Daddy issues - skłonność do mężczyzn z tzw. pozycją ;-) ?

Inne zaburzenia.

przez atic 13 maja 2016, 20:20
Reynevan,
czemu tak się obruszyłeś?
atic

przez lulinasky 13 maja 2016, 21:54
Bo brakuje mu dystansu do tego durnego swiata.

przez atic 13 maja 2016, 22:14
lulinasky,
z tego co widziałem, lubi pożartować, zaskoczył mnie tym nagłym zwrotem akcji :shock:
atic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miyaa 19 maja 2016, 11:06
Mi również podobają się starsi mężczyźni, długo zastanawialam się dlaczego. I jedyne wnioski do jakich doszłam : brak ojca. A co się z tym wiąże, brak poczucia bezpieczeństwa, stabilności w każdej możliwej sferze życia, brak 'odpowiednich' wzorców, ciągły stres, przymus szybkiego dorastania i ogromny brak miłości rodzicielskiej. Nie potrafię dogadać się z rówieśnikami, chłopcy w moim wieku wydają się być dla mnie okropnie dziecinni i nieodpowiedzialni. Mój pierwszy partner był 12 lat starszy, ostatni 7. Wiązanie się ze starszymi mężczyznami jest grą na loterii. Niektórzy przechodząc kryzys wieku średniego myślą tylko o tym, żeby się zabawić. W chwili obecnej pobiłam swój rekord głupoty i zauroczylam się w mężczyźnie ponad 30 lat starszym. Nic z tego nie będzie, ale pomarzyć zawsze można. Ważne, że drga mi cokolwiek w sercu po długim okresie anhedonii.
:)

przez NN4V 19 maja 2016, 16:00
miyaa napisał(a):...Niektórzy przechodząc kryzys wieku średniego myślą tylko o tym, żeby się zabawić....

Tak jakby wszyscy pozostali marzyli wyłącznie o stałych związkach.
Myśl, która nic nie niesie...
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez the_new_hope_not 20 maja 2016, 02:18
Przedstawię swoje zdanie w skrócie, bo nie mogę zasnąć a ktoś właśnie się myli w Internecie...
Dla kobiety ważny jest status, cechy charakteru, osobowość. Dla mężczyzny młodość i uroda są na pierwszym miejscu. To zupełnie normalne i naturalne. Dziwi mnie tylko, że są ludzie którzy tego nie pojmują. Czy lew pilnuje, żeby lwica była w tym samym wieku co on? Młode kobiety mają gigantyczną przewagę nad młodymi mężczyznami, mają magnetyzm tylko dlatego że są i że mają niewiele lat. Z czasem kobiety poznają szarą codzienność większości mężczyzn, którzy są dla atrakcyjnych kobiet niewidzialni. Tyle lat rzekomej wolności seksualnej a w dyskusjach tzw. zaścianek, chociaż mało kto pamięta, że zaścianek wcale nie był tym, co rozumiemy dzisiaj przez to określenie.
Kobiety nie lubią gdy młode dziewczyny sypiają z mężczyznami dwa razy od siebie starszymi. Podobnie reagują mężczyźni, chociaż rzadziej. Powodem jest znany każdemu "ból dupy". Podobno w aptekach sprzedają maść na tę dolegliwość.
the_new_hope_not

przez NN4V 20 maja 2016, 05:34
the_new_hope_not napisał(a):...Kobiety nie lubią gdy młode dziewczyny sypiają z mężczyznami dwa razy od siebie starszymi. Podobnie reagują mężczyźni, chociaż rzadziej. Powodem jest znany każdemu "ból dupy". ..

Powodem jest konflikt interesów.

przez the_new_hope_not 20 maja 2016, 16:20
tahela napisał(a):Męzczynom czesto to odpowiada bo sa w sowjej naiwnosci przekonani ze tak młodsza jest łatwiej sterowac i czestto tak jest czym starsza kobieta to wymagania rosna a młoda zakceptuje duzo wiecej i po latach czesto później odchodzi bo zaczyna inaczej na swiat patrzec i sie jej oczy otwierają.

