ADD u dorosłego? Badanie QEEG

Inne zaburzenia.

przez soroz30 21 wrz 2014, 20:00
Z racji tego, że spełniam wszystkie "warunki" w wielu testach na ADHD i po sugestii mojej psychoterapeutki, że rzeczywiści mogę mieć niezdiagnozowany taki problem w dzieciństwie i propozycji ewentualnego wspomagania się farmakologicznie wybralem sie do psychiatry, ale zostałem "zlany". Odpuściłem sobie temat, ale z racji tego, że problemy pozostały zapisałem się na próbę na biofeedback. No i miałem wykonane badanie qeeg i niedługo zacznę treningi. Dostałem opinię, gdzie jest napisane w skrócie tak (mężczyzna 27 lat):
- Delta podwyższona na całym obszarze kory mózgowej
- w obszarze czołowym amplitudy Theta podwyższone ponad normę, przede wszystkim w Fz. Theta/Beta w Fz: 3,40, Theta/ SMR w Fz 4,30
- rozkład Alfa prawidłowy, udział w spektrum zaniżony poniżej normy, Alfa/SMR w normie
- zakres niskiej bety w pasie czołowym i centralnym zanizony udzial w spektrum 5-8%, w Fz 5,1%. Wartosci amplitud SMR nizsze od Bety, układ amplitud Beta i Beta 2 nieprawidłowy.

Czy ktoś znający się na tym może stwierdzić czy takie wyniki to jest jakaś dodatkowa wskazówka dla podejrzenia ADD?

przez Psychoanalepsja_SS 22 wrz 2014, 16:29
Z racji tego, że problem dotyczy i mnie (choć badanie EEG w szpitalu wykazało tylko szybką czynność polekową), postanowiłem to sprawdzić i trafiłem na ten artykuł naukowy.
Nie czytałem, ale wyniki mówią:
Results: In terms of resting EEG, elevated relative theta power, and reduced relative alpha and beta, together with elevated theta/alpha and theta/beta ratios, are most reliably associated with AD/HD. Theta/alpha and theta/beta ratios also discriminate diagnostic subgroups of AD/HD. Recent studies of
EEG heterogeneity in this disorder indicate the existence of different profiles of cortical anomalies
which may cut across diagnostic types.

U Ciebie zgadza się podwyższona theta i jeśli dobrze czytam zaniżona alfa i beta. Nie wiem, czy można stwierdzić, że potwierdza to diagnozę, ale tak to wygląda.

Sortuj wg