód. Zauważyłam, że ludzie nie chcą takich niespodzianek. Niespodziewanych wizyt, prezentów, rozmów, spotkań. Może nawet nie boją się mnie i tylko się mylę a tak naprawdę wstydzą się ze mną pokazywać. Nie wiem już co mam o tym myśleć. Czuję, że ludzie mają mnie za dziwaka, który nie ma nic ciekawego do zaprezentowania. Aktualnie nie mam kontaktu z żadnym człowiekiem którego kiedykolwiek mogłam zobaczyć na własne oczy. Nie mam znajomych i nie wiem gdzie leży problem. Chciałabym być pewna tego dlaczego ich nie mam. Wiedzieć i być świadomą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jakich ludzi się boicie?

przez Liber8 13 lip 2016, 19:57
Jakich ludzi się boicie?

Księża, policja, czarni, żebracy, włóczędzy, oszuści, złodzieje, pierwsze trzy grupy najgroźniejsze, nigdy nie wiadomo po co przyszli, reszta mniej szkodliwa :)

A na poważnie, może charakterystycznie wyglądasz? np. jak Sylwia Grzeszczak w najnowszym teledysku - http://s3.party.pl/muzyka/nowy-teledysk ... RY_BIG.jpg ?
Ludzie nie mają czasu na niespodziewane wizyty, zajmują się rodziną, zarabianiem pieniędzy itd. Jak wpadniesz do kogoś do domu z prezentem czy celu rozmowy, to z definicji wydaje się to podejrzane. (chyba że jest bliskim i dobrym aktualnym znajomym)
Proponuję odział dzienny, to dobre miejsce do nawiązania znajomości, wymiany numerów i spotkań przy kawce po zakończeniu terapii.

Jakich ludzi się boicie?

przez Niemampomysłu 13 lip 2016, 20:06
Liber8 napisał(a):
Jakich ludzi się boicie?

Księża, policja, czarni, żebracy, włóczędzy, oszuści, złodzieje, pierwsze trzy grupy najgroźniejsze, nigdy nie wiadomo po co przyszli, reszta mniej szkodliwa :)

A na poważnie, może charakterystycznie wyglądasz? np. jak Sylwia Grzeszczak w najnowszym teledysku - http://s3.party.pl/muzyka/nowy-teledysk ... RY_BIG.jpg ?
Ludzie nie mają czasu na niespodziewane wizyty, zajmują się rodziną, zarabianiem pieniędzy itd. Jak wpadniesz do kogoś do domu z prezentem czy celu rozmowy, to z definicji wydaje się to podejrzane. (chyba że jest bliskim i dobrym aktualnym znajomym)
Proponuję odział dzienny, to dobre miejsce do nawiązania znajomości, wymiany numerów i spotkań przy kawce po zakończeniu terapii.

...nie, nie wyglądam jak Sylwia Grzeszczak i jeżeli nie mogę robić takich rzeczy to jak ja mam mieć znajomych. Oddział mi już proponujecie? Tak ze mną źle?

Jakich ludzi się boicie?

przez bedzielepiej 13 lip 2016, 22:54
Boję się ludzi, którzy traktują innych jak nic niewarte g... tak jak dzisiaj potraktowała mnie pewna ordynator.

Potraktowała mnie bezosobowo, jak kogoś niespełna rozumu/ w zamroczeniu, a ja mam zachowaną świadomość.

Nie jestem pewna siebie, a w takich sytuacjach gdy ktoś "ważny" i decydujący o moim losie (chciałam iść na oddział dzienny) odbiera mi godność i człowieczeństwo, mam ochotę zaszyć się do końca życia w domu i z niego już nigdzie nie wychodzić.

Jakich ludzi się boicie?

przez Niemampomysłu 13 lip 2016, 23:10
bedzielepiej napisał(a):Boję się ludzi, którzy traktują innych jak nic niewarte g... tak jak dzisiaj potraktowała mnie pewna ordynator.

Potraktowała mnie bezosobowo, jak kogoś niespełna rozumu/ w zamroczeniu, a ja mam zachowaną świadomość.

Nie jestem pewna siebie, a w takich sytuacjach gdy ktoś "ważny" i decydujący o moim losie (chciałam iść na oddział dzienny) odbiera mi godność i człowieczeństwo, mam ochotę zaszyć się do końca życia w domu i z niego już nigdzie nie wychodzić.

...na całe szczęście tak nie postąpisz i będziesz nadal próbowała.

