Totalne rozleniwienie - przyczyny.

Inne zaburzenia.

Totalne rozleniwienie - przyczyny.

przez padaka 15 lip 2015, 18:53
Od ponad roku trzyma mnie dziwne rozleniwienie.

- Potraciłem wszelkie zainteresowania.
- Słuchanie muzyki nie sprawia mi przyjemności.
- Mam problem z komponowaniem wypowiedzi.
- Muszę zmuszać się do utrzymywania higieny, nawet nie mam poczucia bycia nie umytym.
- Muszę zmuszać się do utrzymywania czystości wokół siebie i tak np. nie ścieram kurzy przez nawet dwa tygodnie. I tutaj też nie mam poczucia, że jest brudno.

Mam dobry nastrój, nie mam myśli s. więc to nie jest depresja.

I tutaj taka ciekawostka. Kilka lat leczyłem się na F20.0. Brałem różnorakie neuroleptyki w różnych dawkach i miałem pałera do wszystkiego. Później neuroleptyki zaczynały mi szkodzić, bo odczuwałem dziwne zmęczenie więc je odstawiłem. I tutaj znowu ciekawostka. Od kiedy zaczęło się pojawiać to rozleniwienie, to wszelkie objawy psychotyczne zaczynały same z siebie znikać. Rok nie biorę neuroleptyków i nie mam żadnych objawów psychotycznych ŻADNYCH.

Poszedłem do innego psychiatry i nawet diagnoza została zmieniona z F20.0 na F21. Brałem paroksetynę i nic nie pomogła na lenistwo. Dostałem sulpiryd 100mg i lenistwo się nasiliło. Kiedy zwiększyłem dawkę do 400mg, to przestałem wstawać z łóżka.

Co to może być?
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg