Młody a zagubiony

Inne zaburzenia.

Młody a zagubiony

przez Fermalen 06 gru 2014, 19:29
Wciaz nie moge dojsc gdzie dokladniej lezy Twoj problem. Masz problem z grupka osob, ale z jedna nieznajoma nie? A moze tylko wtedy, gdy ktos Cie uprzedzi przed wizyta nieznajomych? Dodatkowo tez napisz, czy nie masz jakichs przykrych przezyc z tym zwiazanych, jak np. wysmiewanie sie z Ciebie, odrzucenie przez grupe itp. Tak samo czy masz takowe z klubem.

Kolega mówił o imprezie na miesiąc przed ale już wtedy wiedziałem, że nie przyjdę. Tak właśnie z nieznajomą grupą lub taką z która pomyśle że nie bd miał o czym gadać bo czasem się widywaliśmy,podaliśmy sobie rękę ale żadnych lepszych kontaktów nie mieliśmy. Klub też dużo ludzi nie znam ich, stres, nie wiem czy będę się tam dobrze bawił. Nie byłem nigdy wyśmiewany chociaż w technikum koledzy niektórzy mieli różne żarciki powtarzane 1000 razy i już mnie to irytowało, ale nic takiego co by mogło mi wykrzywić psychę. Od podstawówki miałem swoją grupę przyjaciół, potem w gimbazie wszyscy się dogadywali i w tech gorzej ale czas minął dzięki paru osobom (tym gorzej że średnio interesowała mnie gastronomia, myślałem o zmianie szkoły na ogólną ale było za późno).

Pominales pytanie o tym, czy cokolwiek wzbudza w Tobie emocje. To wazne, bo jezeli masz anhedonie/apatie, to nic dziwnego, ze nie mozesz znalezc zainteresowan.
Fajnie, ze cwiczysz mimo wszystko. To podnosi pewnosc siebie, podnosi tescia i pobudza endorfiny do pracy. Tutaj tylko napomkne, bys cwiczyl cale cialo[to wazne, by uniknac m.in. kontuzji] i zaczynac od duzych grup miesniowych[najwiekszy odzew ciala pod wzgledem m.in. tescia].

No wzbudza to we mnie emocje bo jak ukończę plan treningowy na dziś i mogę przejść do następnego to jestem z siebie zadowolony, ponad to zawsze kręciła mnie muzyka mimo, że nie mam ciekawej barwy głosy do śpiewania to internety mnie przekonały, że mogę polepszyć swoje umiejętności dzięki pracy i rzeczywiście ponad miesiąc już ćwiczę. To chyba można uznać za kolejną rzecz wzbudzającą emocje bo od małego gdy tylko mi puszczano muzykę to był spokój na 2 godziny :D

Alez kazdy czlowiek jest wyjatkowy, nie zauwazyles tego jeszcze? Kazdy ma w sobie cos szczegolnego. I nie, nie trzeba spelaniac tych warunkow, aby byc z kims.
Jasne, ze niektore cechy ulatwia Ci kontakt z kobietami[jak wlasnie np. pewnosc siebie], ale to nie jest warunek konieczny.
Dlaczego uwazasz inaczej?

Na dłuższą metę nie wystarczą ładne oczka, trzeba zaimponować czymś więcej bo kobieta uzna że już wszystko o mnie wie znudzi się i no sorry ale koniec love story. Ale nie będę więcej mówił na ten temat jak nie mam doświadczenia uznam to co powiedziałeś ja tylko pisze swoje zdanie. Sympatycznie by było gdyby jakaś kobieta się wypowiedziała na ten temat ale nikomu już chyba się nie będzie chciało przekopywać przez ten spam ;d.

