Brzydota

Inne zaburzenia.

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 15:45
Nie męski wygląd to tez uroda nie ważne czy brzydota czy inaczej to nazwiesz. Cierpię z braku wyglądu przez fizyczność i dlatego nie mam dziewczyny. Pragnę mieć dziewczynę pragnę. Nie ma dusz, duszy człowiek to wszystko wymyślił, bo się bał świata, który, go otacza. A od zwierząt różnimy się mniej niż chcemy przyznać. Rozum wiedza nie uchronił świata przed wojnami wiara tez tego nie zrobiła.

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 15:48
No ja mam duszę. Na dodatek wierzę w reinkarnację, więc sądzę, że miałem i jeszcze mieć będę wiele różnych opakowań. A jak wy nie macie duszy to nie ma o czym dyskutować... Wtedy faktycznie istotne może być tylko to jedno ciało doczesne.
owsik, pierwsze słyszę, żeby zwierzęta prowadziły ze sobą wojny. Czy aby nie jest to czysto ludzkie?

Brzydota

przez nieboszczyk 27 gru 2015, 15:53
Dark Velvet napisał(a):
Ḍryāgan napisał(a): Czy bardziej jesteśmy umysłem czy opakowaniem czyli ciałem? Jeśli kogoś kocham, to kocham jego ciało czy duszę?
Nie wierzę w istnienie duszy, a ciało jest po to, żeby można było się przytulać, dotykać, patrzeć sobie w oczy i sprawiać sobie wzajemnie inne przyjemności odbierane organoleptycznie :D

hahahahahahahahahahahahaha
i tym samym przenosić bakterie i wirusy z zarażonych zwłok na inne zwłoki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brzydota

przez Druid 27 gru 2015, 15:54
Ḍryāgan napisał(a):No ja mam duszę. Na dodatek wierzę w reinkarnację, więc sądzę, że miałem i jeszcze mieć będę wiele różnych opakowań. A jak wy nie macie duszy to nie ma o czym dyskutować... Wtedy faktycznie istotne może być tylko to jedno ciało doczesne.
Ty masz duszę, ja psychikę
Druid

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 15:56
Szympansy prowadzą ze sobą wojny już podobne do ludzkich wojen. Inne zwierzęta walczą o terytorium,zasoby. Nasze wojny też często wybuchały z tego powodu. Po czym wnosisz, że masz duszę? I dlaczego wierzysz metempsychozę ?

Brzydota

przez nieboszczyk 27 gru 2015, 15:58
Ḍryāgan napisał(a):
Dark Velvet napisał(a):
Ḍryāgan napisał(a): Czy bardziej jesteśmy umysłem czy opakowaniem czyli ciałem? Jeśli kogoś kocham, to kocham jego ciało czy duszę?
Nie wierzę w istnienie duszy, a ciało jest po to, żeby można było się przytulać, dotykać, patrzeć sobie w oczy i sprawiać sobie wzajemnie inne przyjemności odbierane organoleptycznie :D

Agata ja to nazywam duszą, a ty możesz nazwać jak chcesz "świadomością", "jestestwem", "rozumem". Gdyby nie ten mały element czym róźnilibyśmy się od zwierząt?

do "duszy" można nawrzucać śmieci na zawsze poprzez przytulanie które jak na orbicie okołoziemskiej krążą z wielką szybkością napierdalając jak pociski w pamięć przez lata i dziesięciolecia i nic nie da się z nimi zrobić.

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 16:01
Nawet raj w zależności w jakiej części świata mieszka dany lud wygląda inaczej. Czyli w islamie to pełna rzek kraina itp. U ludów łowieckich to pełne zwierzyny łownej krainy. Nawet jeden Bóg, koncepcja monoteizmu to genialny wymysł Żydów, a w zasadzie faraona Egipskiego Echnatona, którą potem Mojżesz rozwinął i utwierdził jako religię swojego ludu, jeżeli przyjąć, że ta postać jest autentyczna.

Brzydota

przez nieboszczyk 27 gru 2015, 16:03
to czy krowy są szczęśliwe kiedy zjadam stejki z ich ciał i sie wkurwiam kiedy wychodzą mi well done("dobrze wysmażone")?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Brzydota

przez cyklopka 27 gru 2015, 16:13
Ḍryāgan napisał(a):Abstrahując od bolączek owsika (bo ten temat już się chyba wyczerpał) możemy pomówić ogólnie o pięknie i brzydocie oraz ich pojmowaniu.
A mnie interesuje jeszcze jedno: co odpowiecie na pytanie - kim jest, jaki jest dany człowiek, czyli jakie elementy składowe tworzą osobę ludzką? Czy bardziej jesteśmy umysłem czy opakowaniem czyli ciałem? Jeśli kogoś kocham, to kocham jego ciało czy duszę?

Ja uważam, że póki żyjemy jesteśmy niepodzielną całością, wszystkie aspekty są ze sobą zawile powiązane.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
II Miss Forum

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 16:15
cyklopka ja się bardziej skłaniam ku teorii chaosu. Czyli w jakiś sposób zgadzam się z Tobą. Sęk w tym, że widzę w tym dużo przypadku. Nawet jeżeli coś jest uporządkowane to bardziej jako fraktalne, co już nawet nie jest hipotezą. bo wystarczy popatrzeć na chmury.

Brzydota

przez khaleesi 27 gru 2015, 16:20
owsik, zawsze możesz zacząć podrywac na litość. Biedne nieszczęsliwe dzieciństwo/toksyczni rodzice i nie dość, ze dzieciństwo marne to i uroda.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 16:25
khaleesi napisał(a):owsik, zawsze możesz zacząć podrywac na litość. Biedne nieszczęsliwe dzieciństwo/toksyczni rodzice i nie dość, ze dzieciństwo marne to i uroda.

Oj przestań się nabijać. Poza tym to i tak nic by nie dało, bo zostawałbym tylko kolegą, aż tak odpadam przez swoją twarz.
Ostatnio edytowano 27 gru 2015, 16:26 przez owsik, łącznie edytowano 1 raz

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 16:26
Ja uważam, że póki żyjemy jesteśmy niepodzielną całością, wszystkie aspekty są ze sobą zawile powiązane.

Cyklopka, generalnie się też ku temu skłaniam. Co nie przeszkadza mi wierzyć, że ta moja dusza się potem wcieli w inne ciało. Mam taką filozofię życiową i nikt mi nie zabroni.
owsik, a z jakiej racji ty wnosisz, że nie masz duszy? Weź udowodnij. Wiara to kurcze wiara chyba. Nie potrzeba na to naukowych twierdzeń.

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 16:28
Ḍryāgan napisał(a):

Cyklopka, generalnie się też ku temu skłaniam. Co nie przeszkadza mi wierzyć, że ta moja dusza się potem wcieli w inne ciało. Mam taką filozofię życiową i nikt mi nie zabroni.
owsik, a z jakiej racji ty wnosisz, że nie masz duszy? Weź udowodnij. Wiara to kurcze wiara chyba. Nie potrzeba na to naukowych twierdzeń.

Św Tomasz z Akwinu, by stwierdził, że wiara rozumem jest lepsza od wiary sercem.
Myślę, że nauka wiele rzeczy udowodniła, które wcześniej były zarezerwowane dla wiary istot nadprzyrodzonych. Od piorunów zacząć po ogień i bardzo wiele innych. I absolutnie nie zabraniam Ci wierzyć, nawet mi to przez myśl nie przeszło.

Sortuj wg