jak byc facetem

Inne zaburzenia.

jak byc facetem

przez mrau 14 mar 2016, 23:59
AnissemSirch napisał(a):Dziwna sprawa, jesteś bi?

byc bi to raczej nie jest dziwna sprawa...
poczatkowo interesowali mnie faceci, sadzilem ze uczucie do jakiegos fajnego egzemplarza mnie 'nauczy' lubic te bardziej fizyczne sprawy; znalazlem takiego, byl bardzo fajny, lepiej wyksztalcony ode mnie, wysoki, ciemne wlosy, starszy, podobalo mi sie bardzo ze nie gadal wciaz o jednym; niestety byl stosunkowo delikatny w obejsciu ze mna i bez stosunku tez nie chcial trwac w zwiazku; pozniej stwierdzilem ze kobiety tez bywaja czasem znosne, poznalem fajna inteligentna osobe przez internety, miala troche mocniejszy charakter niz byly; nie wypalilo, oprocz tego ze miala kogos, sciagala mnie za bardzo na droge ktorej nie chcialem - z perspektywy czasu relacje byly zbyt seksualne i mialo to wplyw na mnie (otoczenie tez naciskalo, bo nie wiedzieli o zwiazku, za co im gniazdo szerszeni do kieszeni zycze); po kilku innych juz coraz bardziej nieudanych ale za kazdym razem dosc fizycznych zwiazkach z kobietami znalazlem pewna osobe, ktora nie bardzo zwraca uwage na to czym jestem, poki spelniam pewne wymagania dot bliskich kontaktow - taka kocia relacja na ktora sklada sie wspolne wygrzewanie, drapania, glaskanie i ocieranie - jest mi z tym bardzo dobrze, chociaz nadal nie uporzadkowalem tematu plci; mimo to czesto mysle jak to bylo w ramionach duzego silnego faceta;
wsrod osob z ktorymi to obgadywalem byly takie ktore nazywaly to homoseksualizmem i takie ktore tez pytaly o biseksualizm; mnie najbardziej sie spodobal termin ambiromantyzm;

jak byc facetem

przez joaszka 15 mar 2016, 21:15
Ciekawe. Moze jakiś nurt terapii, w którym sięga się do dzieciństwa, pomógłby Ci zrozumieć, skąd bierze się Twoje podejście do ciała i seksu,a potem pozwolił jakoś ukształtować coś, co Tobie odpowiadałoby najbardziej?
Wybacz za pytanie, ale czy w Twoim życiu zdarzyło się jakieś drastyczne wydarzenie na tle seksualnym?
joaszka

jak byc facetem

przez mrau 15 mar 2016, 21:56
joaszka napisał(a):Ciekawe. Moze jakiś nurt terapii, w którym sięga się do dzieciństwa, pomógłby Ci zrozumieć, skąd bierze się Twoje podejście do ciała i seksu,a potem pozwolił jakoś ukształtować coś, co Tobie odpowiadałoby najbardziej?

jaki to nurt? czasami mam wrazenie ze dyskomfort jest integralna czescia mojej konstrukcji - marzenie o przezyciu rzeczy, ktorych sie nie chce wcale przezywac; marze regularnie o przemocy i milosci, ale nie chce zeby ktos to zrealizowal zabijajac mnie - wiem ze to utopia;

joaszka napisał(a):Wybacz za pytanie, ale czy w Twoim życiu zdarzyło się jakieś drastyczne wydarzenie na tle seksualnym?

seks i sasiedztwo byly w domu unikane, czasami w sposob ktory dzis odbieram jako dziwny, niepotrzebny; kolo 15ego albo 16ego roku zycia zaczalem sam szukac czegos/kogos ciekawego, padlo na kolege, ktory lubil sie ze mnie nasmiewac - nie wiem dlaczego; mam jakas slabosc na jego punkcie do dzis, moze dlatego, ze udalo mi sie jakos wyciagnac z niego przychylnosc, mimo ze poczatkowo mnie nie lubil; moje pierwsze wyrazne mysli seksualne krecily sie wokol niego - desperacja; jego uwaga byla cenna; jego bliskosc i zapach po raz pierwszy wywolaly u mnie silna reakcje na druga osobe;

byl ktos inny wczesniej, jeszcze w szkole podstawowej kolega proponowal mi cos zwiazanego z s/m ale nie doszlo do niczego; tez mial matke "przebojowa";

jeszcze dalej w przeszlosci bylo tylko narzucanie sie rodziny ze swoimi deklaracjami milosc - nie umialbym tego polaczyc ze sfera seksualna wprost, ale jest to najdawniejsze wymuszanie na mnie uczuc a przynajmniej ich deklaracji;

w pozniejszym wieku byl juz tylko wplyw tych kobiet o ktorych wczesniej pisalem; tymi relacjami sam sobie zrobilem krzywde, ale to chyba udalo mi sie juz wyrzucic;

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

jak byc facetem

przez joaszka 15 mar 2016, 23:06
To może być np. terapia psychodynamiczna. Moim zdaniem bardzo dobrze zrobiłoby Ci poszukanie sobie psychoterapeuty i zastanowienie się nad tym wszystkim razem z nim. Może pomogłoby Ci to zrozumieć i zaakceptować siebie.
joaszka

jak byc facetem

przez mrau 15 mar 2016, 23:15
joaszka napisał(a):To może być np. terapia psychodynamiczna. Moim zdaniem bardzo dobrze zrobiłoby Ci poszukanie sobie psychoterapeuty i zastanowienie się nad tym wszystkim razem z nim. Może pomogłoby Ci to zrozumieć i zaakceptować siebie.

