Strach przed zawaleniem szkoły

Inne zaburzenia.

przez kasianka 12 kwi 2015, 19:13
Został mi miesiąc oceny do poprawienia na 2 żeby przejść, nawał sprawdzianów, prac domowch, super presja, mało czasu. Moja prokascynacja tymczasem podniosła się o conajmniej 300%. Ataki płaczu, częściej niż zwykle. Emocje sięgają zenitu. Cieżko się zabrać za nauke i się normalnie uczyć. Co chwila mam wizje jak nie zdaje, zawalam szkołe na sam koniec, nawet mi się to śni po nocach. Każde nie udane zadanie to dla mnie cios, myśle sobie, nie dam rady zawale wszystko. Potrzebuje teraz dużo siły i determinacji a ja tymczasem przeżywam okropne załamanie psychiczne.
Jakieś pomysły?

przez ekspert_abcZdrowie 14 kwi 2015, 20:34
kasianka, ile masz lat? W jakiej szkole się uczysz? Ile przedmiotów musisz poprawić, żeby zdać do następnej klasy? Napisałaś, że zaniedbałaś naukę i teraz musisz nadrabiać intensywnie zaległości. Z jakiego powodu nazbierały Ci się takie braki? To z lenistwa czy miałaś jakieś powody, np. choroba? Czy korzystasz z jakichś korepetycji albo masz przynajmniej jakąś przyjaciółkę, kogoś z klasy, kto mógłby Ci pomóc w nauce? Ucząc się we dwójkę, łatwiej się zmotywować się do pracy. Pozdrawiam!
Psycholog

Sortuj wg