Patrzę na innych przez pryzmat siły

Inne zaburzenia.

przez PM Cool Lee 25 lut 2015, 14:41
Oceniam innych ludzi najbardziej mężczyzn po tym na jak silnych wyglądają, sam jesten szczupłej budowy ciała i się tego wstydzę.Porównuję się z innymi czy miałbym z kimś szansę wygrać podczas bójki, kiedy widzę kogoś lepiej zbudowanego to automatycznie czuję się gorszy i jak jakiś lamus.Boję się przy innych zachowywać bardziej luzacko gdyż ktoś mógłby sobie pomyśleć że się wywyższam pomimo tego że wyglądam jak chuderlak i mógłbym dostać w papę.Obserwuję innych jak szerokie mają nadgarski,umięśnienie i dłonie i często czuję się gorszy, lecz kiedy widzę kogoś słabszego niższego to czuję nad nim przewagę.Mam wrażenie że inni patrzą na mnie jak na ciotę na strzała i przez to czuję lęk że mógłbym dostać za moje zachowanie.Wiem że to co piszę jest bardzo dziwne i na pewno myślę w dziwny sposób ale nie umiem inaczej i przez to czuję że nie zasługuję na szacunek ani na żadną kobietę.Mam przekonanie że powinienem być silny fizycznie i psychicznie jak prawdziwy facet
Ostatnio edytowano 25 lut 2015, 14:42 przez PM Cool Lee, łącznie edytowano 1 raz

przez na_leśnik 25 lut 2015, 14:42
PM Cool Lee, mam pytanie. Byłeś bity kiedyś w dzieciństwie?
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez PM Cool Lee 25 lut 2015, 14:45
Byłem czasami bity przez ojca szarpany i rzucany po łóżkach, pamiętam kiedy byłem mały jak ojciec przyłożył mamie z pięści

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez na_leśnik 25 lut 2015, 15:02
na_leśnik, to tłumaczy, skąd u Ciebie taki obraz "prawdziwego faceta".

A trenujesz coś, żeby podbudować tężyznę fizyczną?
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez PM Cool Lee 25 lut 2015, 15:04
Nie ale miałem zamiar zacząć ćwiczyć i urosnąć choćby nawet na sterydach

przez na_leśnik 25 lut 2015, 15:08
PM Cool Lee, sterydy bym sobie odpuścił. Ale ćwiczenia i jakaś rozsądna dieta trochę by Ci pomogły na pewno w kwestii pewności siebie.

przez PM Cool Lee 25 lut 2015, 15:18
Nad sylwetką popracuję ale wolałbym się tego pozbyć co opisałem w temacie,najgorsze jest to że sam potrafię być wybuchowy w stosunku do najbliższych,gdybym kiedyś miał kobietę to myślę że przyszedł by taki czas iż bym nie wytrzymał i podniósł rękę, cholera co teraz??

przez na_leśnik 25 lut 2015, 15:20
PM Cool Lee, terapia wskazana. Byłeś ofiarą przemocy, więc siłą rzeczy jesteś potencjalnym katem. W jakim jesteś wieku?

przez PM Cool Lee 25 lut 2015, 15:24
19 lat.Jaka terapia i na czym miała by polegać?

-- 26 lut 2015, 18:47 --

Nikt nic nie napisze?

przez monooso 27 lut 2015, 17:35
PM Cool Lee napisał(a):Oceniam innych ludzi najbardziej mężczyzn po tym na jak silnych wyglądają, sam jesten szczupłej budowy ciała i się tego wstydzę.Porównuję się z innymi czy miałbym z kimś szansę wygrać podczas bójki, kiedy widzę kogoś lepiej zbudowanego to automatycznie czuję się gorszy i jak jakiś lamus.Boję się przy innych zachowywać bardziej luzacko gdyż ktoś mógłby sobie pomyśleć że się wywyższam pomimo tego że wyglądam jak chuderlak i mógłbym dostać w papę.Obserwuję innych jak szerokie mają nadgarski,umięśnienie i dłonie i często czuję się gorszy, lecz kiedy widzę kogoś słabszego niższego to czuję nad nim przewagę.Mam wrażenie że inni patrzą na mnie jak na ciotę na strzała i przez to czuję lęk że mógłbym dostać za moje zachowanie.Wiem że to co piszę jest bardzo dziwne i na pewno myślę w dziwny sposób ale nie umiem inaczej i przez to czuję że nie zasługuję na szacunek ani na żadną kobietę.Mam przekonanie że powinienem być silny fizycznie i psychicznie jak prawdziwy facet

