Moje zaburzenia

Inne zaburzenia.

Moje zaburzenia

przez anonim64 09 maja 2014, 16:29
Witam,

chciałbym zapytać osób które znają się na psychologii co może mi dolegać.
Od dziecka zmagam się z specyficznym problemem, m.in. nie lubię małej litery "y", krzywość jej ogonka mi się nie podoba, dodam że jakieś kilka lat temu lubiłem mieć przesądnie ład i porządek, wszystko na swoim miejscu itp.

co to może być?

Dziękuję, pozdrawiam

Moje zaburzenia

przez kaffe_och_blod 09 maja 2014, 16:32
co to może być?

Żółtaczka typu B.

Moje zaburzenia

przez lucy1979 09 maja 2014, 16:34
kaffe_och_blod napisał(a):
co to może być?

Żółtaczka typu B.

:D Nieładnie kaffe, on jeszcze uwierzy :mrgreen:

Jak to literka Ci się nie podoba?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Moje zaburzenia

przez anonim64 09 maja 2014, 16:37
To forum udziela profesjonalnych porad czy 'czarnego humoru'?

@lucy1979

Zrozumiałem prawidłowo wypowiedź kaffe_och_blod.

Po prostu, od lat dziecięcych to mam, pisząc jakieś np. oficjalne posty na forach lub inne bardziej oficjalne teksty staram się omijać literę 'y', mam do niej swego rodzaju obrzydzenie, nie wiem dlaczego i przyszedłem tutaj aby zasięgnąć informacji na ten temat.
Ostatnio edytowano 09 maja 2014, 16:39 przez anonim64, łącznie edytowano 1 raz

Moje zaburzenia

przez kaffe_och_blod 09 maja 2014, 16:37
lucy1979
cśś, znam się przecież na psychologii.. ;)

// Ah, ten niszowy humor.
Wybacz lecz ciągle czytam posty o śmierci, wyobcowaniu, cięciu się, gwałtach czy nawet depresji. A tutaj post z małą, biedną ...literką 'y' :D

Moje zaburzenia

przez lucy1979 09 maja 2014, 16:42
anonim64 napisał(a):To forum udziela profesjonalnych porad czy 'czarnego humoru'?

@lucy1979

Zrozumiałem prawidłowo wypowiedź kaffe_och_blod.

Ale nie złość się, ja nie zrozumiałam o co chodzi z tą literką y. Czy jakoś wyjątkowo Cię gnębi, gdy wygląda nie tak jak trzeba? Z tymi porządkami to pewnie nerwica natręctw albo zespol obsesyjno kompulsywny.

Kaffe tylko sobie zażartował.

Moje zaburzenia

przez anonim64 09 maja 2014, 16:45
Tak, do dzisiaj mam ten syndrom związany z ładem i porządkiem ale w mniejszym stopniu niż kiedyś, znajoma mówiła mi że to zapewne przez moje dzieciństwo (a to miałem dość trudne), gnębi mnie to, np. mogę ją napisać i wysłać tego posta, ale po jakimś czasie i tak wrócę do tego aby poprawić to na inny wyraz niezawierający litery 'y' ale o takim samym znaczeniu, w mniej oficjalnych rozmowach (np. tutaj na forum) lub komunikatory jakoś nie zwracam na to uwagi.

Moje zaburzenia

przez tahela 09 maja 2014, 16:54
masz nerwce natrectw albo sobie zartujesz i sie bawisz
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Moje zaburzenia

przez kaffe_och_blod 09 maja 2014, 16:58
Ja bym nie doszukiwał się na przymus chorób - jeżeli to wszystko.

Każdy z nas ma podobne 'wypaczenia'. Mój kumpel też musi mieć wszystko na swoim miejscu, idealnie.
Ja za to nie cierpię grzywki u kobiet ściętej na równo, która idealnie zasłania czoło. Już tyle godzin wypowiadałem się na ten temat, że jestem zmęczony.

Dla mnie to zupełnie normalne. Nerwica czy inna choroba, zaczyna się wtedy gdy naprawdę nie możemy funkcjonować. ;)

Moje zaburzenia

przez lucy1979 09 maja 2014, 18:15
anonim64 napisał(a):Tak, do dzisiaj mam ten syndrom związany z ładem i porządkiem ale w mniejszym stopniu niż kiedyś, znajoma mówiła mi że to zapewne przez moje dzieciństwo (a to miałem dość trudne), gnębi mnie to, np. mogę ją napisać i wysłać tego posta, ale po jakimś czasie i tak wrócę do tego aby poprawić to na inny wyraz niezawierający litery 'y' ale o takim samym znaczeniu, w mniej oficjalnych rozmowach (np. tutaj na forum) lub komunikatory jakoś nie zwracam na to uwagi.
.

Ja myślę, że ta akcja z tą literką y to dosyć symptomatyczne. I pewnie może trochę utrudniać życie. To nie to samo co sprawdzanie czy się na pewno drzwi zamknęło.
A jak z tymi porządkami, jaki to ma wymiar? Czy np. sprzątasz całymi dniami czy jakoś męczy Cię gdy coś leży nie na miejscu? Bo jeśli nie przeszkadza to w codziennym zyciu to tylko takie tam dziwactwo. Ale jeśli dezorganizuje życie to polecam udac się do psychologa i zasięgnąć porady fachowca.

Sortuj wg