Rownie dobrze mozesz isc na NFZ. Troche sie czeka[zalezy jak szybko znajdziesz termin, u mnie 2-3 tygodnie, a zyje w sredniej wielkosci miescie], ale im dluzej zwlekasz, tym dluzej czekasz.
Sprawy z psychika nie nalezy bagatelizowac[dam Ci przyklad samego siebie, w wieku 16 lat rozpoczalem swoja 'przygode' z apatia, gdzie gdybym wtedy zglosil sie do psychologa, to pewnie teraz bylbym zdrowy, bo problem byl malutki, teraz<po 4 latach> kompletnie nie odczuwam emocji i musze wykonac 1000x wiecej roboty, by z tego wyjsc, a i tak to nie jest pewne].
I nie chodzi tylko, ze zle sie czujesz czy nie. Ale wiele rzeczy pozostaje w podswiadomosci, ktore na nas oddzialuja, jak np. sytuacja z Twoim ojcem - to mialo na Ciebie ogromny wplyw, tylko sobie nie zdajesz sprawy, zwlaszcza, ze im mlodziej wystapia objawy, tym wieksza rola genow w tym. Taki specjalista pozwoli Ci lepiej zrozumiec samego siebie, jak i rozpoczac prace nad samym soba.
To oczywiscie Twoja decyzja, jednak namawiam Cie na taka wizyte. Ta osobe obowiazuje tajemnica, a Ty mozesz wyjsc w kazdej chwili.

Masz rację, zainteresuję się tym i pomyślę nad tym poważniej.
When my mind stops thinking
And my eyes stop blinking
I hope...
Somebody's there

Młody a zagubiony

przez Ricah 07 gru 2014, 11:22
Fermalen napisał(a):Kolega mówił o imprezie na miesiąc przed ale już wtedy wiedziałem, że nie przyjdę. Tak właśnie z nieznajomą grupą lub taką z która pomyśle że nie bd miał o czym gadać bo czasem się widywaliśmy,podaliśmy sobie rękę ale żadnych lepszych kontaktów nie mieliśmy. Klub też dużo ludzi nie znam ich, stres, nie wiem czy będę się tam dobrze bawił. Nie byłem nigdy wyśmiewany chociaż w technikum koledzy niektórzy mieli różne żarciki powtarzane 1000 razy i już mnie to irytowało, ale nic takiego co by mogło mi wykrzywić psychę. Od podstawówki miałem swoją grupę przyjaciół, potem w gimbazie wszyscy się dogadywali i w tech gorzej ale czas minął dzięki paru osobom (tym gorzej że średnio interesowała mnie gastronomia, myślałem o zmianie szkoły na ogólną ale było za późno).

Czyli w koncu doszlismy do sedna problemu:). Takie rzeczy raczej uznaje sie za lęki[sam mialem podobnie, choc nie uznawalem tego za lęk, bardziej za strach, to psychiatra tak to uznal - mozesz miec nerwice na tle lękowym, ale do stwierdzenia tego potrzebny specjalista] i leczy sie je psychoterapia i lekami[tylko tutaj warto by bylo trafic na dobrego psychiatre, coby nie popsul psychiki], a ze zwyklych metod jakie przynajmniej ja znam - zielona herbata, poprawianie pewnosci siebie i samooceny i po prostu doswiadczenie. Doswiadczenie daje Ci tez duzo informacji, bo np. mozesz dojsc do wniosku, ze to raczej normalne, ze nie masz o czym rozmawiac z grupka osob, ktorych nie znasz - wtedy lęk sie zmniejsza.

Fermalen napisał(a):No wzbudza to we mnie emocje bo jak ukończę plan treningowy na dziś i mogę przejść do następnego to jestem z siebie zadowolony, ponad to zawsze kręciła mnie muzyka mimo, że nie mam ciekawej barwy głosy do śpiewania to internety mnie przekonały, że mogę polepszyć swoje umiejętności dzięki pracy i rzeczywiście ponad miesiąc już ćwiczę. To chyba można uznać za kolejną rzecz wzbudzającą emocje bo od małego gdy tylko mi puszczano muzykę to był spokój na 2 godziny :D

Zatem to jest jakis dobry poczatek. Warto zaglebic sie w te dziedziny, skoro wzbudzaja w Tobie najwiecej pozytywnych emocji, a przy okazji szukac nowych, bo moze cos bardziej Cie wkreci:)?

