Problem z myśleniem,koncentracją,czytaniem,zrozumieniem

Inne zaburzenia.

przez spiety99 06 wrz 2015, 00:24
Witam. Otóż mam problem mam problem z myśleniem,koncentracją,czytaniem,zrozumieniem Taki przykład chce coś wymyślić w myślach ale nie potrafię czuję taką blokadę jakbym w ogóle był pozbawiony funkcji myślenia w głowie,nie moge rozmawiać ze sobą w myślach,czuję taki jakby ścisk ale nic się nie tworzy oprócz uczucia tego ścisku,jakbym był pozbawiony wyobraźni. Np siadam w fotelu i chciałbym zaplanować jutrzejszy dzień wyobrazić sobie przedmioty,rozmawiać z sobą w myślach co będę robił,jak to będę robił,jak to będzie wyglądać itp. Mam takie wrażenie jakbym myślami był gdzieś indziej jakby w jakieś dziurze bez wyjścia. Mam 24 lata,nie biorę używek,miałem robione badania krwi,prześwietlenia głowy ale nic to nie wykazało. Co może mi być ?

przez wiejskifilozof 06 wrz 2015, 09:33
U mnie to efekt choroby.Czytam na przykład kryminał.I nagle zaczynam myśleć o wypadkach lotniczych.Lub idę ulicą nie widać tego po mnie.A w głowie mi siedzą, tańczące dziewczyny z Laosu.Nie chcę o tym myśleć,ale nie umiem przestać.

przez wiejskifilozof 06 wrz 2015, 09:33
Owszem,to był taki mały przykład.Czasem myślę o różnych rzeczach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez spiety99 07 wrz 2015, 04:29
Jaka to choroba ?

przez spiety99 19 wrz 2015, 19:13
Proszę o pomoc.

przez NN4V 19 wrz 2015, 19:21
Nerwica. Dopóki będziesz znajdował się pod wpływem czynników stresogennych, nic Tobie nie pomoże. Trzeba je wyeliminować, a przynajmniej ograniczyć.

/Mae z konta NN4V/
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez <*)))>< 25 wrz 2015, 11:22
spiety99 napisał(a):Witam. Otóż mam problem mam problem z myśleniem,koncentracją,czytaniem,zrozumieniem Taki przykład chce coś wymyślić w myślach ale nie potrafię czuję taką blokadę jakbym w ogóle był pozbawiony funkcji myślenia w głowie,nie moge rozmawiać ze sobą w myślach,czuję taki jakby ścisk ale nic się nie tworzy oprócz uczucia tego ścisku,jakbym był pozbawiony wyobraźni. Np siadam w fotelu i chciałbym zaplanować jutrzejszy dzień wyobrazić sobie przedmioty,rozmawiać z sobą w myślach co będę robił,jak to będę robił,jak to będzie wyglądać itp. Mam takie wrażenie jakbym myślami był gdzieś indziej jakby w jakieś dziurze bez wyjścia. Mam 24 lata,nie biorę używek,miałem robione badania krwi,prześwietlenia głowy ale nic to nie wykazało. Co może mi być ?

Zacznij sluchac muzyke w sluchawkach, (polecam bez dziur), podczas chodzenia,ćwiczen, podczas wynonywania czynności skupiaj sie na tym co robisz, a przyjdzie opanowanie, skupienie myśli, koncentracja.

przez spiety99 07 sty 2016, 07:58
czyli mówiąc krótko nie ma innych opcji tylko nerwica jest tu winna moich objawów ?

przez Ḍryāgan 07 sty 2016, 08:11
Ja mam podobne problemy po lekach. Chyba
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez spiety99 07 sty 2016, 21:19
nie biorę leków

przez oskaka 13 sty 2016, 01:47
spiety99, mam identyczny problem i jest to spowodowane przez nerwice. Nie masz spiętych mięśni, pesymistycznych myśli, za bardzo się przejmujesz?
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez spiety99 21 sty 2016, 23:33
oskaka napisał(a):spiety99, mam identyczny problem i jest to spowodowane przez nerwice. Nie masz spiętych mięśni, pesymistycznych myśli, za bardzo się przejmujesz?

sorry że nie odpisałem ale nie przychodzą mi powiadomienia
tak mam bardzo napięte mięśnie jest to bardzo uciążliwe ale rozciąganie ich pomaga
myślę raczej realistycznie czasem pesymistycznie to zależy
tak sporo się przejmuje sporo myślę i analizuje ale powiem szczerze że nawet mi się to podoba bo wcześniej jak byłem młodszy wszystko robiłem w stylu łapu capu,bezmyślniena daną chwile itp co skutkowało nie ciekawymi sytuacjami,przez takie zachowanie żałuję dużo rzeczy w swoim życiu już dawno mogłem zrobić masę rzeczy i nerwicy zapewne też bym nie miał jak bym myślał co robię
powiem nawet że nerwica mi pomogła prowadzić pewną drogę życiową,teraz na wszystko inaczej patrzę,mam cele

przez bedzielepiej 31 sty 2016, 01:48
spiety99 napisał(a):Witam. Otóż mam problem mam problem z myśleniem,koncentracją,czytaniem,zrozumieniem Taki przykład chce coś wymyślić w myślach ale nie potrafię czuję taką blokadę jakbym w ogóle był pozbawiony funkcji myślenia w głowie,nie moge rozmawiać ze sobą w myślach,czuję taki jakby ścisk ale nic się nie tworzy oprócz uczucia tego ścisku,jakbym był pozbawiony wyobraźni

Mam podobnie, tylko u mnie jest to w postaci mgły umysłowej. Jak odłączam się od kompa i zostaje sama ze swoimi myślami jest strasznie bo za bardzo nie wiem o czym myśleć. Jakbym miała wypaloną jamę w czaszce.

Myślę że to przez metale ciężkie, pasożyty i złe odżywianie. Mózg składa się z tłuszczu a w tłuszczu kumulują się toksyny. Np rtęć której jest pełno w pożywieniu, aluminium itd.

przez tahela 31 sty 2016, 01:50
spiety99,
mi wyglada na depresje niestety
moze jakies leki ograniczajace nawet podswiadomie
ja tak miałam tylko w depresji, normalnie teraz i normalnie wczesniej przez moj umysł przepływaja tysiace mysli, wybraźnia tez mi działa,
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg