masochizm- dlaczego?

Inne zaburzenia.

masochizm- dlaczego?

przez masochistka20 22 mar 2015, 02:08
Jestem dwudziestoletnią dziewczyną. Zdawać by się mogło że zupełnie normalną. Ale- no właśnie, jest ale. Podnieca mnie ból.
Tak, są takie rzeczy jak dominacja, uległość i te sprawy i podobno jest to całkiem normalne (podobno). Tylko że ja wcale nie czuję się uległa. Nie marzę o byciu zdominowaną, poniżoną i tak dalej. Po prostu podnieca mnie kiedy ktoś zadaje mi ból, ale niestety ból zadawany przez inną osobę wiąże się również z poniżeniem- i z tym już czuję się bardzo źle. Strasznie mnie to wszystko frustruje. Skąd takie rzeczy w ogóle się biorą? Wstyd mi iść z tym do psychiatry i opowiadać że podnieca mnie kiedy ktoś uderzy albo wyszarpie za włosy, ale później kac moralny nie daje mi żyć.

masochizm- dlaczego?

przez hobbyturysta 22 mar 2015, 02:12
:105: very interesing :8):

-- 22 mar 2015, 01:15 --

a bym zapomnial

rozni sa ludzie i rozne przypadlosci skontaktuj sie z psychologiem moze ten cos doradzi , moze sa jakies grupy wsparcia

napewno cos da sie z tym poradzic
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

masochizm- dlaczego?

przez masochistka20 22 mar 2015, 17:17
Nie wiem czy potrafiłabym o tym otwarcie mówić przy lekarzu.

Tak sobie myślę, może mieć to związek z molestowaniem w dzieciństwie?
Kiedy miałam ok.6-7 lat mój ojczym przez jakiś czas mnie dotykał, ale raczej nigdy nie stosował przy tym przemocy, to były bardziej takie "podchody". I chociaż nie jest to miłe wspomnienie, to nie wywołuje u mnie jakieś traumy, lęków czy czegoś podobnego. Ale mimo wszystko, może to mieć jakiś związek?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

masochizm- dlaczego?

przez lady_summerisle 24 maja 2015, 20:07
Hej Masochistko!

A moze daloby sie zaakceptowac to, ze masz wlasnie takie potrzeby seksualne i potrzebny Ci partner, ktory w odpowiednim momencie pociagnie za wlosy, zamknie usta, a i w tylek da jak trzeba? :-) Nie do konca rozumiem to, co mowisz o zwiazku bolu z ponizeniem - przeciez te kwestie mozna negocjowac. Troche bolu w kontekscie seksualnym nie musi oznaczac zdominowania na co dzien.

Mam podobne doswiadczenia z przeszlosci - troche molestowania seksualnego, ale nic zwiazanego z bolem. Za to bylam dosc czesto bita w domu, caly czas byla tez hustawka emocjonalna. Ale wiesz co? Mozemy sie doszukiwac tych zrodel ile wlezie, ale sa raczej niewielkie szanse, ze zmieni to cos w upodobaniach seksualnych. Myslalas o tym, zeby po prostu nauczyc sie z tym zyc?

masochizm- dlaczego?

przez autodestrukcja2 24 maja 2015, 21:26
czy dobrze rozumiem ze problem polega na tym ze ciezko Ci jest znaleźć taką relację w ktorej ktos rozumie szanuje etc Twoje potrzeby i preferensje na tyle zeby dawac Ci bol ale tylko fizycznie a nie na poziomie emo ?
jesli tak to mozesz isc do psychologa z samym problemem z relacja, walczeniem o swoje i akceptacja siebie de facto.
takie moje luzne wyobrazenie

masochizm- dlaczego?

przez SrebrnaSowa 24 maja 2015, 21:32
Nie jesteś chyba masochistka - jeżeli to co wypisałaś to wszystko Co Cię podnieca
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

masochizm- dlaczego?

przez Follow_ 24 maja 2015, 21:40
Niektórym ciężko znaleźć równowagę w dominacji seksualnej a emocjonalnej w życiu realnym.
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Sortuj wg