Mężczyzna to proste zwierzę. Młoda kobieta jest po prostu z reguły bardziej atrakcyjna. To nie tylko młode ciało ale też brak kilkunastu nieszczęśliwych związków i bagażu negatywnych emocji. Manipulować kimś? Sterować? Po co? Wybacz, ale to brzmi jakby wprost wyjęte z poradnika psychologicznego dodawanego do rolki papieru toaletowego...
Dawne czasy miały to do siebie,ze meżczyźni nie pytali czy młoda kobieta sie che ożenic z nimi tylko sobie wybierali a dla niej to nie było czesto przyjemne ani fajne dzisiaj czasy sie zmieniły dosc znacznie na szczescie.

Kiedy tak było? Kto mógł tak robić? Każdy facet wybierał sobie dziewczynę od tak, po prostu, wskazując palcem i zaciągając do łóżka/ołtarza? W której to było bajce?
the_new_hope_not

przez Reynevan 20 maja 2016, 16:44
the_new_hope_not napisał(a):Kiedy tak było? Kto mógł tak robić? Każdy facet wybierał sobie dziewczynę od tak, po prostu, wskazując palcem i zaciągając do łóżka/ołtarza? W której to było bajce?

Pewnie tahela naczytała się "Gry o Tron" i stąd jej głębokie przemyślenia. :angel:
Reynevan

przez atic 21 maja 2016, 07:26
to dlatego królowa była taka cięta na młodszą śnieżkę?
atic

przez NN4V 21 maja 2016, 08:02
the_new_hope_not napisał(a):....Młode kobiety mają gigantyczną przewagę nad młodymi mężczyznami, mają magnetyzm tylko dlatego że są i że mają niewiele lat.

Przewaga polega na kontroli własnych zasobów rozrodczych. De facto tzw. "tradycyjny model rodziny" jest społecznie usankcjonowanym przejęciem tej kontroli przez faceta, a więc formą zniewalania kobiet. Od wieków faceci dążą do podporządkowania sobie kobiet. Przykładowym wyrazem tegoż są islamskie instytucje haremów, czy katolskie ataki na seksualność kobiet.

the_new_hope_not napisał(a):. Z czasem kobiety poznają szarą codzienność większości mężczyzn, którzy są dla atrakcyjnych kobiet niewidzialni. Tyle lat rzekomej wolności seksualnej a w dyskusjach tzw. zaścianek, chociaż mało kto pamięta, że zaścianek wcale nie był tym, co rozumiemy dzisiaj przez to określenie.

A rozumiemy co? Ciemnogród?

the_new_hope_not napisał(a):... Podobnie reagują mężczyźni, chociaż rzadziej. Powodem jest znany każdemu "ból dupy". Podobno w aptekach sprzedają maść na tę dolegliwość.

W przypadku mężczyzn to faktycznie ból dupy i kuriozum. Mechanizm typu "pies ogrodnika". Facet, któremu przykładowo brak śmiałości i/lub brak umiejętności postępowania z kobietami nie pozwala na zdobycie partnerki swoich marzeń, usiłuje swą ułomność racjonalizować moralizatorstwem. Dość żałosne są wynikające z takich pobudek ataki na kobiety. Pokazują wyłącznie słabość atakującego.

przez the_new_hope_not 21 maja 2016, 15:38
NN4V napisał(a):Przewaga polega na kontroli własnych zasobów rozrodczych. De facto tzw. "tradycyjny model rodziny" jest społecznie usankcjonowanym przejęciem tej kontroli przez faceta, a więc formą zniewalania kobiet. Od wieków faceci dążą do podporządkowania sobie kobiet. Przykładowym wyrazem tegoż są islamskie instytucje haremów, czy katolskie ataki na seksualność kobiet.

Dla mnie bardzo obrazowe jest porównanie tej sytuacji do konfliktu tzw. socjalistów z wolnorynkowcami (bardzo upraszczam, ważna jest istota rzeczy). Obecnie dążymy w kierunku wolnego rynku matrymonialnego, kto jest dobry, ten dostaje dużo, kto jest bardzo dobry, ten dostaje bardzo dużo. Reszta? Kogo obchodzi jakaś reszta. Dla nich są portale z filmami dla dorosłych i bajka o tym, że każdy kogoś w końcu znajdzie. Nie każdy. A jeśli znajdzie to i tak będzie too little, too late.
W czasach gdy religia była u nas traktowana poważnie, katolicy byli takimi matrymonialnymi socjalistami. Każdy musiał kogoś mieć, była presja społeczna wywierana na tych, którzy nikogo nie mieli. Im wcześniej tym lepiej. Starą panną było się mając niewiele ponad 20 lat. Większość mężczyzn na tym zyskiwała, społeczeństwo zyskiwało, ale kobiety traciły, bo nie mogły związać się z najlepszymi z najlepszych, tylko dostawały jakichś przeciętniaków. Dzisiaj to my tracimy, bo bez przymusu małżeństwa i potępiania rozwodów kobiety mogą szukać najlepszej partii tak długo, jak im wiek i uroda pozwolą. Tylko że społeczeństwo bez stałych, długoletnich związków, bez dzieci, bez wielopokoleniowych rodzin wydaje się mi słabe i pozbawione perspektyw. Coś z tą rzeszą młodych, napalonych facetów trzeba będzie zrobić. A starzy i samotni będą mało produktywni, bo jak wielu mężczyzn będzie miało motywację do pracy w pocie czoła i brania nadgodzin, gdy w domu czeka na nich tylko kot leżący na klawiaturze komputera? No, ale pieniądz fiducjarny oddala od nas konieczność szybkiej odpowiedzi na takie pytania.

the_new_hope_not napisał(a):A rozumiemy co? Ciemnogród?

Tak, takie jest potoczne znaczenie słów: zaścianek, zaściankowy, zaściankowość.

the_new_hope_not napisał(a):W przypadku mężczyzn to faktycznie ból dupy i kuriozum. Mechanizm typu "pies ogrodnika". Facet, któremu przykładowo brak śmiałości i/lub brak umiejętności postępowania z kobietami nie pozwala na zdobycie partnerki swoich marzeń, usiłuje swą ułomność racjonalizować moralizatorstwem. Dość żałosne są wynikające z takich pobudek ataki na kobiety. Pokazują wyłącznie słabość atakującego.

Niedawno pewien bardzo znany polityk, mocno starszy pan o zadziwiająco jasnym umyśle, związał się z kobietą o ładnych kilkadziesiąt lat młodszą. Podziwiam i zazdroszczę bycia podziwianym.
the_new_hope_not

przez NN4V 22 maja 2016, 01:15
the_new_hope_not napisał(a):
NN4V napisał(a):Przewaga polega na kontroli własnych zasobów rozrodczych. De facto tzw. "tradycyjny model rodziny" jest społecznie usankcjonowanym przejęciem tej kontroli przez faceta, a więc formą zniewalania kobiet. Od wieków faceci dążą do podporządkowania sobie kobiet. Przykładowym wyrazem tegoż są islamskie instytucje haremów, czy katolskie ataki na seksualność kobiet.

Dla mnie bardzo obrazowe jest porównanie tej sytuacji do konfliktu tzw. socjalistów z wolnorynkowcami (bardzo upraszczam, ważna jest istota rzeczy). Obecnie dążymy w kierunku wolnego rynku matrymonialnego, kto jest dobry, ten dostaje dużo, kto jest bardzo dobry, ten dostaje bardzo dużo. Reszta? Kogo obchodzi jakaś reszta. Dla nich są portale z filmami dla dorosłych i bajka o tym, że każdy kogoś w końcu znajdzie. Nie każdy. A jeśli znajdzie to i tak będzie too little, too late.

