Długo spię i potem źle się czuję

Inne zaburzenia.

przez jason2503 23 maja 2014, 03:46
Ostatnio nie mam prawie żadnych obowiązków i mogę sobie dłuuugo pospać ;) I tak robię - śpię i śpię, jak się obudzę, stwierdzam: "a, tak przyjemnie się leży, jeszcze trochę poleżę". To "trochę" to potrafi być parę dodatkowych godzin.

Tylko że potem wstaję i zaczynam czuć się fatalnie! Chyba największa przyczyna jest taka, że czuję zmarnowany czas. W każdym razie czuję duże, bolące napięcie wewnętrzne.

No więc postanowiłem krócej leżeć w tym łóżku. Mam nadzieję że dzięki temu zacznę się lepiej czuć. Jeszcze jak będę dużo fajnych rzeczy robił w tym czasie w którym mogłem leżeć i nic nie robić ;) to już w ogóle.

Teraz akurat piszę to w środku nocy, bo poprzedniej nocy poszedłem spać około 4:00 :brawo: i teraz będzie dobre: wstałem jakoś o 15:00 :brawo: :brawo: Stwierdziłem więc, że muszę coś z tym zrobić :brawo: :brawo: :brawo: Więc trzymajcie za mnie kciuki, bo cholernie trudno mi się przełamać i wstawać bez tego dodatkowego leżenia ;/ Leki które biorę pewnie mają jakiś z tym związek, ale ja sam też. Co o tym myślicie?
Ostatnio edytowano 24 maja 2014, 10:24 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmieniono dział.

przez jolantka 23 maja 2014, 04:27
Mam ten sam problem, bo jestem życiowym nierobem i hultajem. Czasem to po prostu kwestia przełamania się - wywlec się siłą z łóżka i przeczołgać do łazienki by wsadzić łeb pod strumień zimnej wody. Dotrwać do wieczora i położyć się już o normalnej porze (organizm sam padnie łaknąc snu), a rano wstać już rozsądnie - 7 rano po świeże pieczywo. Szkoda życia tracić na tak brzydko przestawiony tryb. Życzę wytrwałości
jolantka

przez wiejskifilozof 23 maja 2014, 08:34
Ja nigdy nie śpię w dzień.Noc jest do spania,a dzień do latania.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dusiorek 23 maja 2014, 11:27
A ja jestem sową, maksymalnie przestawioną na siedzenie w nocy, spanie do południa minimum i nie czuję, ani bym spala za dlugo, ani aby mnie coś w życiu omijało. Kończe studia, zajęcia ustalam sobie sama, od 12 najwczesniej, więc śmiało mogę chodzić spać o 5 rano i wstawać tak by zdążyć na zajęcia ;).

Oczywiście bywam przemęczona, bo zdarzają się sytuacje i zajęcia jakieś dodatkowe od 10 czasami, ba! albo w weekendy na 8. Ale nawet jak nie położę się wcale i tak nie jestem w stanie położyć się następnego dnia o normalnej porze. Około 21 po prostu dostaję kopa dodatkowej energii i choćbym zarwała x nocy, po prostu nie umiem zasnąć przed 24.

W zimie to jeszcze jakoś sobie nadrabiam drzemką w ciągu dnia albo rzeczywiście czuję jakieś przesilenie i zamiast o 5 kładę się ok 2. Jednak teraz w taką pogodę... Od paru dni kładę się 4-5 rano, a budzę o 8-9 i choć czuję się zmęczona, to słoneczko świeci w pysia i jak tu się nie cieszyć, czy marnować czas na drzemki :)?
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

przez monk.2000 23 maja 2014, 11:28
Mam podobny problem. Ostatnio się tym nie przejmuję, ale fakt, przydałoby się jakoś wyregulować ten rytm dnia i nocy.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez mangiferaindica 23 maja 2014, 11:33
jason2503 napisał(a):Ostatnio nie mam prawie żadnych obowiązków i mogę sobie dłuuugo pospać ;) I tak robię - śpię i śpię, jak się obudzę, stwierdzam: "a, tak przyjemnie się leży, jeszcze trochę poleżę". To "trochę" to potrafi być parę dodatkowych godzin.

Tylko że potem wstaję i zaczynam czuć się fatalnie! Chyba największa przyczyna jest taka, że czuję zmarnowany czas. W każdym razie czuję duże, bolące napięcie wewnętrzne.