Jakich ludzi się boicie?

przez bedzielepiej 13 lip 2016, 23:15
Niemampomysłu napisał(a):...na całe szczęście tak nie postąpisz i będziesz nadal próbowała.

dzięki. Za Twój optymizm. Ja aż tak w siebie nie wierzę. Miałam już w życiu momenty gdy zaszywałam się w domu. Teraz właściwie też nigdzie nie wychodzę. Nie mam pracy ani celów. Po prostu dni mijają jeden za drugim, a ja je spędzam przed monitorem.

Jakich ludzi się boicie?

przez Niemampomysłu 14 lip 2016, 01:13
bedzielepiej napisał(a):
Niemampomysłu napisał(a):...na całe szczęście tak nie postąpisz i będziesz nadal próbowała.

dzięki. Za Twój optymizm. Ja aż tak w siebie nie wierzę. Miałam już w życiu momenty gdy zaszywałam się w domu. Teraz właściwie też nigdzie nie wychodzę. Nie mam pracy ani celów. Po prostu dni mijają jeden za drugim, a ja je spędzam przed monitorem.

...i pod tym względem niczym się od siebie nie różnimy. Moje życie wygląda jak jeden dzień. Codziennie wykonuję te same czynności i chwilami mam ochotę skończyć ze sobą ale widocznie jeszcze nie jest ze mną tak źle. Co było kiedyś? Wychodziłaś z domu? Ile masz lat jeżeli można wiedzieć?
Przybij piątkę. Monitor zapewnia mi kontakt z ludźmi.

Jakich ludzi się boicie?

przez Michellea 14 lip 2016, 01:43
bedzielepiej napisał(a): Teraz właściwie też nigdzie nie wychodzę. Nie mam pracy ani celów. Po prostu dni mijają jeden za drugim, a ja je spędzam przed monitorem.

Niemampomysłu napisał(a):...i pod tym względem niczym się od siebie nie różnimy. Moje życie wygląda jak jeden dzień. Codziennie wykonuję te same czynności i chwilami mam ochotę skończyć ze sobą ale widocznie jeszcze nie jest ze mną tak źle.(...) Monitor zapewnia mi kontakt z ludźmi.

Ja też. Załóżmy klub wegetujących netoholików 8)

Jakich ludzi się boicie?

przez Niemampomysłu 14 lip 2016, 01:53
Michellea napisał(a):
bedzielepiej napisał(a): Teraz właściwie też nigdzie nie wychodzę. Nie mam pracy ani celów. Po prostu dni mijają jeden za drugim, a ja je spędzam przed monitorem.

Niemampomysłu napisał(a):...i pod tym względem niczym się od siebie nie różnimy. Moje życie wygląda jak jeden dzień. Codziennie wykonuję te same czynności i chwilami mam ochotę skończyć ze sobą ale widocznie jeszcze nie jest ze mną tak źle.(...) Monitor zapewnia mi kontakt z ludźmi.

Ja też. Załóżmy klub wegetujących netoholików 8)

...to fantastyczny pomysł! To forum akurat jest dobrym miejscem w całym tym internetowym szaleństwie. Chwilami sobie myślę, że gdyby nie to miejsce to...
...co wtedy by było?

Jakich ludzi się boicie?

przez mark123 14 lip 2016, 04:55
Mniej lub bardziej boję się każdego. Nie ma takiej osoby, której nie bałbym się w ogóle. A panicznie boję się osób będących w stanie wkurzenia oraz nastolatków.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Jakich ludzi się boicie?

przez Liber8 14 lip 2016, 07:19
Niemampomysłu napisał(a):Oddział mi już proponujecie? Tak ze mną źle?

Na oddział dzienny wpada się jak do klubu fitness albo na spotkania scrabblowe, do pięciu razy w tyg. - co jest złego w takiej poradzie? Nie da się przez internet stwierdzić czy jest z kimś źle czy dobrze, jak poczułaś się urażona to przepraszam.
Też spędzam trochę czasu przed monitorem, nie mam znajomych i nie wyobrażam sobie sytuacji w której miałbym kupić prezent i lecieć do kogoś w odwiedziny, niezapowiedziane. Przerabiałem oddział dzienny, zaraz po zamkniętym :D To idealne miejsce do nawiązania znajomości, nawet nie traktuję tego jako pobyt w szpitalu - jak coś wypadnie to można nie przyjść, a jak się przyjdzie, to w miłej atmosferze gotuje się kalafiorową, razem z osobami posiadającymi lekkie problemy psychiczne, lub zdrowymi - z tego typu grup wsparcia korzystają też osoby zdrowe, stare, samotne, które spędzają życie w 4 ścianach i nie mają się do kogo odezwać.

Jakich ludzi się boicie?

przez nieboszczyk 14 lip 2016, 12:08
boje sie zdrowych bo myślą i wiedzą za ciebie.boje sie też gównianookich i mających problemy z emocjami.

Sortuj wg