jak radzić sobie z gniewem?

Inne zaburzenia.

przez wiejskifilozof 17 paź 2014, 09:48
Ja uwielbiam zwierząt.Wczoraj poznałem,kilka fajnych.Choćby ryjówka nikobarska.

przez noszila 17 paź 2014, 11:14
lucy1979 napisał(a):szczególnie faceci są dla mnie przedziwni, tacy dwulicowi, powiedzą wszystko byle zaciagnac kobiete do łozka. Ostatnio znowu uwierzyłam w te kłamstwa. I mam złamane serce :(

Oj nie tylko faceci. To też zależy od relacji jaka ma miejsce. Zgodzę się z Tobą w kwestii tego, że na ogół facetom chodzi tylko o jedno. Żeby nie było, nie mam nic do sexu, nie obchodzi mnie, że ktoś umawia się z obcą osobą na szybki numerek bez zobowiązań. Ich sprawa. ALE niech to będzie od razu ustalone, a nie taka sytuacja, że facet mydli oczy głupią gadką "bo ja szukam kogoś na poważnie" tylko po to by uśpić czujność kobiety, a potem i tak wszystko jak zwykle sprowadza się do tego samego...
Z kolei jednak jeśli chodzi o relacje zawodowe, to o stokroć bardziej wolę pracować z facetami. Miałam okazję być zatrudnioną w firmie, w której przeważali faceci (na grupę kilkunastu osób przypadały jakieś 3-4 dziewczyny) oraz w innej, w której z kolei były same kobitki. W tej drugiej sama zrezygnowałam z pracy. Atmosfera nie do wytrzymania. Wyścig szczurów, obgadywanie za plecami, zmyślone donosy do kierownictwa, dwulicowość, obrabianie tyłka, włażenie w d... kierowniczce, docinki itp. itd. CHORE.
W tej pierwszej zupełnie inna atmosfera. Więcej humoru, normalnych rozmów, wzajemna pomoc, profesjonalne podejście do pracy, szacunek wzajemny.
Mimo, że jestem kobietą, to za żadne skarby nigdy więcej nie chcę pracować w miejscu, w którym przeważającą liczbę osób stanowią kobiety.
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez beladin 17 paź 2014, 11:41
lucy1979 Uwierzyłaś w to, w co chciałaś uwierzyć.

noszila, Powiedzenie, że facetom chodzi o jedno jest nieprawdziwe .. tu chodzi o priorytety. Kobiety przede wszystkim potrzebują poczucia bezpieczeństwa, bliskości i miłości i do tego dążą. Dla mężczyzn na pierwszym planie jest przede wszystkim kontakt fizyczny. To są biologicznie uwarunkowane potrzeby. Tu nic się mnie zmieniło od setek tysięcy lat.
Z drugiej strony kobiety regularnie wykorzystują swoje walory, seksualną mowę ciała by przyciągnąć uwagę mężczyzn ..wręcz zapraszają do seksu, a potem dziwią się, że facet na tym skupia swoją uwagę.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adel 17 paź 2014, 11:55
beladin, protetuje :D nie wszystkie kobiety skupiaja sie na tym zeby przyciagnac uwage mezczyzn w wiadomym celu...nadal mam nadzieje, ze sa wsrod Was tacy faceci, ktorzy potrafia myslec o nas w bardziej uczłowieczony sposob :mrgreen:
I'm toxic...

przez beladin 17 paź 2014, 11:58
adel, Nie zrozumiałaś mnie. Chciałem pokazać ten paradoks. Kobiety wykorzystują walory seksualne, by przyciągnąć faceta w typowym dla kobiet celu, nieseksualnym. W ten sposób kobiety wysyłają komunikat "potrzebuję seksu", a w rzeczywistości chcą czegoś innego.
beladin

przez madlen92 17 paź 2014, 12:17
lucy1979 napisał(a):szczególnie faceci są dla mnie przedziwni, tacy dwulicowi, powiedzą wszystko byle zaciagnac kobiete do łozka.

