Mizofonia 2.0 - Nadwrażliwość na dźwięk

Inne zaburzenia.

przez nw_kamil 12 sie 2015, 19:46
Cześć, odświeżam temat mizofonii:) fajnie byłoby wymienić się z kimś nieprzyjemnymi doświadczeniami związanymi z tą przypadłością. W poprzednim poście na ten temat wiele osób podkreślało że denerwuje ich mlaskanie,chrapanie,siorbanie i wszelkie pochodne - czyli odgłosy które raczej bardzo rzadko występują w przyrodzie, a przynajmniej wydają się łatwe do uniknięcia. Mi natomiast przeszkadzają takie dźwięki jak: sąsiad z kosiarką/piłą/młotem, obca muzyka z głośnym basem, hałas za ścianą jak telewizor, głośne rozmowy, zjawisko meteo: burza, głośno dudniący deszcz, petardy i wszelkiego typu eksplozje. Reakcją na te nieprzyjemne dźwięki jest mocny dyskomfort w okolicy żeber(to może zwiastun neuralgii międzyżebrowej) oraz podenerwowanie i ucieczka. Od kiedy wykształciło się to we mnie, zawsze nosze przy sobie stopery i unikam wszelkich głośnych miejsc. Myślę teraz o zakupie słuchawek z aktywną redukcją szumu, ale to tylko półśrodki. Czy jestem odosobnionym przypadkiem czy może podziela ktoś jeszcze nienawiść do tych dźwięków? jeżeli tak to jak sobie z tym radzicie na co dzień?

PS często chciałbym wyciszyć całkowicie świat, być dosłownie głuchym

Kamil / Małopolska

przez NN4V 12 sie 2015, 20:16
Osobiście mam niechęc do wielu dźwięków (ale muzy lubię słuchac na full).

W praktyce niechęć protezowaną przez:

- wytłumianie wnętrza chaty
- wyklejanie parapetów taśmą dekarską (bo deszcz jesienny stuka smutnie)
- rolety odcinające balkon od podwórka (mimo, że wysoko)
- mieszkanie wybrane w relatywnie cichym miejscu
- wentylacja mechaniczna z klimą (coby okna mogły pozostawać zamknięte)

Właściwie powyższe likwiduje problem.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez nw_kamil 13 sie 2015, 21:10
Profesjonalnie podszedles do tematu, sam sie z tym uporales czy zleciles wszystko? Co mozesz mi poradzic odnosnie tlumienia wnetrza i klimatyzacji, bo to tematy ktore bede musial zglebic. Czy sa jakies prostsze,przenosne konstrukcje klimy czy zawsze to musi byc instalacja z odprowadzaniem skroplin? ktora technike tlumienia wnetrza wybrales? i czy jestes zadowolony z efektu? Napisz mi jeszcze tak z ciekawkosci ktore dzwieki tobie najbardziej przeszkadzaja i jak na nie reagujesz.Thx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg