Brzydota

Inne zaburzenia.

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 14:56
owsik, ty chyba postów Iwonki nie czytasz ze zrozumieniem, bo akurat ona nic nie zaprzeczała. Dla niej liczy się uroda i lubi wysokich
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

Brzydota

przez khaleesi 27 gru 2015, 14:58
Ḍryāgan, :lol: aż się uśmiechnęłam
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 14:59
Ok to się pomyliłem. Tylko mam wrażenie, że jak ja napiszę, że się liczy wygląd to mi dogryza.
Ostatnio edytowano 27 gru 2015, 15:00 przez owsik, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 15:00
khaleesi napisał(a):Ḍryāgan, :lol: aż się uśmiechnęłam

Zawsze do usług.

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 15:01
Przynajmniej jest szczera, a nie udaje, że rzeczywistość jest inna niż jest. Czyli potwierdza, że liczy się uroda, bez bajeczkowania o pięknie wnętrza.

Brzydota

przez khaleesi 27 gru 2015, 15:10
owsik, ale niektórzy nie patrzą na wygląd tylko na wnętrze. ja patrze na jedno i drugie choć teraz nie patrze wcale bo nie muszę. :mrgreen:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 15:20
Z autopsji wiem, że raczej jednak miażdżąca większość patrzy na urodę, a ocena urody nie jest subiektywna, a przynajmniej nie tak jak twierdzą to ludzie. To znaczy brzydki, nie męski nie w typie jest zazwyczaj dla każdej kobiety i to na całym globie.
Ostatnio edytowano 27 gru 2015, 15:25 przez owsik, łącznie edytowano 1 raz

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 15:24
Abstrahując od bolączek owsika (bo ten temat już się chyba wyczerpał) możemy pomówić ogólnie o pięknie i brzydocie oraz ich pojmowaniu.
A mnie interesuje jeszcze jedno: co odpowiecie na pytanie - kim jest, jaki jest dany człowiek, czyli jakie elementy składowe tworzą osobę ludzką? Czy bardziej jesteśmy umysłem czy opakowaniem czyli ciałem? Jeśli kogoś kocham, to kocham jego ciało czy duszę?

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 15:29
Mój temat się nie wyczerpał. Tylko unikacie szczerej odp. Wymyślacie cuda na kiju, byle nie przyznać, ze wygląd ma znaczenie i ktoś może z tego powodu bardzo cierpieć. Brzydota jest tematem tabu i dlatego pomijacie bardzo dużo badań, argumentów, które potwierdzają tą wersje. Udając, że ich nie ma, albo, że nie maja znaczenia.

Brzydota

przez Druid 27 gru 2015, 15:35
Ḍryāgan napisał(a): Czy bardziej jesteśmy umysłem czy opakowaniem czyli ciałem? Jeśli kogoś kocham, to kocham jego ciało czy duszę?
Nie wierzę w istnienie duszy, a ciało jest po to, żeby można było się przytulać, dotykać, patrzeć sobie w oczy i sprawiać sobie wzajemnie inne przyjemności odbierane organoleptycznie :D
Druid

Brzydota

przez WolfMan 27 gru 2015, 15:36
Kabaret CDN.......
Never Ending Story ;)
Mission Impossible ;)
..................................................................................

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 15:38
owsik napisał(a):Mój temat się nie wyczerpał. Tylko unikacie szczerej odp. Wymyślacie cuda na kiju, byle nie przyznać, ze wygląd ma znaczenie i ktoś może z tego powodu bardzo cierpieć. Brzydota jest tematem tabu i dlatego pomijacie bardzo dużo badań, argumentów, które potwierdzają tą wersje. Udając, że ich nie ma, albo, że nie maja znaczenia.

Ale już przestań powtarzać - masz prawo cierpieć z powodu wyglądu, wszyscy ci to potwierdzili. wyszło też, że nie jesteś brzydki tylko niemęski, aseksualny. Wszyscy to już wiemy, dlatego sądzę, że temat się wyczerpał. Oczywiście zaraz napiszesz, że będziesz marudził w tym temacie do usranej śmierci i oczywiście masz prawo, bo to twój wątek

Brzydota

przez Druid 27 gru 2015, 15:42
owsik napisał(a):Mój temat się nie wyczerpał. Tylko unikacie szczerej odp. Wymyślacie cuda na kiju, byle nie przyznać, ze wygląd ma znaczenie i ktoś może z tego powodu bardzo cierpieć. Brzydota jest tematem tabu i dlatego pomijacie bardzo dużo badań, argumentów, które potwierdzają tą wersje. Udając, że ich nie ma, albo, że nie maja znaczenia.
Ma znaczenie i można przez to cierpieć, tylko że chyba nadal przekonujesz o tym samego siebie...
Gdyby podobny wątek założyła osoba, która straciła w wypadku kończynę lub dwie i napierdzielała o tym kilkaset stron, też straciłabym cierpliwość. Sam nie godzisz się z faktami, co zarzucasz osobom, które mimo wszystko próbują Cię wesprzeć.
Druid

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 15:42
Dark Velvet napisał(a):
Ḍryāgan napisał(a): Czy bardziej jesteśmy umysłem czy opakowaniem czyli ciałem? Jeśli kogoś kocham, to kocham jego ciało czy duszę?
Nie wierzę w istnienie duszy, a ciało jest po to, żeby można było się przytulać, dotykać, patrzeć sobie w oczy i sprawiać sobie wzajemnie inne przyjemności odbierane organoleptycznie :D

Agata ja to nazywam duszą, a ty możesz nazwać jak chcesz "świadomością", "jestestwem", "rozumem". Gdyby nie ten mały element czym róźnilibyśmy się od zwierząt?

Sortuj wg