Zryw miokloniczny w zaburzeniach snu

Inne zaburzenia.

przez slow_down 02 lut 2015, 07:33
Od jakiegoś czasu w trakcie zasypiania mocno doskwierają mi zrywy miokloniczne. Objawia się to nagłym kilkusekundowym zrywem mięśni, co skutkuje silnymi drganiami ciała. Czasami zdarza się to w środku nocy i zwykle wtedy łączy się to z uczuciem spadania przed snem.
Jakie są tego przyczyny i co z tym można zrobić? Myślałem o EEG, ale nie wiem czy jego obraz będzie poprawny, jeśli biorę lamotryginę. Ponoć pomaga piracetam i faktycznie w trakcie jego brania zrywów nie było, ale lek ten musiałem odstawić. Niegdyś pomagało 200mg karbamazepiny przed snem.
slow_down

przez magnolia84 02 lut 2015, 10:57
Czytałam o tym kiedyś artykuł w The Scientist i tego zrywu doświadcza większość ludzi. Było tam kilka teorii na ten temat, ale generalnie przyczyny nie są do końca znane.
Od kiedy biorę paroksetynę, te zrywy przybrały na sile i w ogóle są jakieś kosmiczne, bo nawet trudno mi to opisać :?
magnolia84

przez Absinthe 02 lut 2015, 13:12
slow_down, ktoś coś pisał o tym uczuciu spadania,sama tak miałam i mam teraz mniej chyba.Mioklonie tez mam,ale to powód natury fizycznej,odwołując się do tego co napisała magnolia84, to mi się wydawało kiedyś ze branie psychotropów ma na to wpływ
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg