Czy jestem transseksualistą?

Inne zaburzenia.

przez ego 01 mar 2016, 21:38
Serena66 napisał(a): Na ile się faktycznie czuję to bym musiała się zastanowić.
To się zastanów, bo tu kryje się sedno diagnozy transseksualizmu, a nie w tym jakie kto ma zainteresowania, ile razy zrobił coś jak osoba płci przeciwnej, czy ile razy ktoś go obraził na tle nienormatywności płciowej.
ego

przez mrau 14 mar 2016, 19:36
dlaczego sugerujecie, ze zmeczenie presja spoleczna to co innego niz odrzucenie swojej plci? kobieta/mezczyzna jest sie w spoleczenstwie, nie prywatnie

przez cyklopka 14 mar 2016, 22:44
mrau napisał(a):kobieta/mezczyzna jest sie w spoleczenstwie, nie prywatnie

Nikt nie funkcjonuje w oderwaniu od innych ludzi i nie jest wolny od relacji i odniesień.

I też nie jest tak, że jak wracam do domu to zrzucam stanik i już mi jest obojętne kim jestem 8)
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mrau 14 mar 2016, 22:51
cyklopka napisał(a):Nikt nie funkcjonuje w oderwaniu od innych ludzi i nie jest wolny od relacji i odniesień.

I też nie jest tak, że jak wracam do domu to zrzucam stanik i już mi jest obojętne kim jestem 8)

nie, nie obojetne, ale moge interpretowac to na swoj sposob, poza szablonem spolecznym;

ty jestes kobieta, on jest samcem, ja jestem homo niewiadomo i tylko jak jestem sam to moge spokojnie nim byc;

przez ego 14 mar 2016, 23:21
mrau napisał(a):dlaczego sugerujecie, ze zmeczenie presja spoleczna to co innego niz odrzucenie swojej plci? kobieta/mezczyzna jest sie w spoleczenstwie, nie prywatnie
Zarówno prywatnie jak i społecznie jesteś określonej płci biologicznej, przynajmniej o ile nie masz zaburzeń na tym tle.
Owszem jak chodzi o tzw. rolę społeczną, to ona się wyraża głównie w relacjach z innymi i presja społeczna może powodować, że ktoś inaczej się zachowuje w relacjach interpersonalnych, gdzie społeczeństwo wymusza pewien sposób bycia i zachowania, jakie w mniemaniu społecznym powinien przejawiać, jako przedstawiciel określonej płci biologicznej, a inaczej gdy jest sam....eh napisałam wymusza...rzecz w tym, że dla przeciętnej osoby, bez odchyłów na tle własnej płci, nie ma raczej żadnego wymuszania, tylko taki ktoś, w sposób dość naturalny podejmuje się zachowań oczekiwanych, dla jego własnej płci biologicznej. Przynajmniej tak sobie to wyobrażam....
ego

przez cyklopka 14 mar 2016, 23:31
ego, raczej tak.

Zrobiono badania z zakresu socjolingwistyki - założono, że ludzie w internecie mogą, korzystając z anonimowości, nie ujawniać swojej płci przez sposób pisania (w angielskim nie ma końcówek gramatycznych, które by cię wydały), a jednak większość ujawniała, a wręcz podkreślała swoją płeć.

Zdecydowanie większość ludzi się odnajduje w swojej "roli".
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez mrau 15 mar 2016, 00:03
ego napisał(a): Zarówno prywatnie jak i społecznie jesteś określonej płci biologicznej, przynajmniej o ile nie masz zaburzeń na tym tle.
Owszem jak chodzi o tzw. rolę społeczną, to ona się wyraża głównie w relacjach z innymi i presja społeczna może powodować, że ktoś inaczej się zachowuje w relacjach interpersonalnych, gdzie społeczeństwo wymusza pewien sposób bycia i zachowania, jakie w mniemaniu społecznym powinien przejawiać, jako przedstawiciel określonej płci biologicznej, a inaczej gdy jest sam....eh napisałam wymusza...rzecz w tym, że dla przeciętnej osoby, bez odchyłów na tle własnej płci, nie ma raczej żadnego wymuszania, tylko taki ktoś, w sposób dość naturalny podejmuje się zachowań oczekiwanych, dla jego własnej płci biologicznej. Przynajmniej tak sobie to wyobrażam....

akurat rozmawiamy o tych 'odchylach' wiec nie wiem co w sumie chcialas powiedziec;
i tak, spoleczenstwo narzuca, czesto bardzo nadmiernie i na szkode wielu;

przez wiejskifilozof 15 mar 2016, 11:13
Nie każda dziewczynka bawi się w dom,nie każda chce zostać mamą.To kompletna bzdura,to że ktoś nie lubi zabaw w dom.Nie świadczy,że jest gorszy,od innych.
A nie lubienie seksu ? Tu jest pełno aseksów.