Faceci dwulicowi? Dokładnie to samo należy powiedzieć o kobietach, zwłaszcza o kobietach. Dwulicowość to domena kobiet. Bardzo się cieszę, że jestem takim unikalnym rodzynkiem w tym towarzystwie, haha. Facet to facet chce wiadomo czego, heh. Za to kobieta ile chce! Nie chodzi mi już o seks. Mają cały wachlarz różnych intencji, motywów co czyni je często naprawdę dwulicowymi bo gdy się zorientujesz czego taka chce od ciebie i innych to masz często już pozamiatane, jesteś zmanipulowana. Dlatego oglądam się za pracą gdzie byłaby znaczna przewaga facetów, z nimi się lepiej pracuje i dogaduje, jw. Oczywiście nie chce mówić, że takich rodzynków jak ja jest mało :P, bo wiele kobiet jest naprawdę ok, ale jeśli można przydzielić komuś tę dwulicowość to właśnie kobietom.
madlen92

przez mark123 17 paź 2014, 12:32
lucy1979 napisał(a):Jak można zwierzat nie lubic? :twisted:

Efekt zaburzeń; tak jak np. mizoginia to irracjonalna wrogość do kobiet tak np. mizokynia to irracjonalna wrogość do psów.
Twoje pytanie ma taki sam sens, jak zadanie pytania np. arachnofobikowi jak można się bać pająków.
Ostatnio edytowano 17 paź 2014, 12:37 przez mark123, łącznie edytowano 2 razy
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez adel 17 paź 2014, 12:33
beladin, ok zgodze sie, rzeczywiscie wiele z kobiet niestety w ten sposob ''poluje'' na facetow...co nie znaczy, ze wszystkie :D
I'm toxic...

przez noszila 17 paź 2014, 12:41
Po prostu mamy nawzajem o sobie wyrobione jakieś zdanie, często oparte na doświadczeniu, trochę na opowieściach znajomych. Ale trudno nie zgodzić się z tym, że faktycznie czasem po prostu wysyłany sygnał jest odbierany jako przekaz różniący się od tego jaki był zamierzeniem nadawcy.

Przekaz treści: nadawca --> komunikat/przekaz --> odbiorca --> komunikat zwrotny
Niezwykle uproszczony, bo ileż jest tam jeszcze rzeczy typu "kodowanie", "szum informacyjny", "kontekst", itd. itp.
No czasem po prostu zwyczajnie się nie rozumiemy heh. Szyfrujemy/kodujemy komunikat swoimi metodami, a ktoś odbiera go takimi narzędziami, jakie posiada. Dlatego nie trudno o pomyłkę.

-- 17 paź 2014, 12:47 --

beladin napisał(a):noszila, Powiedzenie, że facetom chodzi o jedno jest nieprawdziwe .. (...)
Z drugiej strony kobiety regularnie wykorzystują swoje walory, seksualną mowę ciała by przyciągnąć uwagę mężczyzn ..wręcz zapraszają do seksu, a potem dziwią się, że facet na tym skupia swoją uwagę.

Może źle się wyraziłam. Chodziło mi o to, że najczęściej faceci szukają tylko i wyłącznie kontaktu fizycznego, nie mówię, że zawsze. Ponadto nie oceniam negatywnie tego ich poszukiwania. Napisałam, że wszystko jest ok, jeśli obie strony relacji jasno komunikują w jakim celu się spotykają. Po prostu nie podoba mi się sytuacja, w której facet przekonuje kobietę do siebie tekstami "myślę o poważnym związku", "szukam kogoś na stałe" do momentu, w którym nie znajdą się w łóżku. Jeśli kobieta zbyt szybko mu nie ulegnie to taki facet rezygnuje bo nie dostał tego czego oczekiwał. Mam nadzieję, że teraz lepiej ubrałam w słowa swoje myśli :)

Masz też rację,że kobiety czasem korzystają z tej seksualnej mowy ciała jak to ująłeś. Robią to wiedząc, że w taki sposób najłatwiej (chyba?heh) osiągnąć zainteresowanie ze strony faceta. ALE również nie rozumiem, skąd potem u kobiety zdziwienie, że facet chce sexu, skoro w typowo cielesny sposób sama go na to namawiała.

