Objawy Hashimoto, problem z diagnozą

Inne zaburzenia.

przez Ginny 07 lut 2015, 15:28
Witam. Od 1-1,5 miesiąca mam objawy choroby Hashimoto. Mam praktycznie wszystkie objawy tej choroby co było dla mnie olbrzymim zaskoczeniem. Robiłam sobie badania TSH, FT3 i FT4. Nie robiłam jeszcze anty-tpo i anty-tg. FT4 mam przy dolnej granicy, reszta niby w normie. Podczas usg wyszło, że lewy płat tarczycy mam o połowę mniejszy od prawego. Robiłam usg prywatnie (nie był to endokrynolog) i lekarz powiedział, że nie muszę iść do endokrynologa, bo wszystko jest dobrze. Po wyjściu z gabinetu zagadała do mnie pani z 5-6 letnią córeczką. Okazało się, że są na usg ponownie ponieważ ten lekarz stwierdził, że wszystko jest dobrze, a endokrynolog był zaskoczony i stwierdził, że to nie prawda. Dodatkowo opis badania zawierał tylko wymiary tarczycy i dwa zdania opisu, a słyszałam, że powinno być tego znacznie więcej.
Zostawiłabym to bez dalszej diagnozy, bo objawy sa podobne. Jednak oprócz objawów Hashimoto mam jeszcze problem z brakiem apetytu i ogromną sennością. Potrafię przespać 15 godzin. Potrafię również cały dzień funkcjonować na jogurcie. Nie mam apetytu (nawet jak boli mnie brzuch z powodu niejedzenia). Wszystko w siebie wmuszam. Boję się, że niedługo przestanę w ogóle jeść. Zamiast apetytu mam olbrzymie pragnienie (częsta suchość w ustach).
Wiem, że to nie jest forum typowo medyczne, ale zdaję sobie sprawę, że są tutaj osoby z różnym doświadczeniem. Może ktoś z was mógłby podpowiedzieć mi w jakim kierunku wykonać badania. Może ktoś z was miał podobne objawy i wie co mu jest?
I pytanie do osób z Hashimoto (jeśli takie tu są). Jakie badania jednoznacznie diagnozują Hashi? Tylko anty-tpo i anty-tg?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

przez medela 07 lut 2015, 19:00
Ginny, Diagnozuje wlasnie poziom przeciwcial (jak pisalas anty-tpo-tg) -przede wszystkim! + usg (najlepiej u endokrynologa), poczatkowo jeszcze TSH, T3, T4 moga byc w normie.Wiec koniecznie zrob te "przeciwciala". Pozdrawiam!
Jest tu chyba jeszcze inny watek poswiecony Hashimoto/mozesz poszukac.

Sortuj wg