Jestem okropna dla siebie i najbliższych

Inne zaburzenia.

przez oaza 25 lip 2015, 05:33
Cześć,
Piszę bo szukam nieco ukojenia ;)
Zupełnie nie wiem czy moje problemy mają jakąkolwiek nazwę i czy można je zdiagnozować. Może jestem po prostu upierdliwą paranoiczką albo histeryczką?
Kilka lat temu miałam dość traumatyczne przeżycia, po których moje postrzeganie siebie uległo znaczącemu pogorszeniu. Przestałam wierzyć w siebie i z pewnej, przebojowej dziewczyny stałam się zakompleksioną, negatywnie nabuzowną dziewczyną, w której frustracja aż bucha.

Odnoszę sukcesy w pracy, znajomi pewnie nic nie podejrzewają, ale w środku wciąż się porownuje z ludzmi naokoło i oczywiscie zawsze wyadam negatywnie. Zadreczam sie roznymi myslami, wmawiam sobie wiele spraw. Latwo sie denerwuję.

Dotychczas nie angażowałam sie emocjonalnie w zwiazki, wciaz bowiem szukalam " idealnego" partnera. Teraz, pierwszy raz jestem bardzo zakochana, niezwykle mi zależy, ale przez moje zachowania moj partner sie ode mnie odsuwa. Moj brak pewnosci siebie negatywnie wplywa na nasze relacje. :( kilkakrotnie wspominal,ze juz naprawde jest mu ciezko ciagle radzic sobie z moimi wymyslami,paranojami.

Zaczelam terapie,alew tym tygodniu juz kilka razy urzadzilammu pieklo :/

przez Saraid 25 lip 2015, 11:23
oaza, Myślałaś nad tym by jakoś te emocje z siebie uwolnić?nadmiar ich i tłumienie powoduje to że się żle czujesz.
http://www.self-psychologia.pl/34-sposoby-na-stres Bardzo dobrze ,że rozpoczęłaś terapie z czasem powinno być lepiej tylko to wymaga cierpliwości i pracy nad sobą ,wierzę że z czasem Ci się uda i życzę powodzenia .:)
Saraid

przez wiejskifilozof 25 lip 2015, 20:11
Musisz z kimś pogadać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oaza 27 lip 2015, 06:07
White Lily,

ale jak?Sporty nie wystarczają.

Detektywmonk,
chodzę na terapię. Było dobrze przez kilka dni, wczoraj znowu miałam dziwaczny atak.

przez NN4V 27 lip 2015, 07:04
oaza napisał(a):....Dotychczas nie angażowałam sie emocjonalnie w zwiazki, wciaz bowiem szukalam " idealnego" partnera. ...

Znalazłaś? Warto było?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez oaza 27 lip 2015, 09:51
NN4V napisał(a):
oaza napisał(a):....Dotychczas nie angażowałam sie emocjonalnie w zwiazki, wciaz bowiem szukalam " idealnego" partnera. ...

Znalazłaś? Warto było?

Oczywiście nie ma ideałów, ale osoba, z ktorą jestem jest uosobieniem wszystkiego czego szukałam w partnerze.
Dlatego tak bardzo martwi mnie to co robię i konsekwencje moich działań. Wiem, że on ma coraz mniej siły by mnie znosić. Jego stosunek do mnie również się nieco zmienił.

Sortuj wg