problem z panowaniem nad nerwami

Inne zaburzenia.

przez zielarka 15 lut 2015, 15:49
Witam, mam problem ze sobą, a konkretnie z panowaniem nad moimi emocjami. Zawsze byłam nerwowa, ale uważałam to za cechę swojego charakteru, ale od jakiegoś czasu jest to bardzo nasilone i uświadomiłam sobie, ze moje zachowanie nie jest normalne. Wiem, ze powinnam udać się do psychologa, ale niestety taka możliwość będę miała dopiero w sierpniu. Często drobiazgi wyprowadzają mnie z równowagi np. źle ułożone buty w przedpokoju czy naczynia w szafkach, potrafię z tego zrobić niemała awanturę. Takie sytuacje zdarzają się codziennie a czasem nawet kilka razy dziennie. Jeśli coś dzieje inaczej niż ja sobie zaplanowałam lub mam inne zdanie na dany temat natychmiast wybucham. Mimo, ze po każdej takiej sytuacji obiecuje sobie, ze następnym razem nad sobą zapanuje nic się nie zmienia... Najgorsze jest to ze nie potrafię nad sobą zapanować w miejscach publicznych, przy znajomych i rodzinie, swoim zachowaniem ranie bliskie mi osoby... Kiedy wybucham czuje się jakbym działała w amoku, nic co się dzieje dookoła mnie nie ma znaczenia. Z czasem jest to coraz silniejsze kiedyś przynajmniej potrafiłam zapanować nad czynami, teraz niszczę wszystko co mam pod ręką, nawet zdarzyło mi się rzucić z pięściami na mojego chłopaka...przez co mój związek jest na etapie rozpadu. Jestem przerażona tym co się ze mną dzieje, chce się zmieniać i walczyć z tym ale nie wiem jak to zrobić. Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś mi coś podpowie, udzieli jakiś rad.

przez SelinaKyle 19 lut 2015, 12:30
Hej! Czemu dopiero w sierpniu?
Mnie pomagało myślenie o czymś przyjemnym, o czymś co mnie uspokaja oraz szybko zmiana miejsca tzn szybko wyjdź do innego pokoju, zajmij się czymś.

przez greg666 19 lut 2015, 12:56
jak wpadasz w szał to to już nie jest zwykła nerwowość. idź do psychiatry pozdro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Artemizja 26 lut 2015, 06:45
zielarka, czy na nasilenie się napadów miało wpływ jakieś wydarzenie? Czy masz może przed sobą wizję jakiejś stresującej sytuacji? Może pracujesz bądź uczysz się w większym "nasileniu" niż było to do tej pory i w grę dodatkowo wchodzi przemęczenie? Może są jakieś emocje, o których nie mówisz? Względem sytuacji, może osób? Często coś, co dusimy w sobie daje takie efekty, bo emocje muszą gdzieś znaleźć ujście. Dość często są to właśnie napady wściekłości.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg