Niechęć do okazywania czułości. Też tak macie?

Inne zaburzenia.

przez mark123 22 paź 2015, 06:49
Też tak mam. Pocałunków się brzydzę, przed przytulaniem mam opór, że to oznaka słabości i litości, zwyczaju składania życzeń nie lubię, a czułe słówka wydają mi się debilne i ich nienawidzę. Ze zwyczajem składanie życzeń potrafię się przełamać, ale żeby kogoś pocałować, powiedzieć czułe słowo albo przytulić, to by mnie chyba musieli zmusić pistoletem przystawionym do głowy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez bittersweet 22 paź 2015, 07:32
Mam bliska osobe, która tez ma ta niechęc, mogę powiedzieć z własnych doswiadczeń, ze druga strona w takiej interakcji czuje się ujowo... no bo co przekazuje takie zachowanie ? nie podaje się reki i nie przytula kogoś, kogo się nie lubi, brzydzi, kto jest nieistotny, nieważny, wzbudza niechęć. To przekaz płynący z takich zachowań, chociaż może zafałszowany.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez NN4V 22 paź 2015, 07:43
bittersweet napisał(a):A nie uważacie, ze taka niechęc nie istnieje bez powodu może świadczyć o jakiś zaburzeniach ?

Nie, to cecha introwertyków.
Mam podobnie (choć nie dotyczy partnerki).
Rodziców wychowałem tak, że wszelkie rytuały świąteczne są zredukowane do minimum.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark123 22 paź 2015, 07:46
Zaburzenie to może nie, ale odchylenie od norm społecznych zdecydowanie tak.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez ego 22 paź 2015, 09:16
bittersweet, no mnie akurat samo podanie ręki w ogóle nie przeszkadza, a nawet to lubię , ale te całowania i przytulania są okropne dla mnie i co gorsza ze względu na brak asertywności chyba, jak mnie jakaś kochana ciocia, czy ktoś inny z rodziny( z tych co nie wiedzą, że ja tego nie akceptuję), chce wycałować, to na to pozwalam. :why: No ale co mam jej powiedzieć? nie całuj mnie kvrwa i nie przytulaj, bo mnie to brzydzi, to przecież wtedy wyjdę już na totalnego czubka. :evil:
ego

przez cdn. 22 paź 2015, 09:25
to pokolenie witające się na niedźwiedzia w mojej rodzinie chyba już wymarło, z resztą nie utrzymujemy kontaktów.
Ale pamiętam, że jako dziecko nie znosiłam takich wylewnych przywitań, nadstawiałam jedynie czubek głowy do całowania, czasem tak energicznie , że można było stracić zęby.

przez NN4V 22 paź 2015, 09:31
Z innych fajnych przypadłości jest brak pamięci do twarzy. Na zakłopotanie pojawiające się, gdy z tłumu ktoś wyskakuje do mnie z wylewnym "czeeeee zioooomal", wypracowałem odpowiedź: "A kto Ty jesteś?".

przez ego 22 paź 2015, 09:39
NN4V, ja twarze zazwyczaj pamiętam jako znajome, ale co z tego jak i tak nie pamiętam, kto to jest. Alzheimer młodzieńczy jak nic. :mrgreen:
ego

przez cdn. 22 paź 2015, 09:39
Akurat pamięć do twarzy mam dobrą, gorzej z imionami i nazwiskami. Miałam kiedyś koleżankę, z którą przez dwa lata wracałam ze szkoły. Mówiła non stop o sobie. Nie pamiętałam jej imienia, i nigdy nie poznałam, bo było mi się głupio do tego przyznać. Nie zorientowała się o mojej niewiedzy.

Mam też problem z tym, w jaki sposób się do kogoś zwrócić, czy już przeszliśmy na ty czy jesteśmy dalej na pan/ pani, dlatego często mówię w sposób bezosobowy, tak aby ten problem ominąć.

No, na pewno te wszystkie przypadłości wzbudzają do nas wiele sympatii :mrgreen:

przez wiejskifilozof 22 paź 2015, 09:56
Ja raczej odwrotnie.Nie mam nic przeciwko,przytulaniu się i czułościom.O ile są szczere.

przez NN4V 22 paź 2015, 09:59
cdn. napisał(a):... Mam też problem z tym, w jaki sposób się do kogoś zwrócić, czy już przeszliśmy na ty czy jesteśmy dalej na pan/ pani, dlatego często mówię w sposób bezosobowy, tak aby ten problem ominąć....

Na pan/pani to się zwracam wyłącznie do sąsiadki, pani w urzędzie i innych całkiem obcych nie spotkanych celem nawiązania znajomości.

przez elo 22 paź 2015, 11:28
ego napisał(a):(...) ale te całowania i przytulania są okropne dla mnie i co gorsza ze względu na brak asertywności chyba, jak mnie jakaś kochana ciocia, czy ktoś inny z rodziny( z tych co nie wiedzą, że ja tego nie akceptuję), chce wycałować, to na to pozwalam. :why: No ale co mam jej powiedzieć? nie całuj mnie kvrwa i nie przytulaj, bo mnie to brzydzi, to przecież wtedy wyjdę już na totalnego czubka. :evil:

to ja cale zycie bylam taka nieasertywna ale psycholog w szpital uswiadomila mnie ze tylko w ten sposob siebie ranie i jest to prawda niestety dlatego tez tera nie daje sie nikomu dotykac ba nawet dzis na uczelni gdy wszyscy sie witali uswiadomilam ich ze nie jestem w stanie podac im reki iii jestem z siebie naprawde dumna - polecam sie przelamac bo mozesz wiele zyskac i poczuc wreszcie ten komfort psychiczny :105:
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez ego 22 paź 2015, 21:02
Oj elo, żeby to było takie proste... ;)
ego

przez elo 22 paź 2015, 21:09
ofc ze nie jest ale wlasnie jaka czerpiesz pozniej satysfakcje z tego ze sie przelamalas

w ogole to u mnie wystepuje pewna rozbieznosc bo nienawidze okazywania sobie czulosci w aspekcie czysto fizycznym zas jesli chodzi werbalny przekaz to nie mam z tym wiekszych problemow bo uwielbiam przypominac ludziom o tym ze ich po prostu lubie i takie zyczenia tyz sie w to wliczaja
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY