Czy ludzie też was olewają?

Inne zaburzenia.

przez salir 07 paź 2016, 21:22
Nie ma mnie kto juz olewac, Ci co mogli to robic sama z bolem olalam pomimo, ze ktos to zrobil ot tak.

przez Michellea 07 paź 2016, 21:45
salir napisał(a):Nie ma mnie kto juz olewac

Mnie w sumie też :why:

przez wiejskifilozof 08 paź 2016, 14:26
I mnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ego 08 paź 2016, 17:30
Miałam kiedyś takiego kota z tendencją do olewania wszystkich i wszystkiego. Może to jest jakiś sposób na Wasz problem braku olewu ;)

Mnie z kolei ewidentnie olewa dawny, ale kiedyś dobry, jak mi się wydawało, kolega. Za pierwszym razem, gdy mijaliśmy się i zaczął odwracać wzrok myślałam, że mi się zdaje i sama się przywitałam, odpowiedział, ale sprawiał wrażenie jakby zaskoczonego. Pomyślałam - ok, nie widzieliśmy się kilka lat, to może aż tak się zmieniłam, że nie można mnie poznać, nie popadajmy w paranoje... ale to się już powtórzyło, co najmniej kilka razy...mam ochotę zacedzić mu wprost: "jak nie masz ochoty przyznawać się, że mnie znasz, to mi to powiedz wprost, a nie rżnij głupa"...jakby mi łaskę robił, że mi (od)powie "cześć".

podsumowując: lepiej nie mieć nikogo, niż mieć kogoś, kto najpierw wydoi od Was, to co mu będzie akurat potrzebne, a na końcu się na Was wysra.
ego

przez salir 08 paź 2016, 17:38
ego napisał(a):Miałam kiedyś takiego kota z tendencją do olewania wszystkich i wszystkiego. Może to jest jakiś sposób na Wasz problem braku olewu ;)

:nono: :evil:

przez ekspert_abcZdrowie 09 paź 2016, 20:17
Nie odczuwam jakiejś ignorancji czy lekceważenia ze strony ludzi. Raczej spotykam się z uprzejmością, możliwe, że czasem ona jest powierzchowna, ale na pewno nie czuję się olewana. Sama staram się nie olewać innych i myślę, że ludzie to dostrzegają i odpłacają mi tym samym.
Psycholog

przez mark123 10 paź 2016, 04:48
Nie olewają, po prostu nie wykazują zainteresowania. Olewać, to ja olewałem, gdy ktoś zainteresowanie wykazywał.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Lucid Dream 10 paź 2016, 22:04
Chciałbym być tylko olewany, mnie niestety ludzie często poniżają i naśmiewają się ze mnie :(

przez ego 12 paź 2016, 12:17
salir, to może zamiast kota pies? też co prawda może olać wszystko, ale Ciebie nigdy :)

Mnie jednak ignorancja, lekceważenie czy wyśmiewanie intuicyjnie wydają się być czymś innym jak olewanie. Bo o ile olewanie kojarzy mi się z traktowaniem kogoś, zupełnie w kategoriach obojętności ( tak jak przykładowo idę ulicą i obcy ludzie, których mijam są dla mnie bez większego znaczenia) to ignorancja, lekceważenie czy naśmiewanie są już celowymi działaniami, w których zaznacza się emocjonalna zależność lekceważącego/ignorującego/wyśmiewającego od podmiotu ignorowanego/lekceważonego/wyśmiewanego, więc o obojętności mowy być nie może.

mark123 napisał(a):Nie olewają, po prostu nie wykazują zainteresowania.
no to jest wg mnie, właśnie to właściwa olewka, brak autentycznego zainteresowania, obojętność uczuciowa.
ego

przez atic 12 paź 2016, 13:09
nie wiem czy olewają ja sam jakoś takiej inicjatywy nie potrafię wykazać, żeby kogoś zagadywać, zainteresować sobą, ludzie też tego nie robią raczej w moim kierunku, ze znajomymi mam bardzo mały kontakt. może nie jestem dobrym towarzyszem do rozmowy czy spotkania, w sumie jestem smutny przecież, odczuwam dotkliwy brak sensu w życiu, a to nie pozwala tryskać żywotnością, towarzyskością.
nie bardzo mam się czym dzielić z ludźmi. na ten moment prędzej bym znalazł wspólny język z jakimś towarzyszem niedoli, podzielić smutki, to też jest coś.
atic

przez Rabinizm 12 paź 2016, 13:22
atic, raczej ci tryskający humorem i towarzyscy również nie znają sensu życia, jednak posiadają jakieś cele.

przez atic 12 paź 2016, 13:33
ja mam kryzys sensu życia, a wobec tego to cele typu zapisze się do takiej i takiej szkoły i ją skończę, są jak rzeźbienie w tafli jeziora.

ale wiem o co chodzi bo kiedyś też żyłem od celu do celu.
atic

przez _Req_ 12 paź 2016, 17:43
Mnie tam ludzie albo lubia albo nienawidza... ale olewac .. nie zdarzylo mi sie juz dawno.
atic a jakiego "sensu" zycia Ci potrzeba? Samo osiaganie celu jednego za drugim faktycznie wiekszego sensu nie ma, droga i obserwowanie jej ma wiekszy "sens".

przez salir 12 paź 2016, 20:27
ego wiesz, ze trafiles bo od 2 lat co jakis czas mysle o psie :)

Sortuj wg