Objawy rzeczywiste czy urojenia somatyczne?

Inne zaburzenia.

przez mark123 02 maja 2016, 19:40
Czy przewód pokarmowy może dawać takie objawy?:

- odczucie, jakby fragment przełyku czasem stawał się poziomy i pofalowany, w wyniku czego powietrze z żołądka ma znacznie utrudnioną drogę do przebycia, by się wydostać
- mój przełyk czasem wydaje dźwięki, jakby otwierać jakieś stare drzwi ze spróchniałego drewna, które zaraz urwą się ze spróchniałych zawiasów
- czasem w kilka minut następuje przejście od uczucia sytości do uczucia głodu, jedzenie sobie siedzi w żołądku i nagle "znika"
- odczucie, że czasem połknięte powietrze po dostaniu się do żołądka staje bardzo masywne, cięższe od pokarmu i wędruje pod niego oraz jest bardzo twarde
- odczucie, że tzw mięśnie zwieraczy przełyku ulegają rozluźnieniu tylko wtedy, gdy napnę mięśnie rąk i klatki piersiowej
Gdyby prawo funkcjonowało uczciwie, w więzieniach mogłoby się znaleźć nawet 3/4 lekarzy.
Współczesna psychologia potrzebuje rewolucji.
Tylko ci, którzy nie są związani sympatią z psami, mogą zrozumieć, jakie te zwierzęta są naprawdę. Każde zwierzę jest bardziej przyjazne dla człowieka niż pies.

przez Naemo 23 lip 2016, 17:41
- odczucie, jakby fragment przełyku czasem stawał się poziomy i pofalowany, w wyniku czego powietrze z żołądka ma znacznie utrudnioną drogę do przebycia, by się wydostać
- mój przełyk czasem wydaje dźwięki, jakby otwierać jakieś stare drzwi ze spróchniałego drewna, które zaraz urwą się ze spróchniałych zawiasów
- czasem w kilka minut następuje przejście od uczucia sytości do uczucia głodu, jedzenie sobie siedzi w żołądku i nagle "znika"

Też tak mam :/ Myślę, że może to być dosyć normalne.
f60.3 | f32.1
lamotrygina 200 mg | fluoksetyna 20 mg | trittico CR 100 mg | chlorprothixen 7,5mg
"Jeśli coś było na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć wiedz, że musi do Ciebie wrócić."
"Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie."

Sortuj wg