Brzydota

Inne zaburzenia.

Brzydota

przez khaleesi 27 gru 2015, 14:24
Ḍryāgan napisał(a):khaleesi, a czy ja ci nie pozwalam? każdy ma jakieś tam preferencje. Nie pisałem, że powinnaś się zakochać w facecie o posturze karła. Po prostu fajnie, że jest taka róznorodność i każdego co innego podnieca. Dzięki temu jest większa szansa, że się trafi na swoją miłość, co wyraża się w powiedzeniu "każda potwora znajdzie swego amatora"
Ale brzmiało to jako zarzut :
Ḍryāgan napisał(a):Kocha się przecież nie wzrost, wygląd, tylko osobę.
przecież wypowiadam swoje zdanie a nie zdanie ileś setek kobiet w końcu. Usiłujesz zaczarować rzeczywistość o uważasz, ze każdy jest piekny no nie każdy bo piękno jest subiektywne dla każdego.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 14:43
khaleesi, nigdy nie mówiłem, że każdy jest piękny. Mówiłem, że piękno jest subiektywne tak samo jak Ty. Nie czytasz ze zrozumieniem. Mówiłem też, ze jak się kogoś kocha to on staje się najpiękniejszy na świecie.

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 14:48
Piękno urody jest bardzo obiektywne co widać na przykładzie tego zdjęcia co wrzuciła ego. Monika mój argument jest jak najbardziej trafiony, bo zdecydowana większość par składa się z wyższego faceta, a nie niższego. Takich par, gdzie on jest niski, a ona wysoka jest nie wiele. Jak myślisz dlaczego? Po drugie moje doświadczenie jasno mówi, że uroda bardzo się liczy, bo mam nie męska twarz i tylko dlatego nie dostaję szans na randkę.
Z tym pięknem wewnętrznym to jest bajerowanie i czarowanie. Uroda to uroda i można wmawiać nie wiadomo co, ale to ona zazwyczaj się bardzo liczy decyduje, Więc to nie ja zaklinam rzeczywistość tylko wy, bo kompletnie nie liczycie się z faktami. Wy chcecie przykładem dwóch trzech osób chcecie zmienić rzeczywistość.
Tylko dla dwóch trzech niskich gości, którym się udało przypada setki atrakcyjnych wysokich.
Ostatnio edytowano 27 gru 2015, 14:52 przez owsik, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brzydota

przez hobbyturysta 27 gru 2015, 14:50
owsik a ty bys sie umowil z kalesia czy to nie twoj gust ???
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 14:53
hobbyturysta napisał(a):owsik a ty bys sie umowil z kalesia czy to nie twoj gust ???

Nie wiedziałem khalesi, ale pewnie tak. Tylko ja nie jestem w jej guście. Ona to jasno napisała, a i tak zaprzecza i dogryza mi, gdy twierdzę, że uroda bardzo się liczy. Taki dualizm opinii do mnie i do reszty.

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 14:56
owsik, ty chyba postów Iwonki nie czytasz ze zrozumieniem, bo akurat ona nic nie zaprzeczała. Dla niej liczy się uroda i lubi wysokich
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Brzydota

przez khaleesi 27 gru 2015, 14:58
Ḍryāgan, :lol: aż się uśmiechnęłam
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 14:59
Ok to się pomyliłem. Tylko mam wrażenie, że jak ja napiszę, że się liczy wygląd to mi dogryza.
Ostatnio edytowano 27 gru 2015, 15:00 przez owsik, łącznie edytowano 1 raz

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 15:00
khaleesi napisał(a):Ḍryāgan, :lol: aż się uśmiechnęłam

Zawsze do usług.

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 15:01
Przynajmniej jest szczera, a nie udaje, że rzeczywistość jest inna niż jest. Czyli potwierdza, że liczy się uroda, bez bajeczkowania o pięknie wnętrza.

Brzydota

przez khaleesi 27 gru 2015, 15:10
owsik, ale niektórzy nie patrzą na wygląd tylko na wnętrze. ja patrze na jedno i drugie choć teraz nie patrze wcale bo nie muszę. :mrgreen:
Mistrz Avatara

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 15:20
Z autopsji wiem, że raczej jednak miażdżąca większość patrzy na urodę, a ocena urody nie jest subiektywna, a przynajmniej nie tak jak twierdzą to ludzie. To znaczy brzydki, nie męski nie w typie jest zazwyczaj dla każdej kobiety i to na całym globie.
Ostatnio edytowano 27 gru 2015, 15:25 przez owsik, łącznie edytowano 1 raz

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 15:24
Abstrahując od bolączek owsika (bo ten temat już się chyba wyczerpał) możemy pomówić ogólnie o pięknie i brzydocie oraz ich pojmowaniu.
A mnie interesuje jeszcze jedno: co odpowiecie na pytanie - kim jest, jaki jest dany człowiek, czyli jakie elementy składowe tworzą osobę ludzką? Czy bardziej jesteśmy umysłem czy opakowaniem czyli ciałem? Jeśli kogoś kocham, to kocham jego ciało czy duszę?

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 15:29
Mój temat się nie wyczerpał. Tylko unikacie szczerej odp. Wymyślacie cuda na kiju, byle nie przyznać, ze wygląd ma znaczenie i ktoś może z tego powodu bardzo cierpieć. Brzydota jest tematem tabu i dlatego pomijacie bardzo dużo badań, argumentów, które potwierdzają tą wersje. Udając, że ich nie ma, albo, że nie maja znaczenia.

Sortuj wg