Zgody pewnie w tym temacie nie będzie, każdy będzie widział wady u strony przeciwnej ;)
Esci10
Kweta25

przez beladin 17 paź 2014, 12:51
adel, Z tego co widzę większość kobiet to robi, choć jakaś część jest tego nieświadoma. Przykładowo bluzka z dekoltem czy buty na obcasie to typowe działanie proseksualne (eksponowanie piersi, przedłużenie nóg), choć są kobiety, które uważają, że facet nie powinien traktować tego jako zaproszenie do seksu. To nie zmienia faktu, że na poziomie instynktów właśnie tym to jest.
Spora część kobiet jest nieświadoma tego, ze malując usta, zarzucając włosami, eksponując szyję, uwypuklając biodro, pokazując wewnętrzną stronę nadgarstka również wysyłają takie sygnał. Faceci zwyczajnie odpowiadają na te sygnały, a kobiety mówią o nich, że "chodzi im tylko o jedno"
beladin

przez ladywind 17 paź 2014, 13:12
heh to ja bedac w depresji nie robie nic z tych rzeczy :P mozna powiedziec ze odstaraszam swoim wyglądem
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez adel 17 paź 2014, 13:22
ladywind, ja robie wiekszosc z tych rzeczy :mrgreen: :mrgreen: to jestem ta nieswiadoma ''napalona'' hihihihiihi :mrgreen: :?:

beladin, teraz to mnie zmartwiles :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;)
I'm toxic...

przez noszila 17 paź 2014, 13:26
beladin napisał(a):adel, Z tego co widzę większość kobiet to robi, choć jakaś część jest tego nieświadoma. Przykładowo bluzka z dekoltem czy buty na obcasie to typowe działanie proseksualne (eksponowanie piersi, przedłużenie nóg), choć są kobiety, które uważają, że facet nie powinien traktować tego jako zaproszenie do seksu. To nie zmienia faktu, że na poziomie instynktów właśnie tym to jest.
Spora część kobiet jest nieświadoma tego, ze malując usta, zarzucając włosami, eksponując szyję, uwypuklając biodro, pokazując wewnętrzną stronę nadgarstka również wysyłają takie sygnał. Faceci zwyczajnie odpowiadają na te sygnały, a kobiety mówią o nich, że "chodzi im tylko o jedno"

beladin no proszę Cię, to jak my mamy chodzić, ubierać się i wyglądać? Czy fakt, że kobieta pomaluje usta czerwoną szminką, tak samo paznokcie lakierem, rozpuści włosy i założy spódnicę i szpilki oznacza, że równie dobrze mogłaby nieść transparent z napisem "mam ochotę na sex? który mnie bierze?!" ???

W tym wypadku się z Tobą nie zgodzę zupełnie.
Esci10
Kweta25

przez beladin 17 paź 2014, 13:38
noszila, Różnice biologiczne między płciami determinują pewne zachowania ..dlatego kobiety przeważnie widzą w osobie z którą idą do łóżka potencjalnego partnera, a mężczyźni nie koniecznie. Kiedy mówię "chciałbym poważnego związku" określam tylko jakie są moje nadzieje, a Ty przez pryzmat swojej kobiecości błędnie traktujesz to jako obietnicę skierowaną bezpośredio do Ciebie. W ogóle rozmawianie o seksie w kategoriach "jeśli obiecasz, że mnie pokochasz to zrobię Ci dobrze" jest dla mnie dosyć zabawne :)

W ogóle dziewczyny z kim Wy się spotykacie, że macie takie niedobre zdanie o mężczyznach.. ;)
beladin

Sortuj wg