Strach przed ciemnością

Inne zaburzenia.

Strach przed ciemnością

przez EmInQu 12 gru 2014, 08:24
nieboszczyk napisał(a):duchów nie ma.może być osobowość która zostaje po kimś kto zmarł.
Kto Ci to powiedział? ;)
Pluszowa napisał(a):Duchy nie istnieją, ale można je widzieć
Udowodnij. :smile:

SinnerInHeaven napisał(a): najgorzej jest tuż po zgaszeniu światła
W pierwszej kolejności to chyba następuje bezwarunkowa koncentracja na adaptacji do widzenia skotopowego, a dopiero potem człowiek uruchamia wyobraźnię inicjującą lęk/panikę. :P

Ogrom ludzi boi się wyobrażeń o tym, co może skrywać mrok. Ów lęk najczęściej dodatkowo potęguje naturalny instynkt przetrwania, cisza oraz wdrukowane w mózg obrazy( z horrorów, z mrocznych opowieści, z programów naukowych o zjawiskach paranormalnych, z książek itd......nawet muzyka o odpowiedniej częstotliwości dźwięków, czy iluzje optyczne mogą tak zniekształcić przekaz w neuronach, że człowiek przez pewien czas nie będzie radził sobie ze swoimi odczuciami, czy w gorszych przypadkach nawet omamami ). Ludzie bardzo często samoistnie/mechanicznie deformują widziany przez siebie mroczny byt nawet o tym nie wiedząc.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

Strach przed ciemnością

przez Druid 12 gru 2014, 11:19
EmInQu, a Ty udowodnij, że duchy istnieją, o. Nie mam dowodów na to, że nie istnieją, ale jednego widziałam 8)
Druid

Strach przed ciemnością

przez EmInQu 12 gru 2014, 11:43
Pluszowa napisał(a):EmInQu, jednego widziałam 8)

Piszesz, że duchów nie ma, ale jednego widziałaś? :mrgreen: Nie ogarniam. :mrgreen: :P
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Strach przed ciemnością

przez mark123 12 gru 2014, 13:31
Duchy, jako istoty z innych rzeczywistości, mogą istnieć.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Strach przed ciemnością

przez wiejskifilozof 12 gru 2014, 13:59
Są na tym świecie rzeczy,które się filozofom nie śniły.

Strach przed ciemnością

przez SinnerInHeaven 12 gru 2014, 15:33
Pluszowa, widziałaś, naprawdę? A możesz opowiedzieć jak to było czy to zbyt osobiste?
SinnerInHeaven

Strach przed ciemnością

przez Druid 12 gru 2014, 20:00
SinnerInHeaven, widziałam, ale nie jako człowieka, tylko granatową zjawę. Miałam wrażenie, że doświadczam podobnych emocji, jak on przed śmiercią. Był to "duch" samobójcy.
Druid

Strach przed ciemnością

przez SinnerInHeaven 12 gru 2014, 21:15
Pluszowa, Nie była to postać ludzka? Znaczy bez twarzy, nóg itp? I co bałaś się? Albo raczej jak bardzo się bałaś?
SinnerInHeaven

Strach przed ciemnością

przez Druid 12 gru 2014, 22:07
SinnerInHeaven, kształt człowieka, ale jednokolorowy i jakby z mgły. Nie byłam przerażona, zastanawiałam się co zrobić, żeby odszedł.
Druid

Strach przed ciemnością

przez SinnerInHeaven 13 gru 2014, 00:05
Pluszowa, i co jak to sobie tłumaczysz? wyobraźnia? zjawisko paranormalne? Zazdroszczę tego że nie byłaś przerażona bo ja bym no nie wiem nie chce pisać co bym zrobił bo nie wiem... pewnie uciekał albo totalny paraliż. I co zrobiłaś żeby znikł? Obstawiam że nic i sam rozpłynął się w powietrzu. Ale teraz na serio: widziałaś tego ducha czy mnie wrabiasz? :smile:
SinnerInHeaven

Strach przed ciemnością

przez Druid 13 gru 2014, 00:36
SinnerInHeaven, widziałam i czułam jego smutek i samotność. Siedział obok mnie na łóżku z opuszczoną głową. Chyba chciał, żebym poznała przyczynę jego śmierci.

tzn.wiem, że sama go stworzyłam. Poczytaj o tulpach (duch co prawda nie był tulpą) zanim zaczniesz się bać swojej wyobraźni.Aha, Ty już się boisz... :bezradny:
Druid

Strach przed ciemnością

przez SinnerInHeaven 13 gru 2014, 02:24
Pluszowa, i poznałaś tą przyczynę? No właśnie nie mógł być tulpą bo to istota którą sami kreujemy w naszej świadomości i ona cały czas mieszka z nami. Przeczytałem jakies 30 minut temu :).

Czy się boję? Pewnie tak, jest noc i czytanie o tulpach to średni pomysł. Ale ja tak mam że lubię sobie szkodzić czasem. Kiedyś dużo czytałem o Slenderze i oglądałem jakieś filmy na youtube. No i potem przez tydzień nie wchodziłem do lasu. A jak tam pojechałem po tygodniu to zza zakrętu wyłoniła mi się smukła postać stojąca nieruchomo z rozłożonym rękami...creepy...nie wiedziałem czy mam jechać czy się zatrzymać ale później się pokapowałem że ta kobieta po prostu stoi na tej drodze i trzyma tak śmiesznie ręce bo coś psu chce rzucić...także łatwo panikuje i kiedyś naprawdę wystawię się na pośmiewisko już nie anonimowo tak jak na forum ale publicznie...Bartek więcej zdrowego rozsądku tak sobie teraz muszę mówić. To nie Slender on jest tylko na Youtube tam sobie żyje. W lesie go nie ma.
SinnerInHeaven

Strach przed ciemnością

przez Druid 13 gru 2014, 10:38
SinnerInHeaven, złożył przysięgę małżeńską; wydarzyło się coś, co sprawiło że już nie był w stanie kochać żony i tym samym dotrzymać słów przysięgi. Był zdradzany i oszukiwany przez ukochaną osobę.

Odwiedzasz czasem psychiatrę?
Druid

Strach przed ciemnością

przez wieczniesmutny 13 gru 2014, 18:07
Ja od ka pamiętam zawsze bałem się ciemności, nie mówiąc już aby iść wieczorem do piwnicy. Gdy przyszła choroba to mogę nawet sam zejść wieczorem do piwnicy nawet bez latarki.

Sortuj wg