Dziwny strach przed ciążą

Inne zaburzenia.

przez wiejskifilozof 11 cze 2016, 10:41
ahoj napisał(a):Szrama potrzebuje maści na ból d*py :D Młodsza dziewczyna to wspaniała sprawa. Dodaje energii, wigoru, pobudza do życia. Tylko facet musi mieć silny charakter, bo go "koledzy" i różni "życzliwi" utopią w łyżce wody, że mu się lepiej od nich powodzi. Tak właśnie, lepiej, bo młodsza dziewczyna jest sygnałem, że facet naprawdę ma w sobie coś więcej, niż pozostali. Zawiść to okropna cecha charakteru :(

Najbardziej zawiści są ci,co wiedzą że w życiu im się nie polepszy.

przez kamila222 13 cze 2016, 14:21
Figlid napisał(a):Cześć, znowu. Nie było mnie tu od 2014, nawet też od czerwca. Obecnie jestem na etapie kursu na prawo jazdy i oczekiwania na odbiór dowodu osobistego, chyba znany etap w życiu. Jeśli chodzi o zdrowie psychiczne to jest między dobrze a stabilnie, ludzie zaczęli mnie zapraszać, ja zaczęłam wychodzić na rower (po 20parę kilometrów :mrgreen: ), zajmuję się swoją pasją i takie tam.

Mam też, powiedzmy, partnera. Ja mam [bez miesiąca] lat 18, on na jesieni kończy 34. Wygląda młodziej, naprawdę, naprawdę go lubię. Nie mogę nazwać dokładnie tego uczucia, ale jest pozytywne. Znamy się już od roku.

Dostaję takich dziwnych schiz, że mogę być w ciąży. Racjonalnie przecież wiem, że mam okres i że od strzału na twarz czy do buzi w ciążę się nie zajdzie. Ale to jest jakaś dziwna obawa. Do tego lekko jak się nażrę za dużo to za dużo uwagi przykuwam do swojego brzucha. Panicznie się boję pójścia na USG, nawet na zwyczajne badanie (mam trochę problemów fizjologicznych).

To nie jest ciąża urojona, to jest po prostu irracjonalna obawa. Ma ktoś tak też?

Jak dla mnie z tego wynika, że po prostu nie jesteś gotowa na to co robisz! Przystopuj trochę i nie zaczynaj bawić się w taki rzeczy dopóki nie będziesz pewna, że to z tą osobą chcesz być. Tylko nabawisz się przykrego kojarzenia przyjemności z obawą.

przez Figlid 15 cze 2016, 15:56
Jakbym chciała odpowiedź na taki poziomie to bym poszła na forum katolickie. Boisz się ciąży to nie uprawiaj seksu? Czyli przy krwawieniu dziąseł przy myciu zębów należy nie myć zębów, a jeśli boisz się wpaść pod auto jadąc rowerem to nie jeździj rowerem?

Ale ty wiesz, że są osoby które chcą spędzić ze sobą całe życie, ale bez dzieci, a jest masa innych opcji, niż klasyczny stosunek? Mnie chodzi o irracjonalny lęk, kiedy technicznie NIE DA się zajść w ciążę, ale masz dziwny lęk przed tym, że coś się przeniosło na rękach, mimo że je pieczołowicie oboje czyścicie.

Nie zrozumiałaś chyba, o co mi chodziło. O sytuację którą można by porównać do lęku przed uderzeniem w ciebie auta podczas gdy ty siedzisz w domu. Zaznaczyłam gdzieś tam, że to irracjonalne.

Ja żyję w stanie ciągłego napięcia, lęku i niepewności, więc każda przyjemność może mi się źle kojarzyć, o to się martwić nie musisz :lol:
F84.5
A "wyjdź do ludzi" to strasznie tępa i bezużyteczna rada. Dla kogoś kto nigdy nie był osobą towarzyską jest to stwierdzenie równie jasne i proste co budowa czołgu T-34.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg