Wezwanie do wojska O_o

Inne zaburzenia.

Wezwanie do wojska O_o

przez kos 23 lis 2015, 19:01
Witam. Dostałem dziś wezwanie od WOJSKOWY KOMENDANT UZUPEŁNIEŃ w celu: Nadania przydziału organizacyjno - mobilizacyjnego.... :why:

Odnalazłem w starych papierach książeczkę wojskową..... eeee.... w książeczce wojskowej mam napisaną kategorię "A"

tylko, że tą kategorię to mi nadali 14 lat temu.... to było jeszcze w liceum, przed chorobą, zanim zacząłem się leczyć :!:

Tymczasem od 10 lat leczę się z powodu nerwicy i fobii społecznej, biorę leki, chodzę na terapię i mam za sobą kilkumiesięczny pobyt w szpitalu... i mam orzeczenie o niepełnosprawności - lekki stopień.

Czy to mnie zwalnia?

Co mam robić? Gdzie się zgłosić?

Pamiętam tą komisję sprzed lat i to było bardzo niemiłe doświadczenie... wojskowi, którzy tam byli włącznie z tym ich lekarzem byli strasznie chamscy i darli gęby na wszystkich poborowych... :-|
kos

Wezwanie do wojska O_o

przez Purpurowy 23 lis 2015, 19:09
kos napisał(a):Witam. Dostałem dziś wezwanie od WOJSKOWY KOMENDANT UZUPEŁNIEŃ w celu: Nadania przydziału organizacyjno - mobilizacyjnego.... :why:

Odnalazłem w starych papierach książeczkę wojskową..... eeee.... w książeczce wojskowej mam napisaną kategorię "A"

tylko, że tą kategorię to mi nadali 14 lat temu.... to było jeszcze w liceum, przed chorobą, zanim zacząłem się leczyć :!:

Tymczasem od 10 lat leczę się z powodu nerwicy i fobii społecznej, biorę leki, chodzę na terapię i mam za sobą kilkumiesięczny pobyt w szpitalu... i mam orzeczenie o niepełnosprawności - lekki stopień.

Czy to mnie zwalnia?

Co mam robić? Gdzie się zgłosić?

Pamiętam tą komisję sprzed lat i to było bardzo niemiłe doświadczenie... wojskowi, którzy tam byli włącznie z tym ich lekarzem byli strasznie chamscy i darli gęby na wszystkich poborowych... :-|

Śmiem przypuszczać że osoby niepełnosprawnej (no bo w końcu masz orzeczenie) do wojska nie wezmą. Przynajmniej u mnie na komisji tak było, jak przyszłem z orzeczeniem. "Co tam masz? Orzeczenie o niepełnosprawności? Kategoria E, następny!"

Tym bardziej że znalazłem takie coś:

Czy można odwołać się od wezwania na ćwiczenia? Tak. Należy w tym celu wystąpić do dowódcy jednostki, do której dana osoba zostaje wezwana. Podstawą do wystąpienia o takie zwolnienie mogą być sprawy osobiste, na przykład stan zdrowia, opieka nad małoletnim czy niepełnosprawnym.

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,t,sa.html Polecam przeczytać cały artykuł.

I raczej się nie przejmuj.

Wezwanie do wojska O_o

przez ala1983 23 lis 2015, 20:17
kos, Hmmm... widze, ze kazdy inaczej reaguje. Moj kolega, ktory spokojnie nadaje sie na II stopien niepelnosprawnosci, wolal isc na szkolenie. Wlasnie na nim jest i ma ubaw po pachy, ze moze pobawic sie w biwakowanie na polu, patrole, komunikacje swietlna, ganianie sie z psem, malowanie twarzy blotem itd.
Kilkanascie osob na sali na twardych jak kamien lozkach go nie zraża.

Przesyla mi zdjecia i ma ucieche jak dzieciak.

Jak dla mnie to absurd, ciekawe kto finansuje takie cos.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wezwanie do wojska O_o

przez kos 23 lis 2015, 20:24
Zgaduję, że on nie ma fobii społ.
Ostatnio edytowano 23 lis 2015, 20:24 przez kos, łącznie edytowano 1 raz
kos

Wezwanie do wojska O_o

przez ego 23 lis 2015, 20:24
ala1983, no to zawaliście ma, taki darmowy obóz przetrwania jakby, ludzie krocie są w stanie zapłacić za takie coś, a on ma darmochę. 8)
ego

Wezwanie do wojska O_o

przez SouthernSun 06 sty 2016, 08:43
Hmmm nie wiem o co tutaj chodzi. Obowiązek powszechniej służby wojskowej został zniesiony w Polsce kilka lat temu.
„Moje życie pełne było straszliwych niepowodzeń, z których większość nigdy nie miała miejsca” - Montaigne

Wezwanie do wojska O_o

przez wiejskifilozof 06 sty 2016, 10:28
Może to wyjaśnia.Kategoria A,ja mam kategorię E.A jak masz A, to niestety coś takiego,może Cię czekać.

Wezwanie do wojska O_o

przez lucy1979 06 sty 2016, 13:04
SouthernSun napisał(a):Hmmm nie wiem o co tutaj chodzi. Obowiązek powszechniej służby wojskowej został zniesiony w Polsce kilka lat temu.

No własnie, dziwie sie, ze dopiero teraz ktos o tym wspomniał. :mrgreen:
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Wezwanie do wojska O_o

przez mark123 06 sty 2016, 13:41
Ale jest obowiązek udziału w szkoleniach, bodajże do 50-tego roku życia. Szkolenie może trwać od 1 dnia (6 rano pobór od razu na ćwiczenia, 22 powrót do domu) do 3 miesięcy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Wezwanie do wojska O_o

przez owsik 06 sty 2016, 15:23
Tak, ale do tej pory każdy mężczyzna w kraju przechodzi komisje wojskową. Oraz to co przedmówca napisał istnieje możliwość wezwania na szkolenia. Też mam kategorie A i chociaż już w tedy zaczynały mi się problemy ze wzrokiem. Szanowna komisja miała to gdzieś. Bo to było w czasach gdy istniał powszechny i obowiązkowy pobór wojskowy. Dlatego nie wiem jak teraz to wygląda i jak się od tego odwołać.

Wezwanie do wojska O_o

przez true_survivor 06 sty 2016, 15:24
Nie wiem co wy tego wojska tak się obawiacie... To jakieś chore...
true_survivor

Wezwanie do wojska O_o

przez SouthernSun 06 sty 2016, 17:10
Widocznie przygotowują się do wojny... :(. Sprawdzają ile mają ludzi do dyspozycji.

Wezwanie do wojska O_o

przez Davin 06 sty 2016, 17:41
Co wy wypisujecie? :mrgreen:

Gość pewnie dostał tylko karte do odebrania. Sam taką odbierałem kilka lat temu. ;)

Oj poszedłbym sobie na ćwiczenia. :105:

Wezwanie do wojska O_o

przez Sigrun 06 sty 2016, 17:58
Sorry...facet ktory boi sie sluzby...jaki to facet?!
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

Sortuj wg