No więc postanowiłem krócej leżeć w tym łóżku. Mam nadzieję że dzięki temu zacznę się lepiej czuć. Jeszcze jak będę dużo fajnych rzeczy robił w tym czasie w którym mogłem leżeć i nic nie robić ;) to już w ogóle.

Teraz akurat piszę to w środku nocy, bo poprzedniej nocy poszedłem spać około 4:00 :brawo: i teraz będzie dobre: wstałem jakoś o 15:00 :brawo: :brawo: Stwierdziłem więc, że muszę coś z tym zrobić :brawo: :brawo: :brawo: Więc trzymajcie za mnie kciuki, bo cholernie trudno mi się przełamać i wstawać bez tego dodatkowego leżenia ;/ Leki które biorę pewnie mają jakiś z tym związek, ale ja sam też. Co o tym myślicie?

Mam dokładnie identycznie. Rzeczy do zrobienia piętrzą się, a ja cholera spie zwyczajnie, przeciez to jest masakra. Najgorszy jest bol glowy, ktory pojawi się po takich kilku godzinach "nadprogramowego snu", doslownie potrafi rozbijac mi maczeta czaszkę od srodka.

przez marwil 23 maja 2014, 11:58
W tym temacie Dark Passenger wszystko wytłumaczył:

ilo-snu-a-samopoczucie-w-depresji-t48525.html
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez mangiferaindica 23 maja 2014, 12:55
marwil napisał(a):W tym temacie Dark Passenger wszystko wytłumaczył:

ilo-snu-a-samopoczucie-w-depresji-t48525.html

Faktycznie ładnie opisane :)

przez kupmitrumne 23 maja 2014, 13:38
skąd ja to znam , mam dokładnie to samo , z tym , że mnie leki zamulają , w nocy nie mogę usnąć , rano nie mogę wstać , błędne koło

przez jason2503 23 maja 2014, 16:12
Dzięki za odpowiedzi!

U mnie od razu po stworzeniu tego tematu coś się udało! Spałem 4 godziny niecałe :) Jak dla mnie to wyczyn w porównaniu do tego co się działo przez ostatni tydzień ;)

Wiadomo, nie czuję się teraz wspaniale, ale.. może być ;) poza tym organizm musi się jeszcze przestawić.

przez mangiferaindica 24 maja 2014, 12:25
jason2503 napisał(a):Dzięki za odpowiedzi!

U mnie od razu po stworzeniu tego tematu coś się udało! Spałem 4 godziny niecałe :) Jak dla mnie to wyczyn w porównaniu do tego co się działo przez ostatni tydzień ;)

Wiadomo, nie czuję się teraz wspaniale, ale.. może być ;) poza tym organizm musi się jeszcze przestawić.

Moja lekarka ostatnio stwierdziła, że to jest po prostu kwestia przyzwyczajenia, da się "wmówić" wielu rzeczy dla organizmu. tylko jak, ja przyciąganie kołdy jest tak cholernie silne, że bije cokolwiek :why:

przez eura28 25 maja 2014, 00:50
Skończyłam niedawno matury i teraz mam to samo, aczkolwiek mój rekord pobudki to 18:00 ;) Ja Ci polecam następującą metodę: przemęcz się tak, żeby nie spać przez jedną noc. Będziesz na nogach te minimum kilkanaście godzin i następnego dnia padniesz spać wcześniej, niż normalnie byś to zrobił (ja kładłam się koło 20 zamiast koło 3 rano) potem sobie pośpisz i następnego dnia obudzisz się wcześniej. Potem tylko wystarczy utrzymać ten rytm, ale jak już wcześniej wstałeś, to wcześniej pójdziesz spać.

przez monk.2000 25 maja 2014, 09:07
Ja też się pochwalę sukcesem. Wstałem po 8, kiedy zazwyczaj zdarzało mi się to np. o 12-15. Duże znaczenie ma nastawienie z którym się kładziemy spać. Jeśli położę się ciekawy następnego dnia to rano się to odtwarza i wstaję z energią. A jak wchodzę do łóżka jak do jakiegoś Edenu, to potem nie chce się go opuszczać.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Ferdynand k 25 maja 2014, 09:19
melatonina przed snem? :D
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg