Skocz do zawartości
Nerwica.com

Negatywne skojarzenia


malawski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem jak to dokładnie opisać, ale chodzi o to, że mam ciągle negatywne skojarzenia z czymś. Np kiedyś pokłociłem się z kolegą, a szła wtedy jakaś piosenka i teraz ciągle jak słyszę tego artystę to mi się kojarzy z tamtą sytuacją. Inne to np jechała policja, miałem słuchawki na uszach i jej nie słyszałem, dopiero taki chłopak mnie odciągnął, żebym się odsunął bo by mnie zahaczyła, a inni się śmiali, no i jak widzę policję to mi się przypomina to jak się ze mnie śmiali. Potem było w szkole "Marcinek" to taki zamyślony chodzi i teraz jak słyszę jakiekolwiek zdrobnienie to znów mi się to kojarzy z wyśmiewaniem mnie. Tych negatywnych sytuacji nie było wiele, a w stosunku do pozytywnych może 1/50, ale i tak ciągle przypominają mi się te złe. Teraz jak coś chcę zrobić to myślę tylko o tym, że pewnie się nie uda, ktoś będzie na mnie zły, albo go zdenerwuję i będzie mi się to z czymś kojarzyło. Nie psuje mi to humoru, przypomina mi się na sekundę i tyle, ale jest to denerwujące. Teraz są wakacje na studiach, więc częściej się na tym łapię, bo jak mam co robić to tego nie ma, ale wtedy np wieczorem mi się przypominało, że o czymś tam akurat nie myślałem dziś. Innych zaburzeń raczej nie mam.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Jak mieć pozytywne skojarzenia?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem jak to dokładnie opisać, ale chodzi o to, że mam ciągle negatywne skojarzenia z czymś. Np kiedyś pokłociłem się z kolegą, a szła wtedy jakaś piosenka i teraz ciągle jak słyszę tego artystę to mi się kojarzy z tamtą sytuacją. Inne to np jechała policja, miałem słuchawki na uszach i jej nie słyszałem, dopiero taki chłopak mnie odciągnął, żebym się odsunął bo by mnie zahaczyła, a inni się śmiali, no i jak widzę policję to mi się przypomina to jak się ze mnie śmiali. Potem było w szkole "Marcinek" to taki zamyślony chodzi i teraz jak słyszę jakiekolwiek zdrobnienie to znów mi się to kojarzy z wyśmiewaniem mnie. Tych negatywnych sytuacji nie było wiele, a w stosunku do pozytywnych może 1/50, ale i tak ciągle przypominają mi się te złe. Teraz jak coś chcę zrobić to myślę tylko o tym, że pewnie się nie uda, ktoś będzie na mnie zły, albo go zdenerwuję i będzie mi się to z czymś kojarzyło. Nie psuje mi to humoru, przypomina mi się na sekundę i tyle, ale jest to denerwujące. Teraz są wakacje na studiach, więc częściej się na tym łapię, bo jak mam co robić to tego nie ma, ale wtedy np wieczorem mi się przypominało, że o czymś tam akurat nie myślałem dziś. Innych zaburzeń raczej nie mam.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Jak mieć pozytywne skojarzenia?

 

Pozdrawiam!

Mam to samo i chyba tylko jak brałem antydepresanty- wenlafaksynę tego nie miałem a tak to zwykle im gorzej czuje się psychicznie to tym więcej mam tych negatywnych skorzajeń, przypomnień czasem sprzed ponad 20 lat. Potrafią mi one momentalnie zepsuć humor, może nie trwa to długo ale bywa męczące. A co na to poradzić to nie wiem pewnie zaakceptować swoje błędy, wpadki czy inne sytuacje o których przecież nikt oprócz nas nie pamięta, no ale jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ty jeden tak masz.kiedy ktoś mnie przemywa wacikiem nasączonym spirytusem czy jodyną czuje jakby prąd mnie kopnoł a kiedy ktoś mnie obejmuje odruchowo zaglądam za jego plecy i oglądam wyrazy twarzy postronnych ludzi.zwykle odnajduję znaczące szerokie uśmiechy.jak wchodzę do szpitala choćby w odwiedziny to już jestem chory.kiedy wchodzę na strzelnice rozglądam się na boki i uważnie obserwuję instruktorów.kiedy jakiś angol do mnie coś gada rozglądam się na boki i jednak widzę że jego/jej oczy przypominają kanały w rozwierconym zebie po usunięciu miazgi i myśle że jest niedobrze.wogóle boje się ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×