Nie widzę konfliktu. Jestem w związku i nie uważam mojej partnerki za too little, too late. Podejrzewam, że Ty również byś jej tak nie postrzegał, gdybyś przypadkiem dostąpił zaszczytu widzenia jej.
W żadnym kierunku nie dążymy. Coś imaginujesz. Każdy robi, co uważa i tyle. Jeśli nie potrafisz zainteresować kobiety (można się tego nauczyć), to jej nie zdobędziesz. Bez rozbudowywania ideologii.

the_new_hope_not napisał(a):W czasach gdy religia była u nas traktowana poważnie, katolicy byli takimi matrymonialnymi socjalistami. Każdy musiał kogoś mieć, była presja społeczna wywierana na tych, którzy nikogo nie mieli. Im wcześniej tym lepiej. Starą panną było się mając niewiele ponad 20 lat. Większość mężczyzn na tym zyskiwała, społeczeństwo zyskiwało, ale kobiety traciły, bo nie mogły związać się z najlepszymi z najlepszych, tylko dostawały jakichś przeciętniaków.

Byłbym ostrożny formułowaniu tak wielu daleko idących tez. Musiałbyś mieć znaczną wiedzę, by Twoje tezy rzeczywiście opisywały stan faktyczny... no ale może.... to wyjaśnij w jaki sposób "społeczeństwo zyskiwało" na presji społecznej wywieranej na tych, którzy nikogo nie mieli?[/quote]

the_new_hope_not napisał(a):.. Dzisiaj to my tracimy, bo bez przymusu małżeństwa i potępiania rozwodów kobiety mogą szukać najlepszej partii tak długo, jak im wiek i uroda pozwolą.

My nie możemy?
Ja tak.

the_new_hope_not napisał(a):.. Tylko że społeczeństwo bez stałych, długoletnich związków, bez dzieci, bez wielopokoleniowych rodzin wydaje się mi słabe i pozbawione perspektyw.

Mi natomiast wydaje się takim społeczeństwo, które chce decydować za każdą jednostkę, o życiu tejże jednostki. Twoim prawem jest kierować własnym życiem wedle własnego widzimisię. Sam wiesz, co dla Ciebie najlepsze. Jeśli jest dla Ciebie radością mieszkanie w wielkim domu z całą rodziną, powinieneś tak zrobić.
Nie masz jednak prawa decydować o życiu kogokolwiek innego. Niezależnie jakim wydaje Ci się społeczeństwo w którym żyjesz.

the_new_hope_not napisał(a):.. Coś z tą rzeszą młodych, napalonych facetów trzeba będzie zrobić.

Posłać do gazu? - wszak konkurencja. :mrgreen:

the_new_hope_not napisał(a):.. A starzy i samotni będą mało produktywni, bo jak wielu mężczyzn będzie miało motywację do pracy w pocie czoła i brania nadgodzin, gdy w domu czeka na nich tylko kot leżący na klawiaturze komputera?
W pocie czoła, to dziękx, ale do kota zawsze chętnie wracałem, kiedy jeszcze nie miałem dziewczyny (która notabene właśnie się wścieka, że jej nie daję spać pisaniną :lol: ).[/quote]

the_new_hope_not napisał(a):.. No, ale pieniądz fiducjarny oddala od nas konieczność szybkiej odpowiedzi na takie pytania.

A co to: "pieniądz fiducjarny"?

the_new_hope_not napisał(a):...Niedawno pewien bardzo znany polityk, mocno starszy pan o zadziwiająco jasnym umyśle, związał się z kobietą o ładnych kilkadziesiąt lat młodszą. Podziwiam i zazdroszczę bycia podziwianym.

Moja pani jest kilkadziesiąt lat młodsza.

przez Powietrzny Kowal 22 maja 2016, 01:19
Nieźle EnEn... naprawdę nieźle :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Sortuj wg