robi z siebie ofiare

Inne zaburzenia.

robi z siebie ofiare

przez Pawian 19 cze 2016, 13:04
Witam.

Problem dotyczy kolegi ze studiów. Otóż kolega:

1. Niemal zawsze robi z siebie ofiarę losu. Przykład: coś mu się nie uda, mówimy że "beka", a on odpowiada takim dość dziwnym/głupokowatym tonem : "cieszycie się , że się koledze nie udało?" "no jasne, co tam kolega..." itp itp.
2. Zawsze zwala winę na innych. Gdy mu się coś nie uda, zawsze obwini kogoś innego: a to że dostał za trudne pytanka, to że ktoś się wkurzył i spadło na niego. Nigdy sam nie przyzna sie do winy, tylko szuka winnych.
3. Często kłamie w drobnych sprawach.

Najgorsze jest to że nie wiadomo kiedy on serio tak myśli, a kiedy mówi to żartem. Gada to wszystko tak dziwnie, że po prostu nie wiadomo.

O czym to może świadczyć?

robi z siebie ofiare

przez pneum 19 cze 2016, 14:49
Zajmij się swoim życiem, a nie kolegi
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

robi z siebie ofiare

przez Stracona100 19 cze 2016, 15:27
Pawian czy takie zachowanie komplikuje mu zycie? Dlaczego zajmujesz sie tym problemem?
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

robi z siebie ofiare

przez ryska 19 cze 2016, 17:26
a ja rozumiem pytanie Pawiana. Takie zachowanie jest na dłuższą metę wkurzające. Trzeba przebywać w towarzystwie takiej osoby bardzo często, nie można uniknąć kontaktów z nią a nie można sie normalnie porozumieć co do problemów i odpowiedzialności za nie. Nie wiadomo czy można zaufać, polegać na kimś takim, żarty odbiera poważnie a z tego, co poważne żartuje i naśmiewa sie z innych.

Nie wiem o czym to świadczy, czy to może być osobowość niedojrzała czy coś takiego. Ale rozumiem, że utrzymywanie znajomości z tym kolega musi być uciążliwe.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

robi z siebie ofiare

przez Pawian 20 cze 2016, 08:58
no dobra o mnie chodzi

robi z siebie ofiare

przez Neurotica_Lostica 20 cze 2016, 14:11
Niskie poczucie swojej wlasnej wartosci? Brak wiary w swoje umiejetnosci? Brak asertywnosci? Moze nawet strach?
Juz samo to, ze zadales pytanie "jako kolega" sugeruje, ze sam siebie sie wstydzisz. A niepotrzebnie!
Mój dzienniczek, gdzie spisuję mą depresję...
-> lostica.blogspot.com

robi z siebie ofiare

przez ryska 20 cze 2016, 14:25
Pawian, to CI powiedziałam jak możesz być odbierany. Postaraj się być bardziej opanowany i zanim na cokolwiek zareagujesz lub zrobisz to zastanów się jak inni mogą to odebrać, czy to nie będzie dziecinne, nieodpowiedzialne albo czy mogłeś zbyt poważnie potraktować żarty
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

robi z siebie ofiare

przez wiejskifilozof 20 cze 2016, 17:54
Nie wiem,czy kolega chce byś o nim pisał.

robi z siebie ofiare

przez Stracona100 20 cze 2016, 19:01
Wiejskifilozof on pisze o sobie :smile:

Pawian czujesz się gorszy i wiecznie poszkodowany przez los (dlaczego?), dlatego cały świat oskarżasz o swoje niepowodzenia i każdy drobiazg bierzesz zbyt serio i do siebie. Musisz nabrać do siebie większego dystansu, większego luzu i nauczyć się śmiać wraz z innymi, także ze swoich drobnych potknięć.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

robi z siebie ofiare

przez Neurotica_Lostica 20 cze 2016, 20:46
Stracona dobrze mówi. Polać jej. :D I w dodatku jej post zainspirował mnie - może gdzieś głęboko w Twoim umyśle jest wepchnięta jakaś trauma, uraz? Coś, co nie pozwala Ci się wyluzować?
Myślę, że miast szukać odpowiedzi na forum, przyszedł czas by usiąść i się trochę głębiej zastanowić nad samym sobą. :smile:
Mój dzienniczek, gdzie spisuję mą depresję...
-> lostica.blogspot.com

robi z siebie ofiare

przez wiejskifilozof 21 cze 2016, 14:16
A to nie wiedziałem :smile:

Sortuj wg