chodzilem na terapie ponad rok - nie bardzo; podnosila mnie na duchu, mialem mniej dolow, ale reszta nie ruszona;
poza tym trudno mi sie pozbyc wrazenia ze ta osoba miala jakis problem ze mna, jednak wybor niewielki poniewaz inne osoby do ktorych przychodzilem nie mialy ochoty pogadac;

nie wiem tez czy szukac baby z ktora sie nie dogadam, faceta hetero ktory bedzie hamski, faceta homo ktory moze mnie skrzywic; nie chce sobie znow nabruzdzic;

jak byc facetem

przez joaszka 16 mar 2016, 22:10
mrau napisał(a): osoby do ktorych przychodzilem nie mialy ochoty pogadac;

Jak to, przychodzisz do terapeuty, mowisz: prosze pomoc mi w konkretnym problemie, a on nie chce rozmawiac? Mowi Ci wprost: nie bede o tym z panem rozmawial? Eee.
Moze tym bardziej idz do terapeuty ktory pracuje w nurcie psychodynamicznym. Oni ogarniaja sprawy seksu.

nie wiem tez czy szukac baby z ktora sie nie dogadam, faceta hetero ktory bedzie hamski, faceta homo ktory moze mnie skrzywic; nie chce sobie znow nabruzdzic;

Sprobuj nie myslec stereotypowo. Z dobrym terapeuta dogadasz sie bez wzgledu na plec.

A może seksuolog?
joaszka

jak byc facetem

przez mrau 17 mar 2016, 17:52
joaszka napisał(a):Jak to, przychodzisz do terapeuty, mowisz: prosze pomoc mi w konkretnym problemie, a on nie chce rozmawiac? Mowi Ci wprost: nie bede o tym z panem rozmawial? Eee.

nie, albo mowia zebym przyszedl jak bede w stanie powiedziec cos wiecej, albo gadaja o wszystkim tylko nie o tym co mnie 'rusza'. moja ostatnia 'nadzieja' mowila mi ze jestem bardzo swiadomy - przez jakis czas az sadzilem ze chce mi zaszkodzic - jak mozna opowiadac takie farmazony nie dostajac groznego dla zycia smiechoskurczu?

joaszka napisał(a):Moze tym bardziej idz do terapeuty ktory pracuje w nurcie psychodynamicznym. Oni ogarniaja sprawy seksu.

nie wiem co chcesz powiedziec przez to; myslisz ze jestem grzecznym prawiczkiem? jest mi tak daleko do tego ze rodzina sie do mnie nie przyznaje;

joaszka napisał(a):Sprobuj nie myslec stereotypowo. Z dobrym terapeuta dogadasz sie bez wzgledu na plec.A może seksuolog?

moja ostatnia 'sztuka' byla seksuologiem i chyba atestowanym terapeuta; nawet ona (jak cala reszta) slyszac ze lubie zapach drugiego czlowieka i ze lubie sie ocierac zapytala o fetysze, sugerowala ze napastuje ludzi (froteryzm) - mam nie traktowac stereo ludzi ktorzy mnie tak traktuja? fakt ze takie snuja domysly swiadczy troche o ich podejsciu/swiadomosci - jak ktos rzy, jak moge nie traktowac go jak konia?

niestety nie wiem czego szukam u takiej osoby i moze wlasnie dlatego nie moge sie z nikim dogadac; moje przekonanie jest takie, ze bede mial spokoj jak nie bede mial w kroku nic poza ujsciem cewki moczowej - niestety jest to trudne;

jak byc facetem

przez joaszka 17 mar 2016, 18:30
mrau napisał(a):
joaszka napisał(a):Moze tym bardziej idz do terapeuty ktory pracuje w nurcie psychodynamicznym. Oni ogarniaja sprawy seksu.

nie wiem co chcesz powiedziec przez to; myslisz ze jestem grzecznym prawiczkiem? jest mi tak daleko do tego ze rodzina sie do mnie nie przyznaje;

Chciałam powiedzieć przez to dokładnie to, co napisałam i nic ponad to.
joaszka

jak byc facetem

przez mrau 17 mar 2016, 18:39
joaszka napisał(a):Chciałam powiedzieć przez to dokładnie to, co napisałam i nic ponad to.

mrau napisał(a):nie wiem co chcesz powiedziec przez to

jak byc facetem

przez joaszka 17 mar 2016, 18:45
joaszka

jak byc facetem

przez mrau 17 mar 2016, 19:37
Wikipedia napisał(a):Wymogiem wstępnym jest względnie dojrzała osobowość pacjenta

wedlug psychologii facet ktory sie nie pcha do seksu nie jest dojrzaly;

poza tym zupelnie nie wiedzialbym kogo teraz szukac, zaden szablon mi sie juz nie zgadza, bez szablonu nie ma wyboru

jak byc facetem

przez joaszka 17 mar 2016, 20:10
Stary, za dużo kombinujesz, chcesz sobie pomóc - zwróć się po pomoc, tyle.
joaszka

jak byc facetem

przez mrau 17 mar 2016, 20:21
joaszka napisał(a):Stary, za dużo kombinujesz, chcesz sobie pomóc - zwróć się po pomoc, tyle.

wolalbym jakies bezpieczniejsze wyjscie; chce sobie pomoc tak, a nie zdac sie na kolejna osobe o watpliwych celach

Sortuj wg