Gonitwa myśli

Inne zaburzenia.

Gonitwa myśli

przez sailorka 04 lut 2015, 13:23
Mam tak, że żeby zapobiec gonitwie myśli, cały czas układam w głowie playlisty, wymieniam alfabetycznie imiona, sama ze sobą gram w X czy Y. Czy ktoś oprócz mnie ma tak?
Cześć, jestem czubkiem

Gonitwa myśli

przez stx 14 lut 2015, 22:56
ja jakoś na dłuższy czas nie moge skontrolować gonitwy myśli
stx

Gonitwa myśli

przez ryska 14 lut 2015, 23:04
liczę lub przypominam sobie piosenkę z dzieciństwa, rymowankę.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Gonitwa myśli

przez monooso 14 lut 2015, 23:16
Kurde taka gonitwa myśli to musi być coś pięknego... Miałem coś podobnego po pewnych środkach psychoaktywnych, czułem wtedy, że moja inteligencja znacznie wzrosła. Na co dzień mam odmienny problem, a mianowicie zbyt spokojny umysł i pustkę w głowie.
monooso

Gonitwa myśli

przez stx 14 lut 2015, 23:20
monooso, mam nadzieje że tylko żartujesz. to że jest gonitwa myśli, nie znaczy że te myśli są przydatne. jest wręcz odwrotnie u mnie, przeszkadzają one w prawidłowym myśleniu. myśli skaczą jak małpy na drzewach :evil:
stx

Gonitwa myśli

przez monooso 14 lut 2015, 23:22
stx, Nie jestem sobie tego w stanie wyobrazić. To dla mnie jakaś abstrakcja. Jak można nie kontrolować własnych myśli?! U mnie automatycznych myśli praktycznie nie ma, gdy sobie siedzę w domu i nie jestem narażony na żadne bodźce.
monooso

Gonitwa myśli

przez stx 14 lut 2015, 23:25
monooso, temat nazywa się gonitwa myśli, której ty po prostu nie masz i tyle
stx

Gonitwa myśli

przez ryska 14 lut 2015, 23:33
monooso to jest jak ciągłe przeciążenie mózgu! Bardzo wyczerpujące. I to się rzuca na wszystko, co się robi, odbija się na funkcjonowaniu, przekłada się na problemy w działaniu.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Gonitwa myśli

przez madlen92 14 lut 2015, 23:40
monooso, ano można nie kontrolować własnych myśli. Gonitwa myśli nie jest taka zła, ale lepsze to niż pustka w głowie. A jak wszystko się zmiesza i ruch nie jest nazwijmy to jednostajny to już w ogóle sajgon. Ja tak przynajmniej miałam i tak to odbierałam.
madlen92

Gonitwa myśli

przez monooso 14 lut 2015, 23:46
madlen92, Ja właśnie chciałbym aby czasami przeleciały mi przez łeb jakieś automatyczne myśli, jakieś pomysły, spostrzeżenia, nie wiem cokolwiek co nie będzie wyprodukowane przeze mnie, cokolwiek co mnie zaskoczy gdy tak sobie siedzę w domu. A ja praktycznie w ogóle nie myślę jeżeli nie zaangażuję w to świadomego działania. Nie wiem nawet czy to czego wymagam jest czymś wielkim, absurdalnym czy może naturalnym dla normalnych ludzi? No bo nie wiem jak normalni ludzie myślą.
monooso

Gonitwa myśli

przez stx 14 lut 2015, 23:50
na pewno chciałbyś przy krojeniu chleba zacząc mysleć o syutacji na ukraninie, za sekunde o inflacji w czechach, za 2 sekundy o lwach z warszawskiego zoo, a za sekunde o wierzeniach starożytnych egipcjan itd?
stx

Gonitwa myśli

przez monooso 14 lut 2015, 23:56
stx, Nie chciałbym popaść, aż w taką skrajność ale chciałbym rozbudzić trochę swój proces myślowy, wyrwać go z uśpienia.
monooso

Gonitwa myśli

przez stx 14 lut 2015, 23:58
a gonitwa myśli to właśnie ta skrajność
stx

Gonitwa myśli

przez monooso 15 lut 2015, 00:02
stx, Z tego co wiem to w takich przypadkach polecana jest praktyka medytacyjna.
monooso

Sortuj wg