NIEZDECYDOWANIE

Inne zaburzenia.

NIEZDECYDOWANIE

przez Dominik_wot 13 sie 2015, 13:13
generalnie mam problemy z podejmowaniem decyzji nawet nie wiedziałem gdzie napisać ten temat jako nerwica natręctw czy nerwica lękowa ???
dlatego pisze to tutaj ...
:bezradny:
może ma ktoś podobnie albo zna sposoby żeby sobie z tym jakoś poradzić

NIEZDECYDOWANIE

przez Dominik_wot 15 sie 2015, 09:33
1.czy permanentny brak zdecydowania można traktować jako nerwicę lękową bo człowiek boi się podejmowania decyzji a w związku z tym konsekwecji swoich decyzji...

2.czy permanenty brak zdecydowania można traktować jako nerwice nartęctw bo człowiek poprawia swoje decyzję uważając każdą za błędną tak jak np. przy poprawianiu przedmiotów sprawdzaniu kilka razy czy gaz i drzwi od mieszkania zostały zamknięte albo przy myciu obsesyjnym rąk ?

3.a może to objaw wyuczonej bezradności i braku pewności siebie ?

pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych :)

NIEZDECYDOWANIE

przez Dominik_wot 16 sie 2015, 15:52
czy ktoś się "zdecyduje" tu coś napisać ;) :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

NIEZDECYDOWANIE

przez Kalebx3 16 sie 2015, 16:01
czy ktoś się "zdecyduje" tu coś napisać

wszyscy niezdecydowanii.iiii... , a Ciebie męczy to najgorsze , ciśnienie . ;)
Nerwica po hu---ju !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

NIEZDECYDOWANIE

przez wiejskifilozof 17 sie 2015, 10:36
Czasem trudna decyzja.Kupić ciasto bananowe czy orzechowe.W końcu kupiłem orzechowe,a jakiś czas potem bananowe :D można ? można :!:

NIEZDECYDOWANIE

przez tristezza 17 sie 2015, 12:03
Dominik_wot, jakich przykładowo decyzji boisz się podejmować?
tristezza

NIEZDECYDOWANIE

przez Dominik_wot 17 sie 2015, 12:40
casablanca napisał(a):Dominik_wot, jakich przykładowo decyzji boisz się podejmować?

ostatnio to każdych :? np. czy brać serta czy esci ...

a z sernikiem też tak potrafię :( potrafię ograniczyć sobie wybór do dwóch niemal identycznych decyzji i godzinami się zastanawiać która lepsza :(

NIEZDECYDOWANIE

przez tristezza 17 sie 2015, 13:20
Może wybieraj drogą eliminacji, rozważ za i przeciw, a w przypadku gdy masz obok siebie kogoś bliskiego to proś o radę.

Dlaczego masz sobie sam wybrać leki, to nie lekarz wybiera?
tristezza

NIEZDECYDOWANIE

przez Dominik_wot 17 sie 2015, 13:30
casablanca napisał(a):Może wybieraj drogą eliminacji, rozważ za i przeciw, a w przypadku gdy masz obok siebie kogoś bliskiego to proś o radę.

Dlaczego masz sobie sam wybrać leki, to nie lekarz wybiera?

tak to lekarz decyduje ale w zależności na moja reakcje na lek i na to co powiem a mam uogolnione zaburzenia-depresyjno lękowe i esci zabiera lęk ale nie daje motywacji + obniżone libido
a serta daje motywację ale lęki zostają + zdenerwowanie.

dziękuję za odpowiedź :)
Ostatnio edytowano 17 sie 2015, 13:37 przez Dominik_wot, łącznie edytowano 1 raz

NIEZDECYDOWANIE

przez tristezza 17 sie 2015, 13:36
Też mam tę diagnozę. Próbowałeś inne SSRI? To trzeba metodą prób i błędów, na każdego działa inaczej. Ja chyba najlepiej funkcjonowałam na fluoksetynie, póki nie przestała działać. Nie było lęków, była motywacja.
tristezza

NIEZDECYDOWANIE

przez Dominik_wot 17 sie 2015, 15:29
casablanca napisał(a):Też mam tę diagnozę. Próbowałeś inne SSRI? To trzeba metodą prób i błędów, na każdego działa inaczej. Ja chyba najlepiej funkcjonowałam na fluoksetynie, póki nie przestała działać. Nie było lęków, była motywacja.

no niby tak kiedyś też brałem fluo i mi chyba pomogło ale to było dawno i może lęk nie znikną ale to była motywacja ponad lękiem ...

nie chcę kombinować z lekami bo mój lekarz psychiatra dinozaur się pewno nie zgodzi na kolejną zamianę leku

a pozatym fluo chyba długo się wkreca i może spowodować na początku wzmocnienie lęków ...

eeeeeeeeee sam już nie wiem ! :(

NIEZDECYDOWANIE

przez tristezza 17 sie 2015, 16:51
Jest też opcja, by zmienić lekarza. No ja właśnie mam dylemat, czy wracać do fluo.
tristezza

NIEZDECYDOWANIE

przez Dominik_wot 17 sie 2015, 23:42
casablanca napisał(a):Jest też opcja, by zmienić lekarza. No ja właśnie mam dylemat, czy wracać do fluo.

no chciałem :) ale albo mają urlopy na wakacje albo trzeba czekać 1 miesiąc a ten obecny jest do tygodnia czasu czyli w miarę szybko :) tylko nie wiem czy to nie poprzez to ze jest kiepskim dinozaurem ;) :/ a w tej samej przychodni no nie chce zmiany bo się będą patrzec jak na dziwaka albo lekomana ;)

a Ty co z tym fluo ?

NIEZDECYDOWANIE

przez Dominik_wot 17 sie 2015, 23:50
.kur** facet powinien być zdecydowany i wiedzieć czego chce od życia :pirate: a nie być niezdecydowaną pipką :comone:

Sortuj wg