Przecież to jest całkowicie normalne... Z tego powodu mężczyźni chodzą na siłownię - aby podbudować swoją pewność siebie, być bardziej atrakcyjnym w oczach kobiet, być silniejszym i mieć większe szanse w ewentualnym pojedynku. To jeszcze mechanizm z dawnych czasów, że podświadomie boimy się osób większych, silniejszych od nas. Ja mam podobnie, jestem chudy bo mam zbyt szybką przemianę materii. Moi normalni chudzi koledzy też mieli wielkie kompleksy na tym punkcie. Co pozostaje? Po pierwsze usunięcie problemu, który odpowiada za Twoją nadmierną chudość, może to być jakaś choroba, nerwica, problemy z tarczycą itp. Po drugie odpowiednia dieta. A po trzecie ćwiczenia fizyczne.
monooso

przez Lamie 01 maja 2015, 22:19
Możesz zacząć chodzić na siłownię, zmienić dietę i swój wizerunek. Ale Twój wizerunek nie zmieni tego za kogo się sam uważasz.
To że przypakujesz nie oznacza że pozbędziesz się problemu bo zawsze znajdzie się osoba która będzie większa od Ciebie. To nie w Twoim wyglądzie leży problem ale w tym że wierzysz w to że Twoją wartość jako człowieka definiuje Twój wygląd .

Twoje zdanie o Tobie wynika ze stosunku jaki mieli do Ciebie rodzice, to oni układają fundamenty pod osobowość dziecka, to przy nich dziecko powinno poczuć że jest kochane, piękne i akceptowane bezwarunkowo. Jeżeli tego zabraknie to dziecko cierpi, wtedy i przez resztę życia, swoim niezaleczonym cierpieniem krzywdzi siebie i inne osoby. Dlatego potrzebna jest Ci terapia, abyś porozmawiał z kimś o swoim życiu, kto zobaczy to czego Ty nie widzisz, nauczy Cię jak nazywać uczucia, pomoże w poznaniu i docenieniu samego siebie i wykształci w Tobie dążenie do rozwoju samoświadomości.

Musisz jednak znaleźć dobrego terapeutę, bo nieodpowiedni może Cię zniechęcić do terapii.

przez czesctoja 01 maja 2015, 23:29
PM Cool Lee napisał(a):Oceniam innych ludzi najbardziej mężczyzn po tym na jak silnych wyglądają, sam jesten szczupłej budowy ciała i się tego wstydzę.Porównuję się z innymi czy miałbym z kimś szansę wygrać podczas bójki, kiedy widzę kogoś lepiej zbudowanego to automatycznie czuję się gorszy i jak jakiś lamus.Boję się przy innych zachowywać bardziej luzacko gdyż ktoś mógłby sobie pomyśleć że się wywyższam pomimo tego że wyglądam jak chuderlak i mógłbym dostać w papę.Obserwuję innych jak szerokie mają nadgarski,umięśnienie i dłonie i często czuję się gorszy, lecz kiedy widzę kogoś słabszego niższego to czuję nad nim przewagę.Mam wrażenie że inni patrzą na mnie jak na ciotę na strzała i przez to czuję lęk że mógłbym dostać za moje zachowanie.Wiem że to co piszę jest bardzo dziwne i na pewno myślę w dziwny sposób ale nie umiem inaczej i przez to czuję że nie zasługuję na szacunek ani na żadną kobietę.Mam przekonanie że powinienem być silny fizycznie i psychicznie jak prawdziwy facet

Mam 180cm wzrostu, mam za sobą 6 lat karatę, ćwiczę teraz amatorsko kulturystykę (dopiero zaczynam). Jestem wg Cb prawdziwym facetem?
Jestem gejem, który ma problemy z samym sobą i boi się wręcz panicznie ludzi - Wybacz, że wyprowadziłem z błędu :)

taki patrzenie na ludzi do niczego nie prowadzi, ja wiem, ze teraz jest silny nacisk na to ze strony społeczeństwa bo zauważyłem to i u siebie w otoczeniu. Musisz się jednak z tego wyrwać, proponuje Boga. Musisz zostać napełniony Duchem Świętym.

Stara się być aseksualny, ze względu na swoją wiarę (tak zaznaczam, żeby nie było głupich pytań)

przez NN4V 09 maja 2015, 19:34
PM Cool Lee napisał(a):Nie ale miałem zamiar zacząć ćwiczyć i urosnąć choćby nawet na sterydach

A następnie zostać damskim bokserem powielając wdrukowane schematy z dzieciństwa.

monooso napisał(a):...Przecież to jest całkowicie normalne... ...

Raczej nie.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez PM Cool Lee 09 maja 2015, 19:42
Damskim bokserem mógłbym być nawet nie ćwicząc.Nie chcę nim być, chcę tylko zacząć normalnie wyglądać.
Dodam że kiedyś zawsze byłem gnębiony w szkole i nielubiany w otoczeniu,czasami zdaża mi się wyobrażać jak tłukę nielubianą mi osobę i w tym czasie emocje we mnie narastają

Sortuj wg