Brzydota

Inne zaburzenia.

Brzydota

przez my_name 17 gru 2015, 16:44
owsik napisał(a):Nie chce zapeszać.

Nie wierzę że jesteś przesądny. Opowiadaj.

Brzydota

przez cyklopka 17 gru 2015, 19:30
my_name napisał(a):
owsik napisał(a):Nie chce zapeszać.

Nie wierzę że jesteś przesądny. Opowiadaj.

Psychiatra mi mówiła, że nie ma czegoś takiego jak zapeszanie :nono: To co ktoś powiedział nie decyduje o wyniku naszych działań.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Brzydota

przez owsik 17 gru 2015, 23:40
Pewnie, że nie ma. To tak samo jak pozytywne myślenie w wersji powtarzanych afirmacji czy wizualizacji nie przyciągają wcale niczego z tego czego oczekiwaliśmy. Po prostu jak się uda to zdradzę rąbek tajemnicy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brzydota

przez Psychotropka`89 17 gru 2015, 23:47
owsik, trzymam kciuki! :great: ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Brzydota

przez cyklopka 17 gru 2015, 23:59
owsik napisał(a):Pewnie, że nie ma. To tak samo jak pozytywne myślenie w wersji powtarzanych afirmacji czy wizualizacji nie przyciągają wcale niczego z tego czego oczekiwaliśmy.

Czysto racjonalnie się z tym zgadzam, ale osobiście mi to ciężko przyjąć, bo mam psychozę i większą część życia spędziłam na układaniu różnych scenariuszy w głowie, zależności, więzi przyczynowo skutkowych, które nie miał związku z rzeczywistością.
I Miss Forum

Brzydota

przez owsik 18 gru 2015, 00:10
Psychotropka`89 napisał(a):owsik, trzymam kciuki! :great: ;)

Dziękuje.

Brzydota

przez owsik 18 gru 2015, 00:11
cyklopka napisał(a):
owsik napisał(a):Pewnie, że nie ma. To tak samo jak pozytywne myślenie w wersji powtarzanych afirmacji czy wizualizacji nie przyciągają wcale niczego z tego czego oczekiwaliśmy.

Czysto racjonalnie się z tym zgadzam, ale osobiście mi to ciężko przyjąć, bo mam psychozę i większą część życia spędziłam na układaniu różnych scenariuszy w głowie, zależności, więzi przyczynowo skutkowych, które nie miał związku z rzeczywistością.

Wiesz z drugiej strony można powiedzieć, że coś takiego jak samospełniająca się przepowiednia istnieje. Tyle, że ona działa wersji negatywnej.

Brzydota

przez cyklopka 18 gru 2015, 01:30
owsik, samospełniająca się przepowiednia zależy od tego, co się robi, a nie tylko myśli.
Boję się, że mi się coś nie uda i się nie udaje. Nie wynika to z samego strachu, tylko z tego strachu człowiek robi źle, coś zawala, jest zniechęcony, marnuje szanse i w rezultacie pojawia się przewidziane niepowodzenie.
I Miss Forum

Brzydota

przez mark123 18 gru 2015, 10:18
Według fizyki kwantowej myśli mogą wpływać na rzeczywistość.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Brzydota

przez nieboszczyk 18 gru 2015, 11:19
mark123 zarombiście trzeci do brydża w tym wątku o tych samych poglądach na temat nielogicznych kontaktów fizycznych.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Brzydota

przez owsik 18 gru 2015, 14:14
mark123 napisał(a):Według fizyki kwantowej myśli mogą wpływać na rzeczywistość.

Nie według fizyki kwantowej. Tylko według mistycznej fizyczki kwantowej. Można już powiedzieć, że to nowy dział New Age. Ich popularyzatorskie filmik zyskały sporą sławę. Czyli sekret i Co my naprawdę wiemy. W tych filmikach wypowiada się jeden pod kupiony naukowiec i dlatego ludzie w to wierzą.
A wszystko opiera się na pewnym zjawisku na poziomie świata subatomowego. Tak zwanej zasadzie nieoznaczoności Heisenberga i kocie Schrodingera. Które pokazują, że obserwator ma wpływ na doświadczenie, ale tym obserwatorem nie musi być człowiek. W tym założeniu chodzi o to, że w tak małych skalach twoje cząstki z ciała mają wymierny wpływ na cząstki danego obiektu stąd taki ogromny wpływ na wyniki doświadczeń. Zresztą w makro skali też mamy wpływ na doświadczenie, sęk w tym, że jest ono minimalne. Chociaż nie zawsze i to bardzo dobrze widać w Fizyce Chaosu.
Poza tym jeżeli nawet założymy, że myśli mają wpływ na rzeczywistość, to i tak ktoś już wcześniej od nas był obserwatorem. Czyli kot jest już martwy, albo żywy.
Poza tym prawdopodobnie tym obserwatorem był sam wszechświat, ale to już moje gdybanie, nie myl wszechświata z Bogiem czy jakaś inną inteligentną istotą. Po erze Planka układ jakby został wyłoniony z chmury nieoznaczoności. I choćbyś nie wiem jak intensywnie pomyślał już nic z tym nie zrobisz. Istotne jest też to, że my ludzie jesteśmy istotami makroskopowymi nie mikroskopowymi, a zjawiska kwantowe zachodzą w świecie mikroskopowym. Do puki nie uda się jakoś opisać grawitacji w skali kwantowej. To cały czas będziemy mieli przepaś, a przynajmniej szczelinę w opisie pomiędzy naszym światem, a światem cząstek elementarnych.

Brzydota

przez owsik 20 gru 2015, 11:55
Nie udało się :(

Brzydota

przez ego 20 gru 2015, 12:13
owsik, a co się stało ? znowu byłeś "nie w typie" ? :mrgreen: ;)
ego

Brzydota

przez my_name 20 gru 2015, 12:41
o nie :( owsik, cytat dla Ciebie: "jedynym mężczyzną, który nie może żyć bez kobiet, jest ginekolog." Schopenhauer

Sortuj wg