Fermalen napisał(a):Na dłuższą metę nie wystarczą ładne oczka, trzeba zaimponować czymś więcej bo kobieta uzna że już wszystko o mnie wie znudzi się i no sorry ale koniec love story. Ale nie będę więcej mówił na ten temat jak nie mam doświadczenia uznam to co powiedziałeś ja tylko pisze swoje zdanie. Sympatycznie by było gdyby jakaś kobieta się wypowiedziała na ten temat ale nikomu już chyba się nie będzie chciało przekopywać przez ten spam ;d.

Nie jestem tez zadnym autorytetem w tej dziedzinie, takze moje slowa nie sa ostateczne. Nie wiem po prostu co sprawia, ze masz tak negatywne mysli na ten temat? Nasze mysli ksztaltuja po trochu nasze zycie, a z Twoimi myslami mozesz sabotowac swoje zwiazki i w ten sposob jeszcze bardziej sie utwierdzac w tym przekonaniu[zamkniete kolo]. Z wlasnego doswiadczenia - bylem raczej przeciwienstwem meskiego faceta[nie, ze hipster czy pedal, ale malo pewny siebie, zakompleksiony itd.], a znalazlem piekna dziewczyne. No i sposob z ostatniego zdania chyba najlepiej by na Ciebie jeszcze podzialal.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Młody a zagubiony

przez Fermalen 07 gru 2014, 22:32
To co zrobię na dniach to wypiszę sobie przy pomocy znajomych te dobre cechy, wpoję je sobie a co do leczenia lekami to jakoś słabo to widzę bo trafię na psychologa, który będzie chciał mieć z głowy da pierwsze lepszy pigsy i będę miał wykrzywioną psychę w wieku 20 lat. Te myśli pewnie z tego powodu, że nie myślę w sposób pozytywny, że jestem wystarczająco dobry. Tak z ciekawości, ile masz teraz lat i jak sobie radzisz z tymi problemami?
I hope...
Somebody's there

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Młody a zagubiony

przez Ricah 08 gru 2014, 00:11
Najpierw samemu zrob taka liste. W ten sposob uswiadomisz sobie te cechy. Wejdz tez w Internet i znajdz jakies cechy - zastanow sie na ile pasuja do Ciebie. Potem ewentualnie zrob to ze znajomymi.
Po pierwsze psycholog[oraz psycholog i psychoterapeuta to tez nie to samo] nie jest lekarzem, nie ma wyksztalcenia medycznego. Takowe ma psychiatra i tylko on moze przepisywac leki. Warto to rozrozniac.
Jesli mam byc szczery, to Twoje obawy nie sa glupie. Leczenie psychiki lekami jest najczesciej metoda prob i bledow, gdzie teraz jest boom na SSRI, ktore maja sporo ubokow. Warto poczytac opinie o lekarzach, poszukac kogos dobrego w swojej okolicy. Wlasna znajomosc tematu w tym zakresie tez duzo by dala, bys nie dal sobie wcisnac np. leku, ktory ewidentnie tylko by pogorszyl objawy. Jednak tematyka mozgu, psychiki, farmaceutykow itd. jest tematem ciezkim i rozleglym.
Zamiast tego mozesz sprobowac sobie od psychoterapii, ktora jest o wiele bezpieczniejsza pod tym wzgledem.

Co do mnie. Mam 20 lat, glownym problemem jest apatia[pod wzgledem emocji] jak pisalem, aktualnie biore reboksetyne[NRI], chociaz namawiam lekarza do innego leku i od jutra zaczynam grupowa psychoterapie[ktora to podobno jest duzo intensywniejsza od indywidualnej]. Poza tym ucze sie samego tematu, by nie dac sobie wcisnac np. kolejnego SSRI, ktory to wczesniej powiekszyl mi ówczesna anhedonie. Trzeba walczyc z problemami:)
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Młody a zagubiony

przez Fermalen 08 gru 2014, 06:49
Tobie życzę powodzenia i powrotu w pełni do zdrowia a ja mam nadzieję, że znajdę i na siebie metodę. A może ktoś jeszcze się wypowie? ; o
I hope...
Somebody's there

Sortuj wg