Poczucie atrakcyjności

Inne zaburzenia.

Poczucie atrakcyjności

przez Candy14 05 paź 2014, 18:36
i_am_a_legend, zgadzam sie z wszystkim co napisales
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Poczucie atrakcyjności

przez jetodik 05 paź 2014, 19:24
bittersweet,
Interpretacja i odbiór zachowania innych ludzi są bardzo subiektywne; jezeli ktos postrzega sie jako nieatrakcyjnego i 1000 osób moze mu składac hołdy, a on w to i tak nie uwierzy, np bedzie uwazał ze to żarty albo bagatelizował.

zgadza się dlatego należy tak jakby z dystansu zauważać sygnały i oceniać je...żeby ta ocena była adekwatna do rzeczywistości.

Ale z silnego poczucia wlasnej wartosci moze tez wypływać przekonanie, ze jest sie atrakcyjnym potencjalnym partnerem/partnerka :arrow: jestem wartosciowa osoba :arrow: jako wartosciowa osoba jestem atrakcyjnym obiektem dla płci przeciwnej.

tak, jednak to będzie poczucie potencjalnej atrakcyjności, które nie musi być zbieżne z poczuciem faktycznej atrakcyjności, opartym na tym co jest.
przykładowo: "gdyby tylko zechciały mnie bliżej poznać, spędzić ze mną weekend wtedy odkryłyby różne moje cechy i zaczęły postrzegać jako atrakcyjnego (poczucie kontrfaktycznej/potencjalnej atrakcyjności), jednak z góry mnie odrzucają i wciąż odbierają mnie jako nieatrakcyjnego (poczucie faktycznej atrakcyjności)".

jasne, można sobie wtedy powiedzieć nie wiedzą co tracą, co może być prawdą, ale jednocześnie trudno się wtedy oszukiwać, że jest się atrakcyjnym, wbrew temu, że w gruncie rzeczy dla nikogo nie stanowimy atrakcji.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Poczucie atrakcyjności

przez Arasha 05 paź 2014, 19:44
jetodik napisał(a):Arasha,
Mojemu poczuciu atrakcyjności sprzyjają PW od facetów z tego forum

ja nie mogę Ty to masz powodzenie :brawo:
mogłabyś zdradzić autorce swoje tajniki uwodzenia 8)

jetodik To nie do końca tak jest ... Ja właściwie nie wiedzieć kiedy zaczęłam czerpać przyjemność, pisząc i dostając odp. na PW od facetów. Mnie tam do tej pory takie sprawy w ogóle zwisały i powiewały. Faceci się dla mnie nie liczyli, byłam zdeklarowanym singlem, a i depresja dołożyła swoje, to i miałam swój wygląd w dupie. Nigdy nie przywiązywałam uwagi do ubioru, a wręcz nie wyobrażałam sobie czuć się atrakcyjną dla kogoś ... czułam, że to by było żenujące dla mnie w jakimś sensie :shock: I dopiero korespondencja z jednym forumowiczem zmieniła mi postrzeganie na siebie, świat, facetów ... ale chyba nawiązałam znajomość z najmniej odpowiednim gościem, który od pewnego czasu ma mnie totalnie w dupie ( nawet mi raz napisał, że on sie szybko do wszystkiego zniechęca ... wcześniej pisał co innego :? , ale to już inna kwestia ), nawet nie raczy pojawić się na forum. Wiem, że ma swoje zaburzenia, uzależnienia, osobowość unikającą i pełno innych rewelacji w zanadrzu ... a mnie sie zachciało go sprowadzić na drogę cnoty :roll: Naiwności ! Ale dalej o nim myślę ... zupełnie nie wiem po jasną cholerę :bezradny: Próbuję wrócić na zwykłe tory, czyli nauka, nauka i nauka, ale to nie takie proste, bo mi się nieco w głowie poprzestawiało i sama nauka mi już nie wystarcza ...

jetodik A od Ciebie nie dostałam jeszcze żadnego PW :pirate: ! Jak to jest ???
Ostatnio edytowano 05 paź 2014, 19:47 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Poczucie atrakcyjności

przez Candy14 05 paź 2014, 19:45
tak, jednak to będzie poczucie potencjalnej atrakcyjności, które nie musi być zbieżne z poczuciem faktycznej atrakcyjności, opartym na tym co jest.

Jezeli ma sie poczucie bycia atrakcyjnym pod roznym wzgledami przynajmniej nie bedziemy żebrac o akceptacje akceptujac siebie samego.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Poczucie atrakcyjności

przez i_am_a_legend 05 paź 2014, 20:11
A epilog tej atrakcyjnej historii jest taki, że najcenniejsze jest bycie adorowanym, kochanym przez osobę, którą również darzymy uczuciem. Nawet najbardziej narcystyczna osoba dojdzie kiedyś do wniosku, że podobanie się ogółowi nie daje spełnienia i jest, po części, grą pozorów.

Dbając o własną atrakcyjność (fizyczną, umysłową, duchową) nie warto zatem być zbyt surowym dla siebie, bo i tak, prędzej czy później, znajdzie się ktoś, kto dostrzeże w nas kogoś wyjątkowego. :great:
i_am_a_legend

Poczucie atrakcyjności

przez Pieprz 05 paź 2014, 20:14
i_am_a_legend, bardzo fajnie napisane, muszę to sobie wziąć do serca.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Poczucie atrakcyjności

przez Candy14 05 paź 2014, 20:17
i_am_a_legend, :brawo:

Poczucie atrakcyjności

przez Pieprz 05 paź 2014, 20:18
Candy14 napisał(a):

Jezeli ma sie poczucie bycia atrakcyjnym pod roznym wzgledami przynajmniej nie bedziemy żebrac o akceptacje akceptujac siebie samego.

Nie żebrzę. Nie musisz być nieprzyjemna.
Król Balu

Poczucie atrakcyjności

przez jetodik 05 paź 2014, 20:29
Arasha,

Próbuję wrócić na zwykłe tory, czyli nauka, nauka i nauka, ale to nie takie proste, bo mi się nieco w głowie poprzestawiało i sama nauka mi już nie wystarcza ...

czyli forum rozbudziło w Tobie żar :o no ciekawa historia, ale to dobrze czy źle?
może z czasem dopiero będziesz mogła to rzetelnie ocenić.

jetodik A od Ciebie nie dostałam jeszcze żadnego PW :pirate: ! Jak to jest ???

ja nie jestem wyznacznikiem bo jestem mniej kontaktowy niż inni ludzie ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Poczucie atrakcyjności

przez Candy14 05 paź 2014, 20:29
Pieprz, czy tam zobaczyles swoj nick? Pialismy z jedotikiem ogolnie a nie personalnie

Poczucie atrakcyjności

przez tahela 05 paź 2014, 20:49
Poczucie atrakcyjnosci wiaze sie z poczuciem wlasnej wartosci, ale bez poczucia wlasnej wartosci nie ma sie poczucia atrakcyjnosci, to ,ze sie jest fajnym jest pochodna wlasnej wartosci, przewaznie, jesli ktos buduje poczucie wartosci tylko na poczuciu atrakcyjnosci to naprawde nie ma poczucia wlasnej wartosci, bo wszystko jest uzaleznione od opinii innych na jego temat a prawdziwe poczucie wartosci nie jest zalezne od opinii osob trzecich.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Poczucie atrakcyjności

przez Candy14 05 paź 2014, 20:57
jesli ktos buduje poczucie wartosci tylko na poczuciu atrakcyjnosci to naprawde nie ma poczucia wlasnej wartosci,

No wlasnie

Poczucie atrakcyjności

przez tahela 05 paź 2014, 21:02
Candy14,
:mrgreen:
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Poczucie atrakcyjności

przez Pieprz 05 paź 2014, 21:39
Candy14 napisał(a):Pieprz, czy tam zobaczyles swoj nick? Pialismy z jedotikiem ogolnie a nie personalnie

Nie musiałem, Ty lubisz w takim zaowalowany sposób mi przekazywać czasem informacje 8)
Król Balu

Sortuj wg