Dobra pamięć kosztem inteligencji

Inne zaburzenia.

przez vodzu11 15 maja 2014, 22:51
Witam, chciałbym poznać opinie i może dostać rady od mojej przypadłości.

Mam bardzo dobrą pamięć do liczb. Już w wieku 5 lat nauczyłem się czytać, pisać i liczyć. W zerówce i wczesnej podstawówce jak inni składali wyrazy po literkach ja już potrafiłem biegle czytać. Numery rejestracyjne pojazdów również zapamiętywałem bardzo szybko (obecnie znam ich około 200). Teraz mam 21 lat, znam 30 miejsc po przecinku liczby PI, około 30 numerów telefonów, 6 numerów PESEL, numery dokumentów (dowód, prawo jazdy), numer konta bankowego. Wielu uważa mnie za głupka, może i mają rację, ale te liczby same mi wchodzą do głowy.

Mój problem polega na tym, że uważam, że mam niską inteligencję. Co prawda miałem świadectwa z paskiem, matematyka do studiów nie sprawiała mi problemów. Teraz na studiach mam mega problemy, nie ogarniam obwodów, z matematyką też jest różnie, chciałem być programistą, ale to jest najwyraźniej ponad moje siły. Czy inteligencję da się "leczyć" czy trzeba się po prostu z nią urodzić? Jak uważacie?

przez Ferdynand k 15 maja 2014, 22:56
ćwiczyć masz naturalne predyspozycje nie załamywać się

zbadaj czy nie masz aspergera czasem może masz depresję i brak motywacji a nie wiedzy to robi ?
poproś kolegę by pomógł w tym te obwody idź na konsultacje ...........
Naczelny Użyszkodnik

przez elo 15 maja 2014, 23:07
jezu czemu tak mieszasz eh juz sama nie wiem czy wpierw spytac jak chcesz leczyc inteligencje czy moze po co i jeszcze te obwody tyz ich nie kochalam ale to przecie najmniejszy problem pamiec akurat sie przyda
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Indifference1 15 maja 2014, 23:15
W zerówce i wczesnej podstawówce jak inni składali wyrazy po literkach ja już potrafiłem biegle czytać.

A cóż w tym dziwnego? Ja też umiałam biegle czytać w przedszkolu ale nie uważam żebym była przez to urodzonym geniuszem. Kiedyś tak po prostu było, że dzieci uczyły się czytać już w przedszkolu. Teraz jest inaczej, mam siostrę która kończy przedszkole i nie potrafi NIC. A na pytania panie z przedszkola odpowiadają, że nic z tym zrobić nie mogą i muszą robić to co jest w programie. A w programie nauki czytania w przedszkolu JUŻ nie ma. Chore.
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez monk.2000 15 maja 2014, 23:17
Jak masz dobrą pamięć to uda się część problemów wykuć na blachę. Myślałeś o podejściu na zasadzie algorytmu? Wykuć sposób postępowania przy rozwiązywaniu zadania. Można też wykuwać wzory, różne stałe, definicje.

A na temat inteligencji nie mam zadania aktualnie.
Na www.szachowe.pl była ciekawa dyskusja na temat talentu szachowego. Na tym forum piszą dość inteligentni ludzie, więc może coś będą wiedzieć.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez vodzu11 15 maja 2014, 23:18
Indifference1 napisał(a):
W zerówce i wczesnej podstawówce jak inni składali wyrazy po literkach ja już potrafiłem biegle czytać.

A cóż w tym dziwnego? Ja też umiałam biegle czytać w przedszkolu ale nie uważam żebym była przez to urodzonym geniuszem. Kiedyś tak po prostu było, że dzieci uczyły się czytać już w przedszkolu. Teraz jest inaczej, mam siostrę która kończy przedszkole i nie potrafi NIC. A na pytania panie z przedszkola odpowiadają, że nic z tym zrobić nie mogą i muszą robić to co jest w programie. A w programie nauki czytania w przedszkolu JUŻ nie ma. Chore.

Biegłe czytanie to kiedyś było coś w młodym wieku, a teraz zerówka nie nauczy nawet literki.

przez Indifference1 15 maja 2014, 23:31
Może i biegłe tak. Nie pamiętam za bardzo jak było z innymi dziećmi, ale pamiętam bardzo dobrze jak siedziałam na krzesełku a wokół mnie na dywaniku siedziały dzieci i czytałam książkę :D I pamiętam jak siedzieliśmy wszyscy w kółeczku i mieliśmy swoje koperty z literkami i co dziennie układaliśmy wyrazy. Teraz nauczenie jest inne, dzieci są inne. Siostra przychodzi po 19 z przedszkola to przecież ostatnie co chce to się uczyć jakiś literek. Od razu pędzi do zabawek. Zresztą to mi się w głowie nie mieści, że ja muszę jej uczyć wszystkiego od podstaw a oni w przedszkolu kolorują obrazki i się bawią :roll:

przez vodzu11 15 maja 2014, 23:57
Myślę, że temat polskiej edukacji nie pokrywa się z przedstawionym przeze mnie problemem :)

przez Indifference1 16 maja 2014, 00:00
Racja, przepraszam. Jeśli chodzi o twój problem, to nie sądzę żeby się dało "leczyć" inteligencję ;)

przez elo 16 maja 2014, 00:05
ja ciagle sie zastanawiam czy autor nie zartowal
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez vodzu11 16 maja 2014, 07:59
elo napisał(a):ja ciagle sie zastanawiam czy autor nie zartowal

Nie żartowałem, naprawdę coś takiego mam.

przez wiejskifilozof 16 maja 2014, 08:12
A co robić,jak się nie ma ani inteligencji ani dobrej pamięci ?

przez carlosbueno 16 maja 2014, 19:43
Za pamięć i inteligencje odpowiadają różne obszary mózgu i rozbieżności są częste w tym aspekcie. Ja mam np pamięć faktograficzną bardzo dobrą, ale wierszy i piosenek nie zapamiętuje kompletnie, tak samo miałem w szkole z jakimiś dłuższymi definicjami, za to daty, nazwiska, statystyki pamiętam zdecydowanie ponad przeciętnie. Za to z matmy byłem i jestem kompletnym głąbem w szkole średniej zdawałem tylko dzięki znajomością z nauczycielem tak upośledzony w tym temacie byłem, jestem. Nie każdemu jest dane umieć matematykę zwłaszcza tą wyższą o którą Ci chyba chodzi, może kilka procent ludzi jest w stanie to ogarnąć.

No i inteligencja a kumanie matematyki to też nie to samo ja mam ponad przeciętną około 120 IQ a z matmy byłem gdzieś w dolnych 20% społeczeństwa a więc powinienem mieć sporo poniżej 90 IQ, a tak nie jest.
Największy Forumowy Maruda

przez mangiferaindica 16 maja 2014, 20:17
vodzu11, to o czym piszesz, wygląda mi na to umiejętności, którymi obdarowane są osoby zwane sawantami - np. był w historii dziennikarz Szereszewski o niesamoiwtej pamięci do cyfr. Poczytaj o tym.

POnadto ktos wspomniał powyżej o zespole Aspergera - to również jak najbardziej może byc opcją, przy czym jest to zespół dość specyficznych objawów niekoniecznie powiązanych z inteligencją.

Sortuj wg