Kompletny idiotyzm a świadomość

Inne zaburzenia.

przez Bukowski 17 lut 2015, 21:22
Uważam, ze bardziej jesteś niezaradnym człowiekiem i przysłowiową ,,cipką'' niż faktycznie idiotą.
Bukowski

przez ego 17 lut 2015, 21:35
Hitman,
Przynajmniej jesteś kobietą a ja jako mężczyzna powinienem być mądry, coś umieć, chociażby być sobą i mieć własne zdanie, umieć podejmować decyzje
To żeś pojechał..A dlaczego jak ktoś jest babą , to nie ma być mądry, czyli ma być głupi ?( oprócz tego, że w Twoim mniemianiu, gdy jest mądry to jest niekobiecy)
ego

przez na_leśnik 17 lut 2015, 21:38
ego, może kolega miał na myśli to, że Ty jako kobieta "z definicji" jesteś mądra a on jako facet nie jest a powinien, dlatego musi się o tą mądrość starać? :mrgreen:
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ego 17 lut 2015, 21:59
Nie na_leśnik, ja już wiem co on chciał powiedzieć... on tylko powiedział na głos, to co moim zdaniem każdy facet uważa, że baba to może być i mądra, ale nie może być mądrzejsza od faceta, a nawet jak jest mądrzejsza to nie może tego pokazać, tak żeby facet mógł dalej sądzić, że jest tym mądrzejszymi, żeby jego wrażliwe męskie ego, nie zostało urażone. ;)
ego

przez na_leśnik 17 lut 2015, 22:01
Nie na_leśnik, ja już wiem co on chciał powiedzieć... on tylko powiedział na głos, to co moim zdaniem każdy facet uważa, że baba to może być i mądra, ale nie może być mądrzejsza od faceta, a nawet jak jest mądrzejsza to nie może tego pokazać, tak żeby facet mógł dalej sądzić, że jest tym mądrzejszymi, żeby jego wrażliwe męskie ego, nie zostało urażone. ;)

To już Twoje zniekształcenie komunikatu :P ;) .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Druid 17 lut 2015, 22:11
Coś w sensie - dużo kminili i doszli do wniosku, że nie opłaca się tyle kminić. 
- wyrywam z kontekstu, gdyż w przeciwieństwie do kontekstu, skłoniło mnie do refleksji. Kminienie powinno być dodatkiem do czucia, bez tego można się zapętlić.
Druid

przez Hitman 17 lut 2015, 22:31
na_leśnik,

Nie rozumiesz bo nie chcesz rozumieć.

Wiedziałem, że napiszesz coś w tym stylu. To potwierdza tylko to co pisałem wcześniej - jestem debilem ale ludziom tego nie wytłumaczę. Chcę to zrozumieć ale nie rozumiem. Co to są wyższe potrzeby, na czym polega ta blokada, co to za mechanizm mi imputujesz?

To jest forum psychologiczne a nie konwent proroków. Nikt tutaj "prawdą" nie dysponuje, jedynie własnymi opiniami opartymi na własnych przemyśleniach i doświadczeniach.

Czyli psychologię stawiasz na równi z coachingiem? Teorie żeby sobie wkręcić to ja też potrafię wymyślić a mnie interesuje prawda, fakty oparte o badania lub obserwacje zgadzające się w większości przypadków. Faktycznie sama psychologia tylko zamyka w szufladki tworząc sobie jakieś choroby i ich definicje ale jakaś prawda za tym stoi a podejrzewam, że ktoś miał podobny problem i był z nim u terapeuty. Ja chciałem być ale nie umiem tam dotrzeć.

Skoro "prawda" jest przeciwko Tobie, to czemu Cię tak interesuje? Olać sukę! :pirate: ;)

Bo obawiam się, że nie mam nic do powiedzenia - jak ją oleję to wyjdzie w inny sposób. Bez sensu jest życie w iluzji nawet jak jest fajna.

Pluszowa, taka hierarchia istnieje w każdej społeczności. Ludzie ułomni w jakiś sposób (nie ci chorzy fizycznie ale głupsi, grubsi, brzydsi, mniej uzdolnieni, prostsi, sztywniejsi) są uważani przez większość za gorszych a ludzie wyluzowani, pewni siebie, z poczuciem humoru, z talentami, mili, odnoszący sukcesy, mający większą wiedzę, ładni są uważani za lepszych. Do tego są indywidualne oceny np ktoś kibicuje innej drużynie to jest niżej w hierarchii. Jak w towarzystwie gdzie piją ktoś nie pije to jest niżej a w towarzystwie abstynentów ten kto pije jest niżej. Jak ktoś głosuje na inną partię, ma gorsze poglądy to jest gorszy.

Messiah, ale ja nie jestem niezaradny. W sytuacji gdzie nie trzeba myśleć tylko działa się instynktownie zawsze sobie poradzę albo mam kogoś kto odwali robotę za mnie. Umiem udawać dobre cechy i dostosować się do każdego towarzystwa żeby uchodzić w nim za fajnego. Czasem z tego korzystam ale nie zawsze i wtedy kiedy tego nie robię ludzie mnie nie lubią a kiedy udaję to każdy uznaje mnie za kogoś wyjątkowego albo przynajmniej kogoś z kim fajnie się pije, rozmawia a dla kobiet jestem fajny bo mam w miarę przystojną gębę. Tu chodzi o faktyczną głupotę i brak fajnych prawdziwych swoich cech.

ego, na_leśnik, chodzi o to, że kobieta powinna być ładna, zgrabna, dobrze ubrana, dobrze się poruszająca, miła, dająca poczucie opieki i bezpieczeństwa, uśmiechnięta, empatyczna... tu można jeszcze powymieniać różne cechy. Ważne też żeby nie była głupia...

Mężczyzna powinien być inteligentny, zaradny, pewny siebie, z talentami, dobry w sporcie, oczytany.

Jak widzisz u kobiet intelekt jest mniej ważny niż u mężczyzn - osobowość jest bardzo ważna tu i tu. Zawsze to gorzej być mężczyzną mając takie cechy, tak samo jak gorzej ma brzydka kobieta niż brzydki facet.

- wyrywam z kontekstu, gdyż w przeciwieństwie do kontekstu, skłoniło mnie do refleksji. Kminienie powinno być dodatkiem do czucia, bez tego można się zapętlić.

Typowa kobieta :) Właśnie o to tu chodzi - kobieta głównie czuje a mężczyzna głównie ma myśleć. Jeśli mowa o uczuciach to łatwo jest je oszukiwać, wpływać na nie właśnie intelektem dlatego intelekt uważam za dużo ważniejszy niż jakieś subiektywne i nic nie znaczące czucie, które jest reakcją na program jaki ma się wgrane w głowę a ten program bierze się z kminienia. Uczucia to reakcja na jakieś bodźce a nie coś co je wywołuje.

przez i_am_a_legend 17 lut 2015, 22:33
ego napisał(a):to co moim zdaniem każdy facet uważa, że baba to może być i mądra, ale nie może być mądrzejsza od faceta, a nawet jak jest mądrzejsza to nie może tego pokazać, tak żeby facet mógł dalej sądzić, że jest tym mądrzejszymi, żeby jego wrażliwe męskie ego, nie zostało urażone. ;)

To, niestety, prawda. :smile: Musimy czuć, że jakoś imponujemy swojej kobiecie, a respekt wynikający z inteligencji jest jednym z największych afrodyzjaków. Mądra kobieta umie jednak pokierować wszystkim. ;) I tym, żeby facet czuł się facetem, i tym, że może sobie myśleć, że to on ją zdobył, choć tak naprawdę, to ona go zauważyła wcześniej i chciała być blisko. :yeah:
i_am_a_legend

przez Druid 17 lut 2015, 22:33
ego napisał(a):Nie na_leśnik, ja już wiem co on chciał powiedzieć... on tylko powiedział na głos, to co moim zdaniem każdy facet uważa, że baba to może być i mądra, ale nie może być mądrzejsza od faceta, a nawet jak jest mądrzejsza to nie może tego pokazać, tak żeby facet mógł dalej sądzić, że jest tym mądrzejszymi, żeby jego wrażliwe męskie ego, nie zostało urażone. ;)
w czym ta wypowiedź miała być pomocna i dlaczego " ;) "? Podrywasz naleśnika czy twoja wypowiedź ma być traktowana jako żartobliwa? Nie pasuje mi wylewanie babskich kompleksów i emotka puszczająca oczko w jednej wypowiedzi... znaczy nie rozumiem. Myślę, że to dobe miejsce i czas na ujawnienie naszych taktyk.
Druid

