Pogorszenie pamięci

Inne zaburzenia.

Pogorszenie pamięci

przez abrakadabra xx 20 paź 2015, 17:06
Jest kiepsko, czego się nauczę to po jakimś czasie zapominam, czytam wszystko po dwa razy, ze skleceniem jakiegoś przyzwoitego bardziej złożonego zdania też mam problem. Nie mogę się rozwijać, nie jestem sobą. I co zaakceptować to? Ciężko, bo tyle jeszcze chciałem w życiu osiągnąć.

Pogorszenie pamięci

przez wiejskifilozof 20 paź 2015, 20:20
Należy pamiętać tylko ważne rzeczy.Po co pamiętać,jakieś zdarzenie z serialu ? No,po co ? Chyba,że masz fisia na punkcie serialu.

Pogorszenie pamięci

przez abrakadabra xx 20 paź 2015, 20:50
Nie chodzi o seriale :D Psychologia, psychiatria, języki i ogólne wiadomości np. z dziedzin naukowych, tego chcę się uczyć. Już mam dawno po szkole, nie dokończonej zresztą, więc dobrze by było co nie co nadrobić no i nauczyć się nowych rzeczy. A po za tym wraz z pogorszeniem pamięci pogarsza się inteligencja, szybkość kojarzenia, analizowania, przetwarzania. Nie chcę czuć się jak prostak w kontaktach z innymi, tym bardziej, że mam niskie poczucie wartości i wszelakiego rodzaju lęki nie są mi obce.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pogorszenie pamięci

przez wiejskifilozof 21 paź 2015, 09:05
Ja w szkole właśnie nie zdałem,bo nie umiałem zapamiętywać :D

Pogorszenie pamięci

przez ego 21 paź 2015, 17:34
abrakadabra xx napisał(a):Jest kiepsko, czego się nauczę to po jakimś czasie zapominam,
Ja tak zawsze miałam. Na chwilę obecną zapominałam już pewnie z 90% rzeczy jakie uczyłam się w szkole, przy czym większość zapominałam na bieżąco, po max kilku tygodniach od nauczenia się. Dobrze, że jeszcze umiem czytać i pisać, choć z drugiej strony, biorąc pod uwagę łatwość, z jaką wiedza z mojej głowy parowała i paruje oraz uwzględniając moją sytuację życiową, która zapewne nigdy nie ulegnie poprawie, wydają mi się to zbędne dla mnie umiejętności. No dobra - jojczenia na forum, byłoby mi trochę szkoda.

Teraz jest jeszcze gorzej, bo w przeszłości byłam w stanie przynajmniej się czegoś nauczyć na chwilę, a teraz nawet to jest abstrakcją. Próbowałam czytać książki, ale od wielu miesięcy nie jestem w stanie, ani się nad tym skupić, ani cokolwiek zapamiętać z tego co czytam, nawet kilka razy. Jak do tego dodać, wszechogarniające mnie przekonanie o bezsensowności powyższego, to jest totalna porażka. Pisanie postów- tak samo, potrzebuje sporo czasu, żeby cokolwiek sklecić. Nigdy nie byłam jakoś mega elokwentna, ale to co przechodzę, od jakiegoś czasu, to jakaś katorga dla mnie, brak słów, problem z doborem słów, a czasem nieumiejętność odpowiedzenia na proste pytanie, o bardziej złożonych nie wspominając. Mentalnie czuje się jak otępiała starucha, której mózg ulega stopniowej degeneracji i na poważnie się zastanawiam, czy to nie jest faktycznie jakaś przyśpieszona starcza degeneracja mózgu, tym bardziej, że miałam takie przypadki w rodzinie, co prawda w starczym wieku, ale jednak. :(
ego

Pogorszenie pamięci

przez abrakadabra xx 21 paź 2015, 21:07
ego napisał(a):
abrakadabra xx napisał(a):Jest kiepsko, czego się nauczę to po jakimś czasie zapominam,
Ja tak zawsze miałam. Na chwilę obecną zapominałam już pewnie z 90% rzeczy jakie uczyłam się w szkole, przy czym większość zapominałam na bieżąco, po max kilku tygodniach od nauczenia się. Dobrze, że jeszcze umiem czytać i pisać, choć z drugiej strony, biorąc pod uwagę łatwość, z jaką wiedza z mojej głowy parowała i paruje oraz uwzględniając moją sytuację życiową, która zapewne nigdy nie ulegnie poprawie, wydają mi się to zbędne dla mnie umiejętności. No dobra - jojczenia na forum, byłoby mi trochę szkoda.

Teraz jest jeszcze gorzej, bo w przeszłości byłam w stanie przynajmniej się czegoś nauczyć na chwilę, a teraz nawet to jest abstrakcją. Próbowałam czytać książki, ale od wielu miesięcy nie jestem w stanie, ani się nad tym skupić, ani cokolwiek zapamiętać z tego co czytam, nawet kilka razy. Jak do tego dodać, wszechogarniające mnie przekonanie o bezsensowności powyższego, to jest totalna porażka. Pisanie postów- tak samo, potrzebuje sporo czasu, żeby cokolwiek sklecić. Nigdy nie byłam jakoś mega elokwentna, ale to co przechodzę, od jakiegoś czasu, to jakaś katorga dla mnie, brak słów, problem z doborem słów, a czasem nieumiejętność odpowiedzenia na proste pytanie, o bardziej złożonych nie wspominając. Mentalnie czuje się jak otępiała starucha, której mózg ulega stopniowej degeneracji i na poważnie się zastanawiam, czy to nie jest faktycznie jakaś przyśpieszona starcza degeneracja mózgu, tym bardziej, że miałam takie przypadki w rodzinie, co prawda w starczym wieku, ale jednak. :(

Co ty gadasz, czytam twoje posty i wcale tego nie widzę co ty tu opisujesz. Już ci gdzieś wcześniej pisałem, że twoje wypowiedzi wskazują na to, że intelekt masz sprawny. Co do reszty to też jestem zaskoczony, bo sprawiasz inne wrażenie.

Pogorszenie pamięci

przez Evia 21 paź 2015, 21:16
Nie wiem czy moja pamięć się pogorszyła czy też zawsze była w takim stanie (nie pamiętam :lol: )
Jednak w moim przypadku jest ona wybiórcza. Niektóre rzeczy wbijają mi się do głowy na amen, niektóre ulatują zanim zdążą wlecieć.
Gorsze jest chyba jednak moje roztrzepanie... Przez cały czas gubię drobne przedmioty. Kiedy w pracy giną jakieś klucze czy inne drobiazgi, to wszyscy wiedzą, że to ja je gdzieś posiałam.
Mam głowę w chmurach, czasem nie potrafię się skupić na czymś co robię. Jeśli dana czynność jest monotonna to odlatuję w siną dal.

Pogorszenie pamięci

przez elo 21 paź 2015, 21:22
ja akurat zawsze mialam chujowa pamiec ale da sie przyzwyczaic
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Pogorszenie pamięci

przez ego 21 paź 2015, 21:39
abrakadabra xx, mówię jak jest, Twoje wrażenie nie ma tu nic do rzeczy. Wiem, że wiele osób w moim życiu, odnosiło również odmienne wrażenie niż ja opisuję, no na tym m.in jechałam w czasach szkolnych, że umiałam zrobić wrażenie( +trochę szczęścia) na belfrach, wrażenie kogoś intelektualnie zdolnego, ja nawet na studiach( z których z resztą wyleciałam) do pewnego momentu tak robiłam, bo mi wiele osób mówiło, że ja to jak staje przy tablicy, to wyglądam na kogoś kto wszystko umie , tylko, że te wrażenia tych ludzi, to nic nie miały wspólnego z rzeczywistością. Tak naprawę jedna znana mi osoba, się na pewno na mnie poznała, reszta raczej łapała się na moje mniej lub bardziej świadome zgrywanie kogoś "mądrego". A może więcej się poznało, tylko tylko po prostu nic nie mówili...Teraz już nawet niczego świadomie nie zgrywam, a ludzie i tak się widać na coś łapią...choć w sumie naprawdę nie wiem na co... na te /cenzura/ pięć zdań pisanych pół godziny , często z nieodłącznym z użyciem słownika i wikipedii? przecież to zwykła żenada, a nie żaden "intelekt w porządku", z nim nigdy nie było w porządku. Było na tyle w porządku, że pozwalało mi być kujonem na 3 Zet, a teraz nawet ani tego. Po prostu wstyd i nic więcej.

