Silny stres i odruch wymiotny u dentysy

Inne zaburzenia.

przez Mati29@ 31 lip 2014, 20:21
Witam

Jestem tu nowy pokrótce przedstawię swój problem.

Otóż cierpię na silny stres związany z wizytą u dentysty który objawia się przede wszystkim odruchem wymiotnym przy zabiegach stomatologicznych. Po usunięciu zęba, kiedy dentystka się ze mną sporo namęczyła, poradziła mi abym udał się do psychologa.

W związku z tym moje pytanie: jak wygląda i przede wszystkim jak długa jest taka terapia?? Czy ktoś takową przechodził?? Byłbym wdzięczny za opisanie w kliku zdaniach swoich doświadczeń.

Ps. Jeżeli temat założyłem w niewłaściwym dziale to przepraszam

pozdrawiam

przez Candy14 31 lip 2014, 20:25
Powaznie dradzila Ci psychologa? Stres zwiazany z dentysta odczuwa 99% ludnosci. A odruch wymiotny jak cos sie wklada do ust pewnie z 60
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Mati29@ 31 lip 2014, 20:40
No tak

Twierdziła że jej koleżanka która nie dała sobie ust otworzyć u dentysty teraz bez problemu wytrzymuje nawet leczenie kanałowe.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 31 lip 2014, 20:41
No to moze idz
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Mati29@ 31 lip 2014, 20:50
no mam taki zamiar poprostu chciałem się zorientować jak to ogólnie wygląda

przez mark123 06 lis 2014, 16:49
Candy14 napisał(a):Powaznie dradzila Ci psychologa? Stres zwiazany z dentysta odczuwa 99% ludnosci. A odruch wymiotny jak cos sie wklada do ust pewnie z 60

Jeśli silny lęk przed dentystą odczuwa 99% ludzi, to w takim razie 99% ludzi powinno chodzić do psychologa; silny lęk przed dentystą to nieprawidłowość.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez noszila 06 lis 2014, 17:26
Nigdy nie bałam się dentysty i nadal się nie boję, bo chodzę do osoby sprawdzonej o dobrej reputacji. Jednak ostatnio też miałam problem z odruchem wymiotnym, który pojawił się w trakcie wizyty. Spowodowany był jednak raczej tym, że ostatnio znów nasiliły mi się stany lękowe i problemy z układem trawiennym. Dlatego też takich "rewelacji" ze strony organizmu nie łączyłam typowo z wizytą u dentysty, tylko ogólnie z koniecznością wyjścia z domu i spotkania z innymi ludźmi.
Dwie rzeczy, które mi pomagały wytrzymać wizytę może wydają się śmieszne, ale jak to mówią, ważne żeby działało. Po pierwsze swobodne i głębokie oddychanie tylko i wyłącznie przez nos, nie przez usta. A po drugie powolne liczenie w myślach od 1 do 60 i odliczanie w ten sposób minut, czyli czasu trwania wizyty i każdą minutę "zaginałam" sobie na palcu :mrgreen: . Naliczyłam zaledwie jakieś 10minut, podczas gdy wizyta trwała około pół godziny.
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez mark123 29 sty 2015, 16:30
Gdyby można było, to bym chyba zaprzestał abstynencji i w dniu wizyty u dentysty ostro pił, by przychodzić nabombiony.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg