Nie poznaję otoczenia ani samego siebie.

Inne zaburzenia.

przez Przestraszony 18 mar 2015, 19:55
Witam, mam 20 lat i zmagam się od jakiegoś czasu z dziwnym problemem. Nie poznaję otoczenia, kolegów, rodziców, brata :( nie poznaję domu, mojego pokoju. Wszystko wydaje się jak by znajome ale czuje że jest jakieś dziwne :( Często spoglądam w lustro i nie poznaję swojego odbicia, nocami miewam napady lęku, zaciska mnie w klatce piersiowej, tracę oddech. Boję się wyjść z domu, rozmawiać z innymi, miewam takie jak by zmiany nastroju raz jestem szczęśliwy a za chwile smutny i załamany. Nie chcę tak dalej żyć, nie mam już siły wstawać rano. Nie chce mi się otworzyć oczu czy wstać z łóżka. Każdy oddech mnie męczy, najchętniej bym się rozpłynął, wyszedł gdzieś daleko i nigdy nie wrócił. Proszę o pomoc nie wiem już co robić. Przeczytałem że to co mnie spotkało to może być derealizacja lub depersonalizacja ale nie znam się, może ktoś się wypowie na ten temat :(

Pozdrawiam
Tomek

przez rainshadow 18 mar 2015, 20:04
Faktycznie, może to być depersonalizacja. Sam miewam podobne stany do tego, co opisałeś. Jednak każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie. Polecałbym wizytę u specjalisty, bo przez Internet i na forum ciężko jest zdiagnozować cokolwiek... Zwłaszcza, że tego typu zaburzenia mogą mieć również różne przyczyny.

Nie bój się wizyty u lekarza. On jest po to, żeby pomóc.
Pozdrawiam.
... dla niektórych karnawał, dla ciebie nawał kar...

przez Przestraszony 18 mar 2015, 20:08
Bardzo dziękuję za odpowiedź, oczywiście udam się do specjalisty bo dłużej tego nie wytrzymam :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rainshadow 19 mar 2015, 16:56
Ważne, żeby pamiętać, że depersonalizacja występuje często z derealizacją i mogą być na podłożu neurotycznym, jak i psychotycznym. Może to być odrębne zaburzenie albo symptom czegoś większego, jakiegoś zaburzenia psychicznego (na przykład zaburzeń osobowości lub psychozy) albo nawet sprawą neurologiczną. Tu najlepiej pomoże dobry lekarz, bo trzeba zebrać wywiad i ocenić całość. Jak już będziesz po, to napisz. Trzymam kciuki!
... dla niektórych karnawał, dla ciebie nawał kar...

przez novymivo 19 mar 2015, 17:20
Tomek Marsz do lekarza. Trzymaj się i walcz . nigdy się nie poddawaj !
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez ekspert_abcZdrowie 19 mar 2015, 19:38
Przestraszony, Tomku, objawy, jakie opisałeś, przypominają depersonalizację i derealizację, które pojawiają się często w przebiegu nerwicy, ale te przypuszczenia musi zweryfikować lekarz podczas bezpośredniej wizyty, do której Cię zachęcam. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Sortuj wg