przez Hitman 17 lut 2015, 22:39
Tak się niby mówi ale nie spotkałem takiego przypadku żeby to faktycznie kobieta tak pokierowała czymkolwiek. Ładne kobiety mają zazwyczaj kilku adoratorów i wybierają sobie któregoś z nich, który jest najlepszy pod względem tych najważniejszych cech. Do tego jeszcze dochodzi mechanizm, że kobiety wybierają facetów przypominających im ojca :)

przez Druid 17 lut 2015, 22:42
Typowa kobieta :) Właśnie o to tu chodzi - kobieta głównie cze a mężczyzna głównie ma myśleć. Jeśli mowa o uczuciach to łatwo jest je oszukiwać, wpływać na nie właśnie intelektem dlatego intelekt uważam za dużo ważniejszy niż jakieś subiektywne i nic nie znaczące czucie, które jest reakcją na program jaki ma się wgrane w głowę a ten program bierze się z kminienia. Uczucia to reakcja na jakieś bodźce a nie coś co je wywołuje.

Nie nazywaj kobiety "typową", jeśli nie chcesz wstępować na wojenna ścieżkę. Nie wiem jak przełknę tę zniewagę. Uciekam z wątku, nie powiem dlaczego :papa:
Druid

przez i_am_a_legend 17 lut 2015, 22:43
Hitman, może młodyś jeszcze, nie wiem. Ja spotkałem i to były naprawdę fajne sytuacje. W ogóle inteligentne i wyzwolone kobiety to jest to. :great:
i_am_a_legend

przez na_leśnik 17 lut 2015, 22:46
Wiedziałem, że napiszesz coś w tym stylu. To potwierdza tylko to co pisałem wcześniej - jestem debilem ale ludziom tego nie wytłumaczę. Chcę to zrozumieć ale nie rozumiem.

No na to wygląda. W dodatku Ci wredni ludzie jeszcze cię za inteligentnego mają, jak sam pisałeś. Ale debile c'nie?

Czyli psychologię stawiasz na równi z coachingiem? Teorie żeby sobie wkręcić to ja też potrafię wymyślić a mnie interesuje prawda, fakty oparte o badania lub obserwacje zgadzające się w większości przypadków. Faktycznie sama psychologia tylko zamyka w szufladki tworząc sobie jakieś choroby i ich definicje ale jakaś prawda za tym stoi a podejrzewam, że ktoś miał podobny problem i był z nim u terapeuty. Ja chciałem być ale nie umiem tam dotrzeć.

W takim razie warto jeszcze raz uderzyć na terapię, tylko tym razem jej nie olewać.

Właśnie o to tu chodzi - kobieta głównie czuje a mężczyzna głównie ma myśleć. Jeśli mowa o uczuciach to łatwo jest je oszukiwać, wpływać na nie właśnie intelektem dlatego intelekt uważam za dużo ważniejszy niż jakieś subiektywne i nic nie znaczące czucie, które jest reakcją na program jaki ma się wgrane w głowę a ten program bierze się z kminienia. Uczucia to reakcja na jakieś bodźce a nie coś co je wywołuje.

Pytałeś co to jest racjonalizacja. To właśnie to. Tłumienie emocji przez myślenie.

Hitman, może młodyś jeszcze, nie wiem. Ja spotkałem i to były naprawdę fajne sytuacje. W ogóle inteligentne i wyzwolone kobiety to jest to. :great:

:uklon:

przez ego 17 lut 2015, 22:54
Pluszowa, ja chyba ni ponimaju, o co Ty mnie pytasz. Dostosuj poziom pytania do odbiorcy. :mrgreen: Nie podrywam naleśnika ,ani moja wypowiedź nie ma być żartobliwa, ani w tamtym poście nie wylewałam babskich kompleksów,a pisałam o męskich kompleksach. Oczko znaczyło coś w stylu:" co nie? na_leśnik, Ty pewnie tego nie przyznasz otwarcie , bo większość facetów tego nie przyzna, ale tak jest"... A jakie "taktyki" miałaś na myśli, to już naprawdę nie wiem... :smile:
ego

Sortuj wg