przez ego 15 mar 2016, 11:40
mrau, odchyły są wtedy, gdy człowiek nie wpasowuje się w pewien wymagany społecznie sposób bycia, w którym inne zachowania oczekiwane są od osób płci męskiej, a inne od osób płci żeńskiej. Społeczeństwo segreguje i mówi: mężczyźni zachowują się tak i tak, chodzą w męskich ubraniach , używają imion męskich itd podobnie z kobietami.

i tak, spoleczenstwo narzuca, czesto bardzo nadmiernie i na szkode wielu;
Człowiek dobrze zintegrowany z własną płcią biologiczną, nie będzie miał problemu z tym, że jako biologiczna kobieta powinien chodzić w kobiecych ubraniach, chodząc kręcić dupą i nie siadać z rozgraczonymi nogami( przykładowo). Taki ktoś, raczej nie będzie postrzegał tego wszystkiego jako narzucenie, tylko jako zewnętrzny sposób wyrażania własnej odmienności płciowej i będzie chętnie to robił. A jak chodzi o osoby z "odchyłami" to w ścisłym sensie, społeczeństwo nie ma mocy, aby zmusić np. faceta do chodzenia w spodniach, a nie w spódnicy i szpilkach. Więc problemem nie jest tutaj formalne narzucenie( no może poza przypisaniem imiona zgodnego z płcią i występkami mogącymi być zakwalifikowane jako wykroczenia przeciwko tzw. obyczajowości- np. kobieta latająca po ulicy z gołymi cyckami), a presja społeczna i związany z nią ostracyzm społeczny.

Mrau, a Ty masz jakiś dylemat z własną płcią?
ego

przez mrau 15 mar 2016, 12:16
ego napisał(a):mrau, odchyły są wtedy, gdy człowiek nie wpasowuje się w pewien wymagany społecznie sposób bycia, w którym inne zachowania oczekiwane są od osób płci męskiej, a inne od osób płci żeńskiej. Społeczeństwo segreguje i mówi: mężczyźni zachowują się tak i tak, chodzą w męskich ubraniach , używają imion męskich itd podobnie z kobietami.

to juz ustalilismy, po co to znow powtarzasz; poza tym wymagac nie znaczy slusznie wymagac;

ego napisał(a):Człowiek dobrze zintegrowany z własną płcią biologiczną, nie będzie miał problemu z tym, że jako biologiczna kobieta powinien chodzić w kobiecych ubraniach, chodząc kręcić dupą i nie siadać z rozgraczonymi nogami( przykładowo). Taki ktoś, raczej nie będzie postrzegał tego wszystkiego jako narzucenie, tylko jako zewnętrzny sposób wyrażania własnej odmienności płciowej i będzie chętnie to robił.

no ale wlasnie tutaj ktos ma problem z tym narzuceniem; sam rowniez uwazam je za przejaw glupoty stada i wyzszosci jednostki;

ego napisał(a):A jak chodzi o osoby z "odchyłami" to w ścisłym sensie, społeczeństwo nie ma mocy, aby zmusić np. faceta do chodzenia w spodniach, a nie w spódnicy i szpilkach. Więc problemem nie jest tutaj formalne narzucenie( no może poza przypisaniem imiona zgodnego z płcią i występkami mogącymi być zakwalifikowane jako wykroczenia przeciwko tzw. obyczajowości- np. kobieta latająca po ulicy z gołymi cyckami), a presja społeczna i związany z nią ostracyzm społeczny.

widze ze mamy rozne postrzeganie tego co jest i moze byc narzucane a co nie;

ego napisał(a):a Ty masz jakiś dylemat z własną płcią?

tak, pisze o tym w innym watku

przez ego 15 mar 2016, 12:56
mrau napisał(a):to juz ustalilismy, po co to znow powtarzasz; poza tym wymagac nie znaczy slusznie wymagac;
Powtarzam bo sam pytasz, kolejny raz o to samo. To Ci wyjaśniam jak to rozumiem.
ego

przez mrau 15 mar 2016, 13:03
ego napisał(a):
mrau napisał(a):to juz ustalilismy, po co to znow powtarzasz; poza tym wymagac nie znaczy slusznie wymagac;
Powtarzam bo sam pytasz, kolejny raz o to samo. To Ci wyjaśniam jak to rozumiem.

no tak, pytam co albo po co mowisz, bo temat jest inny a w odpowiedzi dostaje znow to, o czym mowilem, ze jest nierozumiale lub nie na temat -> logika jest logiczna

przez ego 15 mar 2016, 13:09
mrau, ale co jest niby dla Ciebie niezrozumiałe? że ludzie czując się przedstawicielem określonej płci, chcą podkreślać strojem, sposobem bycia, własną przynależność do określonej płci?
ego

Sortuj wg