Niedoczynność tarczycy/hashimoto a skutki uboczne

Inne zaburzenia.

przez ruda-grazyna 22 lis 2014, 22:24
Temat zwłaszcza dla dziewczyn,które mają wymienione wyżej choroby. Piszę na tym forum,ponieważ sama po sobie wiem,że zaburzenia hormonalne potrafią nieźle namieszać w psychice. Zanim zostałam zdiagnozowana,miałam stany lękowe,może nawet nerwicę lekową(stwierdzam to sama po objawach,gdyż nie byłam z tym u psychologa) w każdym bądź razie psychicznie czułam się wykończona i bardzo rozkojarzona.
Teraz mam unormowane hormony,ale zastanawiam się,czy to co dzieje się ze mną,nie jest związane jednak z Hashimoto. Gdzieś wyczytałam,że syntetyczne hormony tarczycy mogą powodować skoki ciśnienia(często mam podwyższone). Mam swoje lepsze i gorsze dni,ale tak w sumie raczej ma większość z ludzi,niezależnie od poziomu hormonów. Ostatnio obawiam się,że znów rozchwiałam się hormonalnie,bo znam już te objawy i to mi na to wskazuje. Musze chyba udać się do swojej endokrynolog.
Chciałabym,aby wypowiedziały się osoby,które to dotyczy w jakiś sposób-zwłaszcza chodzi mi o opisanie dokuczliwych objawów,jakie wam towarzyszą,nawet pomimo zażywania leków.
To chyba tyle. Wiem,że chaotycznie,ale jakoś mam dziwny nastrój i ciężko mi się skoncentrować.

przez Psychoanalepsja_SS 08 gru 2014, 12:31
Matka ma niedoczynność i jest dosyć 'nerwowa', z kapryśnym nastrojem. Do tego mocno irytująca :).

Sortuj wg