Ps Jak ja czytam Twoje posty, to też mam inne wrażenie niż Ty opisujesz, to znaczy nie widzę tam niczego niczego co by wprost miało świadczyć, że coś nie tak z Twoim intelektem.
ego

Pogorszenie pamięci

przez abrakadabra xx 21 paź 2015, 21:55
ego napisał(a):Ps Jak ja czytam Twoje posty, to też mam inne wrażenie niż Ty opisujesz, to znaczy nie widzę tam niczego niczego co by wprost miało świadczyć, że coś nie tak z Twoim intelektem.

Dzięki. No muszę jakieś pozory stwarzać, na szczęście nie widać na forum mojej sieczki w głowie, która się robi jak mam coś mądrego napisać :D Chociaż czasem jak po jakimś czasie przeczytam swoje posty co niektóre to się za głowę łapię, jak bardzo chaotyczne potrafią być. No i to są też pewne braki w słownictwie niestety, dlatego wśród tych elokwentnych czuję się jak Zdzisław spod monopolowego :mrgreen:

Pogorszenie pamięci

przez bmwfan 21 paź 2015, 22:08
Nie wiem jak to jest z pamięcią jak już się zdrowym, ale na pewno będąc zdrowy już się nie zwraca na to tak uwagi. Ja mam coś gorszego chyba nawet niż problemy z pamięcią czy wysławianiem się, mianowicie mam wielką pustkę w głowie(brak myśli) i nawet kompletnie nie wiem o czym rozmawiać, poza tym często mam poczucie, że nie nadążam za rozmówcą, dlatego też unikam kontaktów

Pogorszenie pamięci

przez ego 21 paź 2015, 22:11
abrakadabra xx napisał(a):No i to są też pewne braki w słownictwie niestety, dlatego wśród tych elokwentnych czuję się jak Zdzisław spod monopolowego :mrgreen:
No ja też w ten właśnie deseń, choć akurat ja elokwentna nigdy nie byłam, więc nie mogę tego akurat zwalać na moje przyśpieszone "starcze otępienie umysłowe" czy cokolwiek to jest. I swoich postów też się nieraz wstydzę, zwłaszcza gdy sama po jakimś czasie mam problem ze zrozumieniem. ;)

bmwfan, no pustkę, a raczej taki miszmasz,że robi się z tego pustka, to ja też mam, stąd między innymi problemy z doborem, nawet prostych słów się biorą.
ego

Pogorszenie pamięci

przez wiejskifilozof 22 paź 2015, 09:58
Pamiętam w podstawówce,jak nie umiałem zapamiętywać dat regułek.

Pogorszenie pamięci

przez Evia 22 paź 2015, 21:57
abrakadabra xx, ego, uważam, że obydwoje przesadzacie. Może i macie czasem zawiechę czy też momenty odmóżdżenia ale w końcu udaje wam się jednak sklecić sensowne zdania. Co mają więc mówić osoby, które nawet pomimo chęci, nie posiadają tej umiejętności? Chociaż w sumie oni bardzo często uważają się za alfę i omegę :D
Ktoś kiedyś powiedział (oczywiście nie pamiętam kto :P ) że gdyby głupek zdał sobie sprawę, że jest głupkiem, to automatycznie przestałby nim być :D
Jesteśmy tylko ludźmi. Każdy czasem ma jakieś intelektualne niedomogi.
Nie ma stety/niestety mózgowych ideałów, a gdyby były to również nie miałyby kolorowo żyć z całą resztą debili :D

ego, dlaczego wyleciałaś ze studiów?

Sortuj wg