Brzydota

Inne zaburzenia.

Brzydota

przez bittersweet 10 sty 2016, 16:42
A tak poza tym, to makijaż jest pewną strategią obraną przez kobiety i podobne zagrania można zaobserwować u zwierząt.
Np ptaszki, które stroszą piórka itd
Jednak u ludzi poszło coś nie tak i to zamiast facetów kobiety się tym zajmują :?
Nie mogę tego pojąć
Raczej to jest proste, wartość kobiety na drabinie społecznej to przede wszystkim uroda /ułatwia dostep do innych dóbr/ a makijaż to najprostszy sposób na zamanifestowanie urody. Nie wymaga za duzo czasu ani wysiłku, jest szybki i skuteczny.
Ḍryāgan, oczywiście, że jest oszustwo i to nie podlega żadnej dyskusji. Natomiast ja osobiście źle się czuję w jakiejkolwiek formie tapety i to nawet tym bardziej zakładając, że w niej wyglądam faktycznie lepiej niż bez
Rozumiem ego, że także się nie myjesz /po co maskować naturalny wygląd skóry ?/ , nie uzywasz szmponu /nakładanie mazi na włosi, żeby były puszyste i lsniace - blee, oszustwo :nono: / i nie używasz dezodorantu, aby nie zafałszować naturalnej woni swojego ciała :idea: jako osoba szczera i uczciwa dokonujesz tych czynności tylko ze wgledów zdrowotnych, więc z pewnoscią wystarczy raz na tydzień , może dwa 8)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Brzydota

przez ego 10 sty 2016, 17:01
bittersweet, no i po co te złośliwości, jak one i tak nie mają praktycznie nic wspólnego z tym o czym pisałam. Pewnie znów naruszyłam jakieś społeczne tabu. :]
Używam szamponu, ale nie wychodzę z nim na ulicę na głowie, udając jakie to mam piękne włosy, tylko spłukuję przed wyjściem. Dezodorantu można używać bezzapachowego( ja wolę co prawda zapachowe i je konsekwentnie uważam za oszustwo) i też spełnia swoją funkcję, a naturalny zapach ciała pozostaje. A ludzie myją się też właśnie po to, żeby zmyć brud, pot , które zaburzają właśnie ten im właściwy, naturalny zapach ciała. Nie mylmy kurde zabiegów pielęgnacyjnych, z zabiegami estetyczno-oszukańczymi. ;)
ego

Brzydota

przez my_name 10 sty 2016, 17:09
Przecież jak się ma makijaż, to go widać (odróżnisz rzęsy wymalowane od naturalnych). Że niby facet widzi laskę wymalowaną i sobie myśli "jaka ona piękna, takie ładne rumieńce ma na kościach policzkowych i powieki jej od urodzenia na niebiesko połyskują"?;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brzydota

przez ego 10 sty 2016, 17:13
my_name, jego mózg nie odróżni, tak samo reakcja mózgu jest taka sama na widok ładnej laski we własnym łóżku, jaki i na monitorze komputera. Jego mózg w pewnym uproszczeniu oceni: "O! duże, intensywnie czerwone usta, duże oczy, gładka cera => dobry gen => warto zaruchać"
Ostatnio edytowano 10 sty 2016, 17:16 przez ego, łącznie edytowano 1 raz
ego

Brzydota

przez my_name 10 sty 2016, 17:16
Jeśli rzeczywiście tak jest, to jest to już problem ułomności mózgów męskich, a nie tego, że kobiety niby oszukują.

Brzydota

przez ego 10 sty 2016, 17:20
my_name, wszystkie mózgi są tak samo "ułomne", zarówno kobiet jak i mężczyzn, po prostu kobiety na co innego zwracają uwagę ( na wzrost, szerokie bary, mocną szczękę, ogólne proporcje twarzy czy status materialny) więc faceci mają mniej szans na oszustwo.
ego

Brzydota

przez my_name 10 sty 2016, 17:26
Ja lecę na ładne perfumy, ale nie czuję się w związku z tym oszukana, bo wiem, że to nie jest naturalny zapach. Inaczej niż makijaż bym oceniła np. wypychanie cyckonosza, bo tego nie można zauważyć pod ubraniem.

Brzydota

przez ego 10 sty 2016, 17:29
my_name, co z tego, że niby wiesz, jak Twój mózg tego nie odróżnia, on nie wie że zapach, który czuje, nie jest właściwym temu człowiekowi i idzie za nim, gdy go oceni pozytywnie. :bezradny:
ego

Brzydota

przez my_name 10 sty 2016, 17:34
Skoro zdaję sobie sprawę z tego, co mnie przyciąga, to nie widzę w tym problemu. Nie chodzę za samym zapachem, żeby nie było:) Komuś to może przeszkadzać.

Brzydota

przez Ḍryāgan 10 sty 2016, 17:38
ego, dla mnie jednak Twoje poglądy są co najmniej dziwne. Sam się owszem nie maluję no bo jestem facetem jakby nie było (chociaż tv proponuje makijaż także dla mężczyzn, dzisiaj to nic zaskakującego). Jednak lubię być czysty i pachnący. Owszem używam męskich perfum i wcale się tego nie wstydzę. Lubię też ładny zapach u kobiety. Pewnie, że to działa pobudzająco no i ok, tak ma działać. Na takiej samej zasadzie powinno się chodzić nago lub w worku pokutnym, bo przecież strojem też można sobie dodać urody (a to według ciebie oszustwo).
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Brzydota

przez ego 10 sty 2016, 17:39
my_name, właśnie o to idzie, że nie masz nawet szansy polecieć po zapachu, tylko ( z grubsza oczywiście- skoro nie tylko po zapachu lecisz) polecisz po zapachu perfum, jakich dany facet używa. ;)

Ḍryāgan napisał(a):Na takiej samej zasadzie powinno się chodzić nago lub w worku pokutnym, bo przecież strojem też można sobie dodać urody (a to według ciebie oszustwo).
Bez obaw, jak ktoś jest ładny, to nawet wór pokutny, a tym bardziej nagość, urody mu nie odbierze.
Ostatnio edytowano 10 sty 2016, 17:45 przez ego, łącznie edytowano 2 razy
ego

Brzydota

przez Ḍryāgan 10 sty 2016, 17:41
ego, no ale jak się ten sam zapach podoba to znaczy, że facet i kobieta mają podobny gust węchowy a to chyba już też coś znaczy, nie?
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Brzydota

przez ego 10 sty 2016, 17:47
Ḍryāgan, a to wiadomo, że naturalny zapach feromonalny danego człowieka, pokrywa się zapachami jakie mu się podobają? :) ...no właśnie zapachami, a przecież zapach człowieka jest jeden....
ego

Brzydota

przez my_name 10 sty 2016, 17:54
Tak w ogóle, to ludzie do najpiękniejszych istot nie należą i dlatego muszą coś przykombinować. Naturalnie piękny to może być kotek.

Sortuj wg