Bardzo dziwne uczucie w głowie, jakby "motylki"

Inne zaburzenia.

przez Minesweeper94 07 wrz 2014, 11:24
Witajcie.

Piszę do Was, ponieważ zauważyłem u siebie, że jak sobie pomyślę o czymś pozytywnym albo zmobilizuję się do zrobienia czegoś, to nagle w głowie mam takie jakby motylki i takie dziwne uczucie, jakby mi się w głowie miało zakręcić, po prostu nie umiem tego sprecyzować. Przeszkadza mi to o tyle, że pojawia się zawsze, kiedy mam ochotę coś z robić pozytywnego, ale w takim sensie, że biorę się w garść i działam. Powiedzmy, że sobie siedzę, a nagle mam ochotę zrobić coś fajnego, ale właśnie pojawia się to dziwne uczucie i mój zapał mija. :cry: Nie wiem czy ktoś miał coś podobnego. Niestety w internecie nie umiałem znaleźć jakiejś konkretnej nazwy dla tego objawu, tak jak mówię, to jest takie dziwne uczucie w głowie, jakby przed zawrotami, po części trochę jakbym gdzieś odpływał. Niekiedy oprócz głowy mam takie uczucie w przełyku, gardle... Ono jest bardzo dziwne i niestety czasami sprawia, że nie robię nic.

przez czesctoja 07 wrz 2014, 20:05
Może początki depersonalizacji?
albo uszkodzenie, któregoś z płatów - neurolog?

No i standardowe już moje pytanie czy jesteś wierzący?

przez Minesweeper94 08 wrz 2014, 13:22
Depersonalizacja? Takie są początkowe objawy? Przeczytałem teraz na czym to polega no i jakoś nie umiem tego dopasować do siebie... Nie wiem.

Właśnie czasami się zastanawiam, czy by nie pójść do jakiegoś neurologa. Wolę chyba iść i być pewnym. Tylko cały czas się zastanawiam, czy to ma jakąś nazwę? W internecie w ogóle nie umiem czegoś podobnego znaleźć.

A co ma wiara do tego?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez noszila 14 paź 2014, 19:45
Właśnie, o co chodzi z tą wiarą i jej rzekomym związkiem ze sprawą?
Zaciekawił mnie temat, bo mam podobne odczucia w głowie, które nazywałam takim mrowieniem, albo uczuciem przelewania się zagęszczonej wody w mózgu. Trudno to opisać słowami. Czasem towarzyszy temu jakby dreszcz, takie otrząśnięcie się.
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez beladin 15 paź 2014, 12:21
Minesweeper94, Czasem miewam podobne odczucie. Jest to somatyczny objaw pozytywnego podniecenia. moim zdaniem zapał mija z innego powodu.
beladin

Sortuj wg