Zaburzenia po korzystaniu z komputera

Inne zaburzenia.

przez Eljamon 15 lut 2016, 01:13
Od dłuższego czasu mam problem który bardzo utrudnia mi normalne życie i mam wrażenie że ostatnio się pogłębia. Po korzystaniu z komputera lub nawet telefonu z kolorowym wyświetlaczem czuję otępienie, trudno mi zebrać myśli, dużą trudność sprawia mi mówienie w języku obcym który znam biegle, chodząc zdarza się że zachaczam o przedmioty, staję się małomówny co wpływa na moje kontakty z otoczeniem. Nie używając telefonu i komputera przez kilka dni czuję się dużo lepiej. Nie jestem w stanie całkowicie wyeliminować komputera czy smartfonu z mojego życia ze względu na pracę którą wykonuję. Co to może być i jak z tym walczyć?

przez Gods Top 10 15 lut 2016, 11:28
Wg mnie doświadczasz "typowych" efektów ubocznych korzystania z komputera i telefonu komórkowego. Oba typy urządzeń wytwarzają pole magnetyczne, które m.in. przyczynia się do osłabienia koncentracji, pogorszenia orientacji przestrzennej, trudności w zasypianiu.
Myślę, że najlepszym wyjściem byłoby ograniczenie korzystania z tych urządzeń, jak tylko to możliwe. A dodatkowo zmiany w trybie życia służące większej zgodzie z naturą. Czyli przykładowo rodzinne spędzanie czasu w plenerze (spacery, przejażdżki rowerowe), a nie przed komputerem czy kinem domowym.
Nie zawadzi też odwiedzenie lekarza, on pewnie doradzi więcej odnośnie zmiany trybu życia i/lub ewentualnych